Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...  (Przeczytany 13317 razy)

Areiks

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #45 dnia: 2006-08-09, 15:19:40 »
2006-08-09 15:00:10 Blizzi napisał:

> Ups niema opcji edit :/. Co do problemu to podales zbyt malo informacji zeby cos wymyslec. Moge
 > tylko zgadywac ze pewnie ci sie firmware do modemu nieladuje (Obie lampki sie swieca), sprawdz
 > to http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?p=37095 na Xadrosie powinno byc podobnie. Pozdrawiam

Obie lampki sie swieca, tak. To chyba oznacza, ze wszystko ok? Jezeli sa Ci jeszcze jakies informacje potrzebne to powiedz. Mi nie przychodzi do glowy co moge jeszcze napisac.

Podales mi link do pomocy z Sagemem, ja mam Thomsona.


Areiks

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #46 dnia: 2006-08-09, 15:30:41 »
Nie ma edycji fakt..
Czy to mozliwe ze jak sie nie zaladuje firmware to swieca sie obydwie diody? Zreszta skrypt laduje firmware i nie zglasza zadnych problemow. Jak to sprawdzic czy firmware zaladowal sie bez problemu? I ze jest zaladowany.

ozyr

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #47 dnia: 2006-08-10, 20:49:00 »
 > Obie lampki sie swieca, tak. To chyba oznacza, ze wszystko ok? Jezeli sa Ci jeszcze jakies
 > informacje potrzebne to powiedz. Mi nie przychodzi do glowy co moge jeszcze napisac.
 >
 > Podales mi link do pomocy z Sagemem, ja mam Thomsona.
 >
 >
Co do lampek to nie wystarczy że obie się świecą. Musi nastąpić synchronizacja modemu a to wygląda tak że najpierw świecą się obie a  po chwili jedna lampka zaczyna migać i za moment świecą się obie i modem jest gotowy do pracy. Jeśli cały czas świecą się obie to modem nie jest zsynchronizowany.  
To tak informacyjnie bo nie zauważyłemb w poście czy lampka świeci się cały czas czy po wcześniejszym miganiu. Opisuję na podstawie sagema ale tomson ma napewno tak samo.

Blizzi

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #48 dnia: 2006-08-10, 22:23:36 »
> Podales mi link do pomocy z Sagemem, ja mam Thomsona.
 >
 >
Oczywiscie sorki ;) Ktos juz w watku napisal ze potrzebna jest synchronizacja.
Sprawdz czy masz polecenie wstylu speedtouchctl a jesli je masz to sprawdz flagi powinno byc -d oczywiscie strzelam bo stawialem neo na sagemie i tam tak bylo :>
Pozatym jednak sprawdz jesio raz wszystkie pliki w /etc/ppp. Zazwyczaj rozwiazania pospolitych problemow znajdziesz na www.google.com ;) wystarczy wpisac i obejzec pierwsze kilka linkow.
Pozdrawiam!

Areiks

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #49 dnia: 2006-08-11, 13:17:14 »
Szukalem na google, zawsze zaczynam od google. :) Problem w tym, ze nie znalazlem nikogo z problemami w Xandrosie 3.0 takimi jak moje. Przypuszczam, ze czegos jeszcze tam brakowalo.

Zainstalowalem Mandrive 2006. Jak na moje oko chodzi dosc wolno, ale przynajmniej udalo mi sie uruchomic neo. Tez mialem problemy z instalacja (podobno w srodowisku graficznym jest blad jak instalujesz modem), musialem recznie wrzucic firmware, ale smiga jak ta lala. Dziekuje wszystkim.

Moglby mi jeszcze ktos polecic jakas dobra dystrybucje linuxa? Nie musi byc piekna graficznie, ale ze srodowiskiem graficznym. W miare szybka i w miare kompatybilna z neo na thomsonie :P

Blizzi

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #50 dnia: 2006-08-11, 16:01:33 »
> Moglby mi jeszcze ktos polecic jakas dobra dystrybucje linuxa? Nie musi byc piekna graficznie,
 > ale ze srodowiskiem graficznym. W miare szybka i w miare kompatybilna z neo na thomsonie :P
 
Ależ oczywiscie :> sprawdz kubuntu lub ubuntu, jedno i drugie to to samo tylko to pierwsze jest z kde zamiast gnome. Od mandaryny bedzie szybsze napewno a i neo w miare latwo postawic bo sa obszerne howto na stronkach distra jaki na googlu. Pozatem maja potezne repozytoria tak ze kompilator trza oglondac najwyzej przy kompilacji jadra i neo. Oczywiscie wtym miejscu pomocne sa wyzej wymienione stronki :) Powodzenia!!

trufelek

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #51 dnia: 2006-09-03, 19:20:51 »
2006-08-11 13:17:14 Areiks napisał:

> Szukalem na google, zawsze zaczynam od google. :) Problem w tym, ze nie znalazlem nikogo z
 > problemami w Xandrosie 3.0 takimi jak moje. Przypuszczam, ze czegos jeszcze tam brakowalo.
 >
 > Zainstalowalem Mandrive 2006. Jak na moje oko chodzi dosc wolno, ale przynajmniej udalo mi sie
 > uruchomic neo. Tez mialem problemy z instalacja (podobno w srodowisku graficznym jest blad jak
 > instalujesz modem), musialem recznie wrzucic firmware, ale smiga jak ta lala. Dziekuje
 > wszystkim.
 >
 > Moglby mi jeszcze ktos polecic jakas dobra dystrybucje linuxa? Nie musi byc piekna graficznie,
 > ale ze srodowiskiem graficznym. W miare szybka i w miare kompatybilna z neo na thomsonie :P


Areiks,jak instalowałeś Thomsona to najpierw pobierałeś pakiety i sterowniki do mandrivy czy od razu zainstalowałeś modem.
Nie wiem jak zainstalować ten modem.Najpierw miałem Knoppixa, potem
xandrosa potem suse potem ubuntu i nic sie nie daje zrobić.
Pytam sie ci możesz napisać jak instalowałeś speedtoucha na mandrivie.Z góry dzięki.
Pozdro

trufelek

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #52 dnia: 2006-09-03, 19:28:17 »
Jak chcesz możesz odpisać mi na poczte trufelek4@o2.pl.

trufelek

  • Gość
Neostrada, wszystko ok, ale sie nie laczy...
« Odpowiedź #53 dnia: 2006-09-03, 22:36:21 »
No. Odpowiedź wrescie na moje pytanie,przecież masz mandrive 2006 i neo z modemem Thomson speedtouch 330.
Pytam sie jeszcze raz: Jak zainstalowałeś modem na mandrivie.
Z góry dziękuje(: