Nowe posty

Autor Wątek: Wczytywanie grafiki na stronach www  (Przeczytany 9326 razy)

jarek85

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« dnia: 2006-01-07, 23:41:18 »
Mam zainstalowanego Slacka10.2 (ker. 2.4.31). Karta sieciowa Realteka (eth0) łączy się z AP D-Linka. IPS przydziela mi IP poprzez DHCP i tutaj zaczynają sie problemy.

Otóż robię tak jest napisane w jednym z FAQów. Używam netconfig, następnie ifconfig karta jest obecna. Pinguję 127.0.0.1 - ok. Pinguję AP - już nie ok;) Nie wiem czemu, ale po tym pingowaniu po wpisaniu ifconfig interfejs eth0 nie jest obecny. Pomaga dopiero ifconfig eth0 up. I tak za każdym pingiem.

Spróbowałem więc inaczej, zamiast netconfig użyłem dhcpcd. Niestety komputer zastanawia się strasznie długo nad tą komędą i po jakimś czasie, nie dając wyniku, kursor powraca do ~$.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale odkąd IPS zmienił zasadę przydzielania IP ze stałego na dynamiczne, różne whoisy interpretują mnie jako xxx.xxx.xxx.xxx, a nie jak było wcześniej mój_host.moja_domena.net.pl (nie wiem czy zrozumieliście o co mi chodzi, nie znam się za brdzo na tym). Czy problem może tkwić właśnie w dej domenie?

Aha, przeczytałem gdzieś, że poprawnie zainstalowana karta powinna być w katalogu /proc/pci - niestety nie ma jej tam. Jednakże komenda lspci zwraca mi wynik pozytywny.

chmooreck

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-01-08, 00:17:53 »
netconfig konfiguruje jedynie skrypty startowe -> /etc/rc.d/nazwa_pliku_konfiguracji_eth (juz nie pamietem dokladniej nazwy) - zmiany widzisz po pononym uruchomieniu systemu, badz tez po uruchomieniu skryptu odpalajacego interfejsy sieciowe (z /etc/rc.d)

dhcpcd uzywa sie spod root\\'a...

a dhcpcd przydziela adres, czy nie ? - tzn czy podnosi interfejs eth0 ?

jaki jest poziom sygnalu AP -> provider ?

AP mozesz spingowac (tzn czy masz polaczenie z AP) ?

devilan

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-01-08, 00:20:01 »
2006-01-07 23:41:18 jarek85 napisał:

> Mam zainstalowanego Slacka10.2 (ker. 2.4.31). Karta sieciowa Realteka (eth0) łączy się z AP
 > D-Linka. IPS przydziela mi IP poprzez DHCP i tutaj zaczynają sie problemy.
 >
 > Otóż robię tak jest napisane w jednym z FAQów. Używam netconfig, następnie ifconfig karta jest
 > obecna. Pinguję 127.0.0.1 - ok. Pinguję AP - już nie ok;) Nie wiem czemu, ale po tym pingowaniu
 > po wpisaniu ifconfig interfejs eth0 nie jest obecny. Pomaga dopiero ifconfig eth0 up. I tak za
 > każdym pingiem.
 >
 > Spróbowałem więc inaczej, zamiast netconfig użyłem dhcpcd. Niestety komputer zastanawia się
 > strasznie długo nad tą komędą i po jakimś czasie, nie dając wyniku, kursor powraca do ~$.
 >
 > Nie wiem czy to ma znaczenie, ale odkąd IPS zmienił zasadę przydzielania IP ze stałego na
 > dynamiczne, różne whoisy interpretują mnie jako xxx.xxx.xxx.xxx, a nie jak było wcześniej
 > mój_host.moja_domena.net.pl (nie wiem czy zrozumieliście o co mi chodzi, nie znam się za brdzo
 > na tym). Czy problem może tkwić właśnie w dej domenie?
 >
 > Aha, przeczytałem gdzieś, że poprawnie zainstalowana karta powinna być w katalogu /proc/pci -
 > niestety nie ma jej tam. Jednakże komenda lspci zwraca mi wynik pozytywny.


Najpierw netconfig i ustaw sobie nazwe komputera oraz domene jak rowniez uzywanie dhcp przy przydzielaniu IP

nastepnie wykonaj polecenie:
/etc/rc.d/rc.inet1
Powinien sie uruchomic sam dhcpcd i pokazac Ci mac adres Twojej karty, a jesli bedziesz mial szczescie to i IP
jesli nie pokazuje sie MAC to cos jest nie tak z wykrywaniem karty, gdybys napisal co to za karta byloby latwiej.
Uzywasz hotplug\\'a?

jarek85

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-08, 13:19:10 »
A więc tak, z tego co zauważyłem, serwer DHCP nie przydziela mi IP. Nie wiem czemu, bo ta sama karta, chodzi mi pod Win (tyle, że na innym komputerze).

Po użyciu netconfig, przechodzę do odpalenia skryptu /etc/rc.d/rc.inet1. dhcpcd uruchamia się. Wypisuje MAC adres, ale o IP nie mam mowy.

Tak używam hotpluga.

