Nowe posty

Autor Wątek: enemy territory i naruszenie ochrony pamięci  (Przeczytany 581 razy)

demoh

  • Gość
enemy territory i naruszenie ochrony pamięci
« dnia: 2006-05-04, 16:21:54 »
Chce wykonac kopie bezpieczenstwa calego systemu. Aktualny jego rozmiar to 6.5 GB z czego prawie wszystkie pakiety sa kompilowane recznie.

Czy tarem lub/i karchiver moge dokonac kopii wszystkich plikow? z ukrytymi wlacznie? oraz ich chmodami?

Chce zrobic kopie poszczegolnych katalogow systemowych aby w razie awarii moc przywrocic system.

Jaki format jest najlepszy do tego celu?


Jak by co to troche sprawdzalem ale nie jestem pewny do konca a ta operacja niesie jakies pozniejsze konsekwencje. Dlatego chce byc pewny na 100% ze nie siadzie mi pol systemu tylko dlatego ze zle go zaarchiwizowalem.

Z gory dziekuje.

dzordz

  • Gość
enemy territory i naruszenie ochrony pamięci
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-04, 20:27:15 »
2006-05-04 16:21:54 demoh napisał:

> Chce wykonac kopie bezpieczenstwa calego systemu. Aktualny jego rozmiar to 6.5 GB z czego prawie

ja wykonuje obrazy całych partycji i dysków Ghostem . Na twoim miejscu zrobiłbym obraz całego dysku , i po kłopocie.
pozdr


demoh

  • Gość
enemy territory i naruszenie ochrony pamięci
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-04, 20:39:08 »
a ile to GB zajmnie? nie mam na skladzie drugiego takiego samego dysku

dzordz

  • Gość
enemy territory i naruszenie ochrony pamięci
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-04, 23:00:20 »
2006-05-04 20:39:08 demoh napisał:

> a ile to GB zajmnie? nie mam na skladzie drugiego takiego samego dysku


ghost jest o tyle fajny ze potrafi kompresowac pliki , i szcunkowo wystarczy w twoim przypadku 1 płyta dvd lub ok 3 cd . chyba ze nie masz nagrywarki to musisz miec troche wolnego miejsca na dysku.


demoh

  • Gość
enemy territory i naruszenie ochrony pamięci
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-05, 12:13:07 »
Mam nagrywarke dvd

A pokaze mi przed zgrywaniem ile miejsca zajmnie kopia?




A jak pakuje do *.tar.bz lub podobne to uprawnienia sa zachowywane w opisie pliku w archiwum? poprostu niechce stracic uprawnien do niektorych plikow a zauwazylem ze np gentoo ma stage jak archwum z zapisanymi w nim uprawnieniami. Dobrze mysle? tylko mi o to biega czy sie chmody plikow zapisza w archiwum.

dzordz

  • Gość
enemy territory i naruszenie ochrony pamięci
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-05, 12:46:32 »
2006-05-05 12:13:07 demoh napisał:

> Mam nagrywarke dvd
 >
 > A pokaze mi przed zgrywaniem ile miejsca zajmnie kopia?
 >
 >
 >
 >
 > A jak pakuje do *.tar.bz lub podobne to uprawnienia sa zachowywane w opisie pliku w archiwum?
 > poprostu niechce stracic uprawnien do niektorych plikow a zauwazylem ze np gentoo ma stage jak
 > archwum z zapisanymi w nim uprawnieniami. Dobrze mysle? tylko mi o to biega czy sie chmody
 > plikow zapisza w archiwum.


bez  obaw programik pakuje w swoim pliku nazwa.gho i do wykonania kopi dysku lub partycji nie potrzebuje działającego systemu .Poprostu jest to bootowalna płyta lub 2 dyskietki. a obraz mozna nagrac na płyte dvd .

 > A pokaze mi przed zgrywaniem ile miejsca zajmnie kopia?
pokaze tylko orientacyjnie ile potrzebuje płyt do wykonania obrazu

pingwiarz

  • Gość
enemy territory i naruszenie ochrony pamięci
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-04, 14:23:42 »
Mój system to ubuntu 5.10(amd64).Stery nvidii zainstalowałem przez synaptica.Podczas uruchamiania et pokazuje sie coś takiego(z konta roota też):
----- Client Initialization Complete -----
----- R_Init -----
...loading libGL.so.1: Naruszenie ochrony pamięci

Inne gry które korzystają z opengl np America's army działają świetnie.Widziałem wiele błędów ale to chyba bije wszystkie inne.Co to wogóle ma być?