Nowe posty

Autor Wątek: Brak polaczenia w Firefox,konsoli pod Debianem Sarge  (Przeczytany 2969 razy)

michalk

  • Gość
Brak polaczenia w Firefox,konsoli pod Debianem Sarge
« dnia: 2006-03-11, 19:52:47 »
Witam wszystkich forumowiczów,

Problem mam następujący:
Mam dosyć stary komputer: P200MMX, 64RAM, k.graficzna S3Trio, k. sieciowa 3COM590 to wszystko. Chcę zainstalować na nim Mandrake(nowsza wersja nie pamiętam dokładnie nazwy) . Wkładam cd1, lecz zamiast graficznego instalatora odpala się tekstowy... tak jakby X chciał wstać i zaraz pada... No nic, myślę. Próbuję z Ubuntu live cd. Lecz sytuacja się powtarza - tym razem monitor się wyłącza. Instaluje FreeBSD, konfiguruje X ( daje standardowe opcje - vesa - byle żeby ruszyło) lecz jest to samo - monitor się po prostu wyłącza :/ Identyko gdy odpalam inne livecd Knoppix STD.

Próbowałem zmieniać ustawienia w biosie lecz nic to nie dało. Próbowałem przełożyć k. graficzną na inny wtyk PCI lecz nic to nie dało. Nie wiem z jakiej strony to ugryźć..

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

gregus

  • Gość
Brak polaczenia w Firefox,konsoli pod Debianem Sarge
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-11, 20:10:21 »
Jakby na to nie patrzeć to masz troszkę archaiczny sprzęt . Na takim sprzęcie to raczej Mandriva nie pójdzie w trybie graficznym polecałbym Debiana lub Slackware i jakieś lekkie środowisko graficzne np; fluxbox.

Lorenzo

  • Gość
Brak polaczenia w Firefox,konsoli pod Debianem Sarge
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-03-11, 21:16:49 »
Graficzne instalatory pracują domyślnie w trybie 1024x768x16, czyli potrzebujesz przynajmnej 2 MB karty, a s3trio rzadko były 2 megowe. W opcjach bootowania instalatora powinieneś miec coś a\\'la lowres - odpala tryb 640x480 (albo 800x600).
Co nie zmienia faktu że na tym wodotryski rh-podobne nie polecą. Wybierz gentoo, slacka w ostateczności debiliana (chodź on mimo zgodności w tył do 486 jest najwolniejszą dystrybucją).

michalk

  • Gość
Brak polaczenia w Firefox,konsoli pod Debianem Sarge
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-03-12, 00:56:10 »
Uruchomiłem instalator mandrake\\'a w trybie niskiej rozdzielczości vgalo, ale wraca spowrotem do trybu tekstowego. Oczywiście nie zainstaluje tam najnowszej mandrivy czy suse. Chciałem sprawdzić czy nowsze wersje X\\'ów poradzą sobie z tą kartą.

Oto błąd który wyrzuca najpierw:
Couldn\\'t open RGB_DB \\'/usr/X11R6/cośtam\\'

a później to w logach było
(EE) FBDEV FBIOPAN_DISPLAY: Invalid argument

Lorenzo

  • Gość
Brak polaczenia w Firefox,konsoli pod Debianem Sarge
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-12, 09:54:15 »
2006-03-12 00:56:10 michalk napisał:

 > a później to w logach było
 > (EE) FBDEV FBIOPAN_DISPLAY: Invalid argument

Xorg 7.0 dobrze pracuje z s3 virge dx a 6.8 współpracował nawet z archaizmem s3 805i na VLB, więc twoje trio powinno pójść. Instalator mandrivy chyba na siłe chce framebuffera włączyć dla tej  karty i to może powodować wysypke.

olka

  • Gość
Brak polaczenia w Firefox,konsoli pod Debianem Sarge
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-12, 10:27:57 »
Osobiście instalowałam Mandrivę 2005 na komputerze z s3 virge (...tak, wiem, ale nie ja decydowałam o wyborze dystrybucji). Instalacja w trybie tekstowym (katorga :/), test grafiki nie przeszedł nawet dla minimalnych ustawień (więc profilaktycznie ustawiłam start na runlevel 3). Ale okazało się, że KDE działa bez problemów (800x600 i jakieś marne wartości innych parametrów), a przy odpowiedniej gimnastyce w xorg.conf nawet odświeżanie ma znośną jakość.

pozdrawiam
olka

maciek_w

  • Gość
Brak polaczenia w Firefox,konsoli pod Debianem Sarge
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-03-11, 15:32:16 »
Witam
Posiadam Neostrade TP. Lacze sie z nia za posrednictwem routera firmy D-Link model 504 T. Moja dystrybucja to Debian Sarge. Gdy chce uaktualnic cokolwiek w debianie (apt-get) pojawia sie cos takiego :
44% [Connecting to security.debian.org (1.0.0.0)]
Rowniez gdy uruchamiam Firefox'a nie moge sie polaczyc z internetem(Przekroczono limit czasu połączenia).
Natomiast gdy uruchomie Konqueror'a internet chodzi az milo. Gdy podepne swoj komputer( Laptop Toshiba L20-183) do uczelnianej sieci(gdzie jest proxy), lub polacze poprzez kablowke(wspoldzielenie lacza poprzez inny komputer) w ogole nie mam powyzszych problemow. Prosilbym o pomoc.

Z powazaniem
Maciej

jk33

  • Gość
Brak polaczenia w Firefox,konsoli pod Debianem Sarge
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-03-11, 16:29:23 »
Oj, chyba nie przejrzałeś forum, ten problem
pojawiał się juz przy kilku routerach.

Gotowe rozwiązanie:
http://www.unixy.pl/forum/viewtopic.php?t=283

maciek_w

  • Gość
Brak polaczenia w Firefox,konsoli pod Debianem Sarge
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-03-11, 17:17:29 »
Masz racje, nie przegladalem. W kazdym razie problem rozwiazany. Thx a lot:)
Maciej