Nowe posty

Autor Wątek: Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...  (Przeczytany 13323 razy)

Małolat

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« dnia: 2006-08-09, 16:04:49 »
Witam! Szukam dystrybucji która (sama) zainstaluje sterowniki nVidii i modemu (eagle lub ueagle), będzie (bez potrzeby kompilacji jądra) obsługiwać wiele procesorów, będzie miała zainstalowaną alse. Wszystko to żeby było dostępne odrazu po instalacji. Musi mieć kde lub coś innego (byle nie gnome). Najfajniej żeby miała jakieś kreatory ale poradze sobie z konsolą. Distro będzie używane w domciu (muzyka, gry, internet). Suse, aurox i mandriva nie wchodzą w gre z tego powodu że nic tam nie działa. Pozdrawiam!

spideros1

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-09, 16:38:15 »
AAAAAAAAAARGH, trzymajcie mnie bo nie wyrobie .....

http://www.jakilinux.org

Małolat

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-09, 16:53:51 »
2006-08-09 16:38:15 spideros1 napisał:

> AAAAAAAAAARGH, trzymajcie mnie bo nie wyrobie .....
 >
 > http://www.jakilinux.org
 >

wiedziałem że ktoś to napisze :P Niestety nie ma tam informacji temat który mnie interesuje. Nie piszcie żebym poszukał na google bo tam to już wogóle tego nie znajde! Nie chodzi mi o to żeby ktoś szukał dla mnie distra tylko czy zetkną się z takim albo słyszał o nim.

spideros1

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-09, 17:04:03 »
SuSE 10.0

Małolat

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-09, 17:45:38 »
2006-08-09 17:04:03 spideros1 napisał:

> SuSE 10.0


Tak ale suse nie wykryje i nie zainstaluje sterów do modemu (bo jak skoro nie ma ich) i grafiki (bo łamie patenty czy jakoś tak). Wiem że jest taka płytka addons dla susa ale on strasznie muli.

ps. Nie musi to być jakieś popularne distro. Może to też być jakieś o którym instnieniu nikt nie wie.

benyo

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-09, 18:04:22 »
Sterowniki do nvidii sa w jadrze ale nie obsluguja akceleracji , sterownika komercyjnego NVidii nie znajdziesz w zadnej dystrybucji

Małolat

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-09, 18:11:55 »
2006-08-09 18:04:22 benyo napisał:

> Sterowniki do nvidii sa w jadrze ale nie obsluguja akceleracji , sterownika komercyjnego NVidii
 > nie znajdziesz w zadnej dystrybucji
 >

Oczywiście, że znajde. Xandros je ma ale to jest taki syfny i zacofany system, że szkoda gadać. Jak doda mu się repozytoria debiana (nawet te stabilne) to po aktualizacji jest nie zdatny do użytku. Jakieś pomysły?

ps. Żeby nie było, ja też szukam teraz czały czas tego jedynego, tylko wkurza mnie że nie na wszystkich mirrorach są foldery z pakietami do systemu bo nie moge sprawdzić co w nim jest...

benyo

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-09, 18:18:00 »
Wiesz na plytach instalacyjnych to wiecej dystrybucji zawiera sterowniki do nvidii, ale trzeba sobie je i tak doinstalowac. Moje pytanie takie : skoro masz net to w czym jest problem sciagnac sterowniki ze strony i zainstalowac??

Maciek_Rutecki

  • Gość

Małolat

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-09, 18:26:38 »
2006-08-09 18:18:00 benyo napisał:

> Wiesz na plytach instalacyjnych to wiecej dystrybucji zawiera sterowniki do nvidii, ale trzeba
 > sobie je i tak doinstalowac. Moje pytanie takie : skoro masz net to w czym jest problem
 > sciagnac sterowniki ze strony i zainstalowac??

No i to właśnie jest moja tragedia. Spójż na paseczek pod moim nickiem. Zobaczysz tam coś co tobą zapewne wstrząśnie. Aktualnie siedze na windzie xp. I potrzebuje distro które zainstaluje mi stery conajmniej do modemu (sagem f@st 800) albo pozwoli na zainstalowanie bez uprzedniej kompilacji jądra. Najfajniej gdyby to było live cd bo wtedy mógłbym przetestować i zainstalować jak mi się spodoba.

spideros1

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-08-09, 18:30:58 »
No to ściągasz na windowsie, nagrywasz na płytkę to co trzeba i jedziesz z instalacją.

sys

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-08-09, 18:33:05 »
2006-08-09 18:26:38 Małolat napisał:

> 2006-08-09 18:18:00 benyo napisał:
 >
 > > Wiesz na plytach instalacyjnych to wiecej dystrybucji zawiera sterowniki do nvidii, ale
 > trzeba
 >  > sobie je i tak doinstalowac. Moje pytanie takie : skoro masz net to w czym jest problem
 >  > sciagnac sterowniki ze strony i zainstalowac??
 >
 > No i to właśnie jest moja tragedia. Spójż na paseczek pod moim nickiem. Zobaczysz tam coś co
 > tobą zapewne wstrząśnie. Aktualnie siedze na windzie xp. I potrzebuje distro które zainstaluje
 > mi stery conajmniej do modemu (sagem f@st 800) albo pozwoli na zainstalowanie bez uprzedniej
 > kompilacji jądra. Najfajniej gdyby to było live cd bo wtedy mógłbym przetestować i zainstalować
 > jak mi się spodoba.

Tak to tylko w Erze dopasują :P nie ma nic gorszego jak leń na leniu :/ a poczytać prosze Pana to nie łaska? i co nas Twoje xp czy jakieś inne okienka? na jakilinux.org wszystko jest ładnie wypisane...jakbyś trochę łebkiem ruszył, to byś sprawdził, na którym distro zadziałaja stery do modemu (sagem f@st 800) poza tym nie ma klik, klik, finish i jeb...t, przepraszam, reboot i dziala...
Do jasnej ciasnej wszystko na tacuni i jeszcze ma się samo zrobic... bez komentarza, to LINUX a nie WINDOWS...kiedys zrozumiesz...

Małolat

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-08-09, 18:56:46 »
Zaczynam zasysać Yopera. Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?


flak

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-08-09, 19:48:30 »
2006-08-09 18:56:46 Małolat napisał:

> Zaczynam zasysać Yopera. Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?
 >
 >
Z tego co słyszałem to jedna z najszybszych dystrybucji. Plotka głosi, że instalator obsługuje Reiser4. Ale o nvidia (mało prawdopodobne - nie wiem skąd ten Xandros miał go w standardzie) czy  modemie szeroko pasmowym nic nie wiem.


P.S. Czy po instalacji mógłbyś powiedzieć czy instalator żeczywiście obsługuje Reiser4?

Maciek_Rutecki

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-08-09, 19:48:55 »
2006-08-09 18:56:46 Małolat napisał:

> Zaczynam zasysać Yopera. Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?
 >
 >

google widziało...

Przejrzaleś adresy, które inni Ci dali?

--
Maciek