Karta to Pentagram horNET 10/100 WOL na chipsecie RTL8139D

devilan

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-08, 14:22:03 »
2006-01-08 13:19:10 jarek85 napisał:

> A więc tak, z tego co zauważyłem, serwer DHCP nie przydziela mi IP. Nie wiem czemu, bo ta sama
 > karta, chodzi mi pod Win (tyle, że na innym komputerze).
 >
 > Po użyciu netconfig, przechodzę do odpalenia skryptu /etc/rc.d/rc.inet1. dhcpcd uruchamia się.
 > Wypisuje MAC adres, ale o IP nie mam mowy.
 >
 > Tak używam hotpluga.
 >
 > Karta to Pentagram horNET 10/100 WOL na chipsecie RTL8139D

Czyli od strony systemu wszystko OK... od strony sprzetu tez - wyglada na to, ze po prostu serwer dhcp nie przyznaje Ci adresu IP... :(
Moze masz problem ze konfiguracja AP? jakie sblokady czy podmienianie adresow mac wlaczone...

jarek85

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-08, 16:12:21 »
> Czyli od strony systemu wszystko OK... od strony sprzetu tez - wyglada na to, ze po prostu
 > serwer dhcp nie przyznaje Ci adresu IP... :(
 > Moze masz problem ze konfiguracja AP? jakie sblokady czy podmienianie adresow mac wlaczone...

Mam dwa komputery. Jeden ze slackeim (domyśle ma pełnić funkcję serwera i routera) i drugi z win. Kartę sieciową poprostu przekładam - nic nie zmieniam w AP. W win dziala, pod slackiem nie.

AP to D-Link 2000AP+
Różnego rodzaju blokady, czy klonowanie MAC (bo o to Ci chodziło mówiąc \\"podmienianie adresow mac\\"?) jest wyłączone...

Czy to wina bardziej AP czy providera?

devilan

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-08, 16:22:32 »
2006-01-08 16:12:21 jarek85 napisał:

>  > Czyli od strony systemu wszystko OK... od strony sprzetu tez - wyglada na to, ze po
 > prostu
 >  > serwer dhcp nie przyznaje Ci adresu IP... :(
 >  > Moze masz problem ze konfiguracja AP? jakie sblokady czy podmienianie adresow mac
 > wlaczone...
 >
 > Mam dwa komputery. Jeden ze slackeim (domyśle ma pełnić funkcję serwera i routera) i drugi z
 > win. Kartę sieciową poprostu przekładam - nic nie zmieniam w AP. W win dziala, pod slackiem
 > nie.
 >
 > AP to D-Link 2000AP+
 > Różnego rodzaju blokady, czy klonowanie MAC (bo o to Ci chodziło mówiąc \\"podmienianie
 > adresow mac\\"?) jest wyłączone...
 >
 > Czy to wina bardziej AP czy providera?



Trudno powiedziec... czas na krok drugi:
Sproobuj czy knoppix bedzie chwytal, jak nie to probujemy dalej...
sproobujemy pozniej tcpdumpem zobaczyc  co jest wysylane z karty a co przychodzi...

Najlepiej hgdybys mogl sie wpiac gdzies w kabel bez posrednictwa AP o ile jest taka mozliwosc 9np. AP uzywasz do rozdzielania netu w domu zamiast do przechodzenia z tym na sasiedni blok)...
Takze w gre wchodzi nawet transport kompa do kumpla zeby sprawdzic na jego kablu itp.

jarek85

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-01-09, 14:59:20 »
A czy to może być wina iptables? Nic w nich nie ruszałem, ale skoro APek dostaje info o IP a karta sieciow już nie, to może on blokuje info o IP? Jak wyzerować iptables, żeby przepuszczay wszystko?

chmooreck

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-01-09, 15:49:39 »
spinguj AP...  najpierw skonfiguruj adres sieciowy, tak, zebys byl w tej samej podsieci, co AP...
(np przez dodanie aliasu:
# ifconfig eth0.1 ad.res.A.P up
)
no i potem:
ping ad.res.A.P

jarek85

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-01-09, 16:38:04 »
2006-01-09 15:49:39 chmooreck napisał:

> spinguj AP...  najpierw skonfiguruj adres sieciowy, tak, >zebys byl w tej samej podsieci, co

Czytaj pierwszy post.

Czyszczenie iptables nic nie daje...

chmooreck

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-01-09, 21:00:06 »
a dmesg nie mowi dlaczego interfejs padl ?

jarek85

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-01-10, 15:08:23 »
2006-01-09 21:00:06 chmooreck napisał:

> a dmesg nie mowi dlaczego interfejs padl ?

Interfejs padł, bo nie doczekał sie informacji o IP od DHCP. Jednakże przeglądając operacje natknąłem sie na coś takiego:
cośtamcośtam has recognizet chipset as \\"8139B\\" a ja mam - przynajmniej tak jest wydrukowane na układzie 8139D. W tym tkwi błąd?

quidin

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-01-07, 22:50:08 »
Witam
Od jakiegoś czasu mam problem z wczytywaniem grafiki na stronach www. Np. Strony takie jak allegro i ebay ładują się bardzo szybko ale miejsca gdzie są “obrazki” zostają bardzo długo białymi kwadratami. Po około 10-20 sekundach zostają w końcu wczytane. Ten problem występuje na wszystkich przeglądarkach www dostępnych dla linuxa . Jak zaradzić temu.
Łoje łącze to 1024mb Dialog, system  linux mandriva 2006 PP

de_laurent

  • Gość
Wczytywanie grafiki na stronach www
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-01-08, 12:21:43 »
2006-01-07 22:50:08 quidin napisał:

> Witam
 > Od jakiegoś czasu mam problem z wczytywaniem grafiki na stronach www. Np. Strony takie jak
 > allegro i ebay ładują się bardzo szybko ale miejsca gdzie są “obrazki”
 > zostają bardzo długo białymi kwadratami. Po około 10-20 sekundach zostają w końcu wczytane. Ten
 > problem występuje na wszystkich przeglądarkach www dostępnych dla linuxa . Jak zaradzić temu.
 > Łoje łącze to 1024mb Dialog, system  linux mandriva 2006 PP

No rzeczywiscie, na takim laczu, to ho ho ho! Powinno smigac wszystko. Tak wiec nie wiem jak ci pomoc. Nie wiedzialem, ze maja w Dialogu gigabitowa rure. ;)

sys

  • Gość