Nowe posty

Autor Wątek: Co wybrać?? Compaq Presario C500  (Przeczytany 2485 razy)

  • Gość
Co wybrać?? Compaq Presario C500
« dnia: 2009-04-22, 17:12:29 »
Witam. Chciałbym zainstalować sobie jakiegoś Linuksa, ale nie wiem jakiego :). Zastanawiam się nad Ubuntu, ale nie wiem czy ruszy na moim kompie (HP Compaq Presario C500). Mógłby ktoś mi pomóc?? Oczywiście jestem "zapalonym windowsowcem" więc miło by było żebym się nie pogubił w tym Linuksie. I jeszcze jedno pytanie: Jeżeli bym zamówił sobie tego Ubuntu na http://shipit.ubuntu.com/ , to musiałbym coś płacić, czy jest to w PEŁNI darmowe (przesyłka i oczywiście nosnik z Linuksem).

PS: Aby zainstalować Linuksa, trzeba mieć oddzielną partycję,czy nie?? (Chciałbym mieć i Windowsa, i Linkusa )

Proszę o szybką odpowiedź. Poozdro

TheUsh

  • Gość
Co wybrać?? Compaq Presario C500
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-04-22, 19:57:08 »
Ubuntu pewnie spokojnie będzie działał na tym sprzęcie, tez mam HP Compaq i nie ma problemów.

Co do shipit to z tego co wiem jest w pełni darmowe, ale szybciej będzie jak po prostu ściągniesz sobie obraz płyty i wypalisz. To tylko 700mb.

Tak, aby zainstalować Linuksa potrzebujesz oddzielnej partycji, która w dodatku będzie miała zupełnie inny system plików niż Windows.

P.S. Jak jesteś zapalonym Windowsowcem, to lepiej zainstaluj Ubuntu przez program z http://wubi-installer.org/ , ponieważ nie będziesz musiał męczyć się z partycjonowaniem (wystarczy trochę miejsca na jakiejś partycji Windowsowej), a i w razie gdyby ci się Linux nie spodobał, odinstalowanie wygląda tak, że wchodzisz w Windowsie w dodaj/usuń i usuwasz program Wubi.

  • Gość
Co wybrać?? Compaq Presario C500
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-04-22, 20:22:06 »
Niestety, nie mogę ściągnąć, mam Play Online i limity, a w dodatku ta prędkość... A co do tego że się nie spodoba: spodoba się na pewno :), mam już dość tych wirusów, wieczniego wolnego komputera i zawieszających się programów. A z tego co czytałem, to Linuks mało kiedy się zawiesza :). A z tym "zapalonym windowsowcem" to chodziło mi o okna i ten cały interfejs, czy jak to tam się nazywa.

Dzięki za szybką odpowiedź. Pzdr