Nowe posty

Autor Wątek: Linux na Intel Pentium MMX 166mhz 32mb do ściągania plików  (Przeczytany 8248 razy)

wazon

  • Gość
Ostatnio wpadł w moje ręce dość leciwy komputer (taki jak w temacie). Postanowiłem zrobić z niego PeCeta do ściągania plików (szczególnie w nocy). Poszukuję prostej dystrybucji, która będzie mało zasobożerna i mój komputer spełni jej wymagania sprzętowe. Zależy mi, abym mógł z windowsa podłączyć zdalny pulpit, ponieważ nie posiadam zbędnego monitora. Fajnie by było, gdyby można było zainstalować na nim program moorie. Proszę o rady ;)

Uwaga! Dla ciekawskich ;)
Chcę ściągać tylko legalne rzeczy!!

darkhog

  • Gość
Linux na Intel Pentium MMX 166mhz 32mb do ściągania plików
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-28, 00:23:55 »
Polecam damn small linux, albo nawet archa (chociaż ten ostatni jest cholernie trudny)+jakiś mały menedżer okien (xfce, lxde)+ssh

chmooreck

  • Gość
Linux na Intel Pentium MMX 166mhz 32mb do ściągania plików
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-05-28, 07:06:03 »
Po co X'y i menadżer okien ? Do ściągania plików to chyba jest niepotrzebne... Arch nie podejdzie zw względu na architekturę (wymaga przynajmniej i686, a p166 to i586).
Ja bym postawił slackware'a ;-)
Zastanów się też jakim programem chcesz to ściągać.

rompiotr

  • Gość
Linux na Intel Pentium MMX 166mhz 32mb do ściągania plików
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-05-28, 08:52:54 »
Na takiej samej maszynie używałem slackware minimall install - proramy do uruchomienia sieci i rTorrent do ściągania. rTorrenta nie ma w oficjalnym repozytorium. trzeba pobrać z www.slacky.org
Pamiętaj o wielkości dysku

wazon

  • Gość
Linux na Intel Pentium MMX 166mhz 32mb do ściągania plików
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-05-28, 20:12:17 »
Cytat: chmooreck
Po co X'y i menadżer okien ? Do ściągania plików to chyba jest niepotrzebne... Arch nie podejdzie zw względu na architekturę (wymaga przynajmniej i686, a p166 to i586).
Ja bym postawił slackware'a ;-)
Zastanów się też jakim programem chcesz to ściągać.
Chciałbym ściągać programem MOORIE do ściągania z p2m no i torrenty. Też myślałem o slackware (mam na płycie najnowszą wersję), choć nie wiem jak się do niego zabrać. Może jakieś porady?


A da radę postawić na nim serwer i ściągać nim torrenty?

darkhog

  • Gość
Linux na Intel Pentium MMX 166mhz 32mb do ściągania plików
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-05-28, 23:50:05 »
Slack to system serwerowy, więc pewnie da radę. Zresztą na każdym linuksie powinno się dać.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Linux na Intel Pentium MMX 166mhz 32mb do ściągania plików
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-05-29, 00:54:26 »
Stawiasz albo Slackware albo Debiana Netinstall, pobierasz ze strony producenta i instalujesz Moorie. Do zdalnego łączenia zainstaluj sobie OpenSSH, w Debianie pakiet nazywa się openssh-server w Slackware powinien nazywać się tak samo. OpenSSH praktycznie działa zaraz po instalacji ale masz możliwość dostosować jego konfigurację do własnych potrzeb. Jako klient SSH możesz zainstalować, np. Putty.

Pozdrawiam!

wazon

  • Gość
Linux na Intel Pentium MMX 166mhz 32mb do ściągania plików
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-05-29, 09:58:33 »
A mam zainstalować jakieś środowisko graficzne czy nie? Przepraszam, że zadaje tyle pytań. Jestem początkujący i chcę siebie z tym poradzić.

rompiotr

  • Gość
Linux na Intel Pentium MMX 166mhz 32mb do ściągania plików
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-05-29, 10:52:21 »
Patrz co napisał chmooreck. Program moorie jest konsolowy i z gui, ale wymaga środowiska qt4 ( GUI ). nie wiem czy nie używa też mono, czyli ciężkiej kobyły. Musisz to sprawdzić, czy wogóle dasz radę go uzywać na swojej maszynie.
Myslę że temat wyczerpany. Nie kombinuj, zastosuj najprostsze przetestowane rozwiązania.
PS. Doczytałem, że w moorie część kodu jest zamknięta, jeśli ma to znaczenie

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Linux na Intel Pentium MMX 166mhz 32mb do ściągania plików
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-05-29, 20:57:43 »
Z tego co widzę na stronie projektu to licenjonowany jest na LGPL, więc prawdopodobnie sam program ma kod w całości otwarty a korzysta jedynie z zamknietych bibliotek, potrzebnych do samego działania programu.

Środowisko graficzne jest nie potrzebne, zwłaszcza że nie ma monitora a wątpię abyś korzystał z VNC? SSH będzie w tym wypadku lepsze.

Pozdrawiam!

Pisarz

  • Gość
Linux na Intel Pentium MMX 166mhz 32mb do ściągania plików
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-05-30, 09:26:51 »
Ja na taki sprzęt bym polecił Puppy Linux, tylko nie wiem czy ten program idzie tam zainstalować.