Nowe posty

Autor Wątek: Zamieszanie z karta muzyczną.  (Przeczytany 5137 razy)

sponsoriada

  • Gość
Zamieszanie z karta muzyczną.
« dnia: 2010-04-07, 02:00:28 »
Witam. Mam taki problem który jak zawsze u mnie wziął się  znikąd. Mam kartę dźwiękową z integrowaną w płycie IEC958. I teraz się zaczyna. Jak zobaczyłem w preferencjach dźwięku to żebym głos miał w głośnikach to muszę wybrać Analog Stereo Output. Ta opcja od razu wycina mi mikrofon ,nie widzi urządzeń wejścia. Jednak jak wybiorę opcję Digital Stereo(IEC958) Outout + Analog Stereo Input to nie mam dźwięku w głośnikach ale za to działa mikrofon ,i to też nie do końca. Rejstrator dźwięku go nie nagrywa ale po wyłączeniu wyciszenia słychać go w głośnikach. Proszę o pomoc bo ja już się zagubiłem. Moje przypuszczenia są takie ,że po aktualizacji jądra tak mogło się stać bo pamiętam ,że działało wszystko swego czasu tylko nagle zacząłem słyszeć trzaski w głośnikach i od tego się zaczęło... Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Zamieszanie z karta muzyczną.
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-04-08, 18:11:26 »
Zacznij od Centrum Sterowania Mandrivą - konfiguracja dźwięku - Zaawansowane - Zresetuj mikser do ustawień domyślnych.

Jak nic nie pomoże to kombinuj:
KMix - wybierz główny kanał.

Jak dalej nic nie da to kombinuj:

Centrum Sterowania Mandrivą - konfiguracja dźwięku - Sterownik - daj jakikolwiek inny - reset kompa i powrót  fo zarządzania sterami wróć ręcznie na pierwotny ster lub daj automatyczny wybór.

Często podawane aktualizacje nie idą niestety w parze ze stabilnością, a w Mandrivie to szczególnie.

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

sponsoriada

  • Gość
Zamieszanie z karta muzyczną.
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-04-08, 23:18:41 »
Dziękuję bardzo ,ale jak zainstalowałem aktualizację alsy myśląc ,że to pomoże to głos z flasha z youtube grał mi w głośniczku na płycie głównej ,po prostu obłęd hehe. Próbowałem wszystkich możliwości i po prostu poddałem się i jeszcze raz zainstalowałem linuxa i teraz działa ; ]. Niestety jak zawsze mam jakiś problem i nie widzi flasha shockewave jak jest włączony to nie działa na chwile pokazuję się okienko i znika a adobe flash nie działa ,jak wyłączę shock~~ to piszę że nie ma wtyczki która obsługuje.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Zamieszanie z karta muzyczną.
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-04-09, 00:03:49 »
Cytat: sponsoriada
Niestety jak zawsze mam jakiś problem i nie widzi flasha shockewave jak jest włączony to nie działa na chwile pokazuję się okienko i znika a adobe flash nie działa ,jak wyłączę shock~~ to piszę że nie ma wtyczki która obsługuje.
Trochę "musiałem drapać się po głowie" aby zrozumieć o co Tobie chodzi.
Stylistyka się Tobie kłania.

A po cholerę instalujesz ze strony Adobe.

urpmi kolego... urpmi.

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version