Nowe posty

Autor Wątek: Quake 3 i TS2  (Przeczytany 3806 razy)

none

  • Gość
Quake 3 i TS2
« dnia: 2005-07-07, 15:39:56 »
Elo. mam problem z Quake 3 i Team speak 2. Gdy mam uruchomionego Team Speaka to quake 3 mi sie nie chce uruchomić. Gdy chce go uruchomic to zatrzymuje się na -sound initialization- i lipa. Gdy mam quake 3 uruchomionego to Teamspeak też nie chce sie uruchomic. Co robić ?



kw4so

  • Gość
Quake 3 i TS2
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-08, 09:23:56 »
2005-07-07 15:39:56 none napisał:

> Elo. mam problem z Quake 3 i Team speak 2. Gdy mam uruchomionego Team Speaka to quake 3 mi sie
 > nie chce uruchomić. Gdy chce go uruchomic to zatrzymuje się na -sound initialization- i lipa.
 > Gdy mam quake 3 uruchomionego to Teamspeak też nie chce sie uruchomic. Co robić ?
 >
 >
 >
Z jakiego systemu dzwiekowego kozystasz? Alsa, Arts... Ja mysle, ze musisz miec wlaczone arts w centrum sterowania i w xmms tez zmienione na arts. Po tym wszystkim odpal quake3 tak: "artsd -m quake3" (albo sciezka do twojego q3)

none

  • Gość
Quake 3 i TS2
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-08, 09:37:44 »
Mam alse. To jak mam to włączyć ? Gdzie jest to centrum sterowania? Jak wyłączyć to w xmms ?
Linux aurox 9.4



kw4so

  • Gość
Quake 3 i TS2
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-08, 09:52:28 »
2005-07-08 09:37:44 none napisał:

> Mam alse. To jak mam to włączyć ? Gdzie jest to centrum sterowania? Jak wyłączyć to w xmms ?
 > Linux aurox 9.4
 >
 >
 >
Centrum Sterowania -> Dźwięk i multimedia -> System Dźwiękowy Zaznacz "Włącz system dźwiękowy" suwak przesun na minimum zeby nie bylo opoznien.

W xmms to jest ctrl+p i pierwsza zakladka tam znajdzies z ;). potem w konsoli wpisz: artsd -m quake3 i powinno dzialac (tak mysle)

none

  • Gość
Quake 3 i TS2
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-08, 10:27:55 »
W xmms włączyłem ARTS. Ok ale w auroxie nie mam czegoś takeigo jak masz tam chyba w mandaeku. Nie mam czegoś takieog jak centrum sterowania itd. Jeżeli już to mam w menu głównym Dźwięk i Wideo >> Więcej narzędzie do dźwięku i wideo >> Sterwoanie głośnością alsa. Tam są suwaki żeby po prostu regulować głośnosć.  Mam też Preferencje >> Dźwięk i tam jest żeby uruchomić serw dzwiękowy i coś do zdarzeń dźwiękowych isygnału systemowego.

Odpaliłem TS 2 a potem chciałem uruchomić quake poleceniem które mi podałeś to wywaliło coś takiego:
ALSA lib pcm_hw.c:1057:(snd_pcm_hw_open) open /dev/snd/pcmC0D0p failed: Device o r resource busy

No i słusznie bo dźwięku używa TS 2. CO robić ?

kw4so

  • Gość
Quake 3 i TS2
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-08, 18:05:10 »
2005-07-08 10:27:55 none napisał:

> W xmms włączyłem ARTS. Ok ale w auroxie nie mam czegoś takeigo jak masz tam chyba w mandaeku.
 > Nie mam czegoś takieog jak centrum sterowania itd. Jeżeli już to mam w menu głównym Dźwięk i
 > Wideo >> Więcej narzędzie do dźwięku i wideo >> Sterwoanie głośnością alsa. Tam są
 > suwaki żeby po prostu regulować głośnosć.  Mam też Preferencje >> Dźwięk i tam jest żeby
 > uruchomić serw dzwiękowy i coś do zdarzeń dźwiękowych isygnału systemowego.
 >
 > Odpaliłem TS 2 a potem chciałem uruchomić quake poleceniem które mi podałeś to wywaliło coś
 > takiego:
 > ALSA lib pcm_hw.c:1057:(snd_pcm_hw_open) open /dev/snd/pcmC0D0p failed: Device o r resource
 > busy
 >
 > No i słusznie bo dźwięku używa TS 2. CO robić ?
 >

http://www.linux-gamers.net/modules/wfsection/article.php?articleid=34

echo "quake3.x86 0 0 disable">/proc/asound/card0/pcm1c/oss
wpisz to z pod roota. zmien sobie z powrotem na alse w xmms i sprobuj normalnie odpalic q3. a jak nie to sproboj cos wyczytac z tego linku wyzej.