Nowe posty

Autor Wątek: Opera. problem z film.onet.pl  (Przeczytany 29523 razy)

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« dnia: 2009-10-23, 13:48:26 »
OS - Mandriva 2009.1 64bit
Przeglądarka internetowa - Opera 10.0 64bit (ze strony opery)
Wtyczki -


Gdy próbuję odpalić zwiastun filmu ze strony http://film.onet.pl to mam efekt jak na poniższym obrazku



Link do zwiastuna

Spróbowałem tak ale też bez żadnego efektu.

[gienek@stacjonarny ~]$ mplayer http://media.onet.pl/media/isnz/200910/44893d551e.wmv
MPlayer SVN-1.rc2.25.r29554.1plf2010.0-4.4.1 (C) 2000-2009 MPlayer Team
mplayer: could not connect to socket
mplayer: No such file or directory
Failed to open LIRC support. You will not be able to use your remote control.

Playing http://media.onet.pl/media/isnz/200910/44893d551e.wmv.
Resolving media.onet.pl for AF_INET6...
Couldn't resolve name for AF_INET6: media.onet.pl
Resolving media.onet.pl for AF_INET...
Connecting to server media.onet.pl[213.180.131.99]: 80...
STREAM_ASF, URL: http://media.onet.pl/media/isnz/200910/44893d551e.wmv
Resolving media.onet.pl for AF_INET6...
Couldn't resolve name for AF_INET6: media.onet.pl
Resolving media.onet.pl for AF_INET...
Connecting to server media.onet.pl[213.180.131.99]: 80...
size_confirm mismatch!: 15551 29554
Error while parsing chunk header
Failed, exiting.
Resolving media.onet.pl for AF_INET6...
Couldn't resolve name for AF_INET6: media.onet.pl
Resolving media.onet.pl for AF_INET...
Connecting to server media.onet.pl[213.180.131.99]: 80...
Cache size set to 320 KBytes
Cache fill:  0.06% (187 bytes)


Exiting... (End of file)
[gienek@stacjonarny ~]$
Pod operą 10.0 w windowsie zwiastuny odtwarzają się bez najmniejszego problemu. Co jest nie tak?

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-10-23, 14:39:06 »
Generalnie?

Polityka Onetu wobec użytkowników linuksa... a właściwie jej brak. Słyszałem o specjalistach, którzy potrafią obejść ten problem, ale nie pamiętam w tej chwili, jak to się robi.

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-10-23, 15:42:12 »
Cytat: scool
Generalnie?

Polityka Onetu wobec użytkowników linuksa... a właściwie jej brak.
Właśnie napisałem w tej sprawie do Onetu. Ciekawe czy będą tak łaskawi i odpowiedzą. Jeśli odpowiedź przyjdzie to umieszczę ją na forum  =D

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-10-23, 18:43:38 »
Akurat ja ten film odpaliłem bez problemu.* Z tym, ze ten dodatek - mplayerplug-in mam zainstalowany w FF i jako odtwarzacz mam ustawione gxine.

*
Jedyny problem wystepuje przy odtwarzaniu  - co jakiś czas muszę poczekać, aż się załaduje kolejny kawałek.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-10-23, 18:52:53 »
Faktycznie, Roca ma rację :)
Szukałem, i znalazłem:
http://newbie.linux.pl/?id=article&show=311

Zainteresuj się poradami tam zamieszczonymi... "Twój" filmik u mnie odpalił w końcu :)


Co nie zmienia faktu, że z onetem i tak różnie bywa :)

matulik

  • Gość
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-10-23, 18:54:19 »
Dokładnie taka jest polityka onetu, jednakże na konferencje o wolnym oprogramowaniu się pchają.
Byłem w tamtym roku na jedne w Krakowie, był jakiś pan z onetu lub iti, gadał o tym że wspierają wolne i darmowe oprogramowanie.
Jednakże po jednym pytaniu od publiki blokowania stron z teledyskami i filmikami na onecie, cośtam pobełkotał i poszedł.
Tak się bawią ;- )

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-10-25, 18:47:02 »
Wszyscy tu piszą o firefoxie. U mnie w firefoxie też udało się oglądać zwiastuny na onecie. Musiałem tylko ustawić przeglądarkę żeby przedstawiała się jako spod Windowsa i jako netscape. Teraz mam zainstalowaną operę i nie bardzo wiem jak sobie z nią poradzić. Wtyczki ma dodane chyba właściwe ale to nic nie pomaga

zebra

  • Gość
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-10-25, 20:10:00 »
Dołącze się do tematu. Od lat przyzwyczaiłem sie do opery i jakos nie mam zamiaru z niej rezygnowac. A fajnie by było, gdyby filmiki czy strumienie radiowe mozna było ogladać bez kopiowania linków i recznego odpalania w jakims odtwarzaczu zewnecznym.
Wspomniane teledyski z onet.pl odtwarza m.in. kaffeine (przynajmniej ta ściągnieta z plf) i gxine. Wtyczka gxine-mozilla działa w operze, jednak z kolei gxine nie radzi sobie ze wieloma strumieniami radiowymi. Z kolei mplayer, jak widze nie tylko u mnie, nie odtwarza klipów onetu.

