Nowe posty

Autor Wątek: Firefox: Flash - rolka nie przewija  (Przeczytany 4716 razy)

TexPac

  • Gość
Firefox: Flash - rolka nie przewija
« dnia: 2006-07-29, 16:04:32 »
Witajcie mam do Was pytanie. Czy znacie może jakiś program coś jak Bearshare pod windows ale na linuxa? Mi Bearshare pobierało bardzo fajnie, praktycznie w kilka minut miałem to co chciałem etc. Nie chcę aMule czy Valknut bo są to programy już sprawdzone przezemnie i mam ich dość - na pobranie jakiegokolwiek pliku musze czekać wieczność! Bardzo proszę Was o pomoc!

dzordz

  • Gość
Firefox: Flash - rolka nie przewija
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-29, 17:15:38 »
2006-07-29 16:04:32 TexPac napisał:

> Witajcie mam do Was pytanie. Czy znacie może jakiś program coś jak Bearshare pod windows ale na
 > linuxa? Mi Bearshare pobierało bardzo fajnie, praktycznie w kilka minut miałem to co chciałem
 > etc. Nie chcę aMule czy Valknut bo są to programy już sprawdzone przezemnie i mam ich dość - na
 > pobranie jakiegokolwiek pliku musze czekać wieczność! Bardzo proszę Was o pomoc!


poczytaj o mldonkey_u ---http://jakilinux.org/aplikacje/p2p/mldonkey-wladca-p2p/

lub azureus ale on jest tylko klientem torrent

http://newbie.linux.pl/wydruk.php?wydruk=232&show=artykul
pozdr
dzordz

TheUsh

  • Gość
Firefox: Flash - rolka nie przewija
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-29, 21:30:37 »
2006-07-29 16:04:32 TexPac napisał:

> Witajcie mam do Was pytanie. Czy znacie może jakiś program coś jak Bearshare pod windows ale na
 > linuxa? Mi Bearshare pobierało bardzo fajnie, praktycznie w kilka minut miałem to co chciałem
 > etc. Nie chcę aMule czy Valknut bo są to programy już sprawdzone przezemnie i mam ich dość - na
 > pobranie jakiegokolwiek pliku musze czekać wieczność! Bardzo proszę Was o pomoc!

gtk-gnutella
mutella
qtella
limewire

wszystkie te programy to klienty sieci gnutella do ktorej laczy sie bearshare

marecki71

  • Gość
Firefox: Flash - rolka nie przewija
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-30, 08:32:48 »
Zobacz to:
http://www.varnernet.com/javashare/index.html
ale nie jestem pewny czy to jest odpowiednik dle Linuksa.

Brix

  • Gość
Firefox: Flash - rolka nie przewija
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-29, 14:15:05 »
Problem niby głupi, ale nie potrafię sobie z nim poradzić, ani znaleźć rozwiązania w sieci....

Otóż gdy wskaźnik myszki znajdzie się nad obiektem typu flash, przestaje działać przewijanie zawartości strony rolką myszy. Nie muszę mówić jakim to jest horrorem, gdy np. cała strona jest we flashu...

Czy miał może ktoś taki sam problem i go rozwiązał?

Jeśli to coś pomoże, to Firefox i Flash Player mam najnowsze, system: Mandriva 2006 Free (jeszcze niedopieszczony, np. brak 3d). W Firefoxie na wingrozie i w Operze na moim systemie ten problem oczywiście nie występuje.

Brix

  • Gość
Firefox: Flash - rolka nie przewija
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-17, 19:03:33 »
Trochę zrezygnowany uzupełnię jeszcze, że to samo dzieje się na innych wtyczkach jak Java czy Mplayer. Czy nie da się zmusić FF, by przewijał rolką stronę gdy wskaźnik myszki jest na tych obiektach?

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Firefox: Flash - rolka nie przewija
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-18, 15:46:04 »
Mam tto samo... Wydaje mi sie ze to wina wtyczek albo ich obslugi przez firefoxa.
Ja sie przyzwyczailem i generalnie nie mam z tym wiekszego problemu.

A jak na stronie jest za duzo flasha to mozna poblokowac AdBlock-iem i bedzie mniej :P