Rozwiązanie z opcją -playlist także niewiele daje:
(np.)
mplayer -playlist http://media.onet.pl/media/isnz/200910/e7e6522f35.wmv

Sama wtyczka mplayerplug-in z nowszymi wersjami opery współpracuje raczej dobrze. Problem w samym mplayerze.
Mam wiec propozycje, zeby wspólnymi siłami spróbować zmusić mplayera do radzenia sobie z onetem. Mysle, ze odpowiednia kompilacja mplayera moglaby rozwiazac problem wielu z nas.

Jesli ktos ma jakies pomysly, cos wygrzebał w necie, lub cokolwiek innego moze wnieść, to ten wątek, chociaz nie przezemnie załozony, bedzie dobrym miejscem, zeby spróbowac cos z tym zrobić i olać petycje do onetu. Skoro inne odtwarzacze jakoś radzą sobie, to nie wierze, że mplayer nie potrafi.

rysban

  • Gość
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-10-25, 21:16:00 »
Klipy z Onetu żądają doinstalowania ich szpiega do systemu . W Windowsie po sprawdzeniu systemu okazuje się że mamy kontrolowany przez nich komputer .
Pozdrawiam Ryszard

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-10-25, 22:17:53 »
Powiem tak. przed chwilą odpaliłem ten zwiastun w operze i wtyczka mplayerplug-in odpaliła to poprzez xine w oknie przeglądarki.

Aha zanim odpaliłem opere nie robiłem zmian w konfiguracji mplayerplug-ina


---------EDIT-------------
Cytat: rysban
Klipy z Onetu żądają doinstalowania ich szpiega do systemu . W Windowsie po sprawdzeniu systemu okazuje się że mamy kontrolowany przez nich komputer .
Pozdrawiam Ryszard
To już jest sprawa kryminalna
-------------END-----------
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-10-26, 07:27:08 »
Cytat: roca
Powiem tak. przed chwilą odpaliłem ten zwiastun w operze i wtyczka mplayerplug-in odpaliła to poprzez xine w oknie przeglądarki.
Fajnie, że ci się udało. Mi niestety nie. Może zdradzisz jak to zrobiłeś jeśli to nie wielka tajemnica?

Cytat: rysban
Klipy z Onetu żądają doinstalowania ich szpiega do systemu . W Windowsie po sprawdzeniu systemu okazuje się że mamy kontrolowany przez nich komputer .
Pozdrawiam Ryszard
Skąd taka wiadomość?

Cytat: scool
Faktycznie, Roca ma rację :)
Szukałem, i znalazłem:
http://newbie.linux.pl/?id=article&show=311

Zainteresuj się poradami tam zamieszczonymi... "Twój" filmik u mnie odpalił w końcu :)
To są porady tyczące się firefoxa a ja nie mam firefoxa tylko operę.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-10-26, 11:25:31 »
Chyba to jednak nie mplayerplug-in zadziałał w operze. przed chwilą sprwdziłem konfigurację opery i zabaczyłem, że w ustawieniach mam napisane, aby protokół mms był otwierany przez xine.

Tools (Narzędzia) > Preferences (Ustawienia*)> Advanced (zaawansowane)> Programs (Programy)

I tam sobie ustawiasz programy do poszczególnych protokołów.

* Tłumaczenie przyblizone. Ja mam wersję angielską.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-10-26, 12:28:11 »
Właśnie dostałem odpowiedź z Onetu.

Cytat: Onet
Witamy,
Dziękujemy za list.

w przypadku systemu operacyjnego Linux jedyną możliwością jest uruchamianie
materialów filmowych na stronie onet.tv.
Potwierdzili, że użytkowników linuxa mają w d...pie :(

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-10-26, 17:26:12 »
A czegoś się spodziewał? Niewielu z tych, co tam pracują ma jakiekolwiek pojęcie o linuksie.

Niestety taka jest prawda, że nauczyciele informatyki w szkołach, monyterzy sieci komputerowych i internetu, to sa tzw. "infirmatycy" którzy posiedzieli rok na windowsie, zrobili kurs z pisania w wordzie i maja paier, który ich upoważnia do pracy w tym zawodzie. Potem przychodzi taki jeden tuman z drugim do mojej mamy i próbuje jej zainstalowac internet. Widzą Suse i co? prosza o jakis CD z windowsem, bo oni mają "sterowniki tylko na windows i pod linuksem to nie pójdzie". No to kazałem panom wrócić, jak skończą u sąsiada. I nie mogli uwierzyć, że to działa. Oczywiście kolejny problem - no bo skąd oni mają wiedzieć jak spisać mac karty sieciowej pod linuksem przy działajacym necie? Przecierz na kursie obsługi google'a nie było.

A w onecie jest podobnie. Tam pracują zasadniczo dziennikarze, a nie informatycy. Mają tam swojego CMS-a i trochę softu po windows i ich nie obchodzi kto to będzie otwierał. Ważne, że u nich się otwiera.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Opera. problem z film.onet.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-10-26, 18:46:14 »
Cytat: roca
Chyba to jednak nie mplayerplug-in zadziałał w operze. przed chwilą sprwdziłem konfigurację opery i zabaczyłem, że w ustawieniach mam napisane, aby protokół mms był otwierany przez xine.

Tools (Narzędzia) > Preferences (Ustawienia*)> Advanced (zaawansowane)> Programs (Programy)

I tam sobie ustawiasz programy do poszczególnych protokołów.

* Tłumaczenie przyblizone. Ja mam wersję angielską.
Ale to chyba otwiera się tobie w oddzielnym okienku xine film a nie w okienku przeglądarki? Mi zależy na tym, żeby otwierał się w okienku przeglądarki.