Nowe posty

Autor Wątek: Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(  (Przeczytany 10997 razy)

gracz

  • Gość
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« dnia: 2008-04-18, 16:24:38 »
Witam wszystkich serdecznie!

Mój problem polega na tym ze przegladarka Firefox 2 w pewnym momencie zaczela uruchamiac sie nienaturalnie dlugo. Posiadam system Linux Mint 4.0 z srodowiskiem graficznym Gnome 2.20.1. Wszystko działało bardzo dobrze, sprawnie i szybko!!! (komputer mam dobrej konfiguracji, o parametrach bardzo szybkich). Firefox zaczal uruchmaiac sie dlugo (okolo 15 minut) od momentu kiedy chcialem zainstalowac program Picasa.

1. Uruchomilem Synaptica, zaznaczylem repozytorium "Picasa" i "python-gdata" i zainstalowalem.
2. Picasa dzaiala normalnie ale Firefox podczas uruchmaiania wieszal caly system. Uzycie procesora (obu jąder) i dysku na 100%!!!
3. Odinstalowalem  "Picasa" i "python-gdata" ale problem zostal:(

Prosze o pomoc, nie wiem jak to naprawić. Nie urszałem niczego i nie wiem co moglo spowodowac ta warię

arctgx

  • Gość
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-18, 17:17:11 »
Sam odpaliłbym wtedy Firefoksa z linii poleceń i zobaczył, co gada na wyjściu błędów. W razie, gdybym tam nic nie znalazł, próbowałbym strace firefox 2>&1 przepuszczonego ewentualnie przez less. Nawiasem, strace drukować może sporo wpisów, szczególnie w przypadku takich gigantów jak Firefox - same wpisy mogą zająć kawałek pamięci.

gracz

  • Gość
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-04-18, 17:44:48 »
Uruchomienie z konsoli dzialalo tak samo jak za pomoca ikony na pulpicie. Nastepnie uzylem komendy podanej przez Ciebie. Pojawilo sie mnostwo wierszy informacji a na samym koncu cos takiego:

"wait4(-1, /home/xxx/.themes/MilkMint/gtk-2.0/../icons/iconrc:12: Nie można odnaleźć pliku z obrazem na ścieżce: "stock_volume.svg"
/home/xxx/.themes/MilkMint/gtk-2.0/../icons/iconrc:68: Nie można odnaleźć pliku z obrazem na ścieżce: "stock_brokenimage.svg"
/home/xxx/.themes/MilkMint/gtk-2.0/../icons/iconrc:83: Nie można odnaleźć pliku z obrazem na ścieżce: "stock_quit.svg"
/home/xxx/.themes/MilkMint/gtk-2.0/../icons/iconrc:145: Nie można odnaleźć pliku z obrazem na ścieżce: "media-previous.svg"
/home/xxx/.themes/MilkMint/gtk-2.0/../icons/iconrc:165: Nie można odnaleźć pliku z obrazem na ścieżce: "stock_quit.svg"
/home/xxx/.themes/MilkMint/gtk-2.0/../icons/iconrc:178: Nie można odnaleźć pliku"

(iczywiscie "xxx" to moja nazwa usera:P )

Firefox wciaz uruchmaia sie bardzo dlugo;/ Dziekuje za to pomoca ale nie rozwiązało to problemu;/

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-04-18, 18:12:31 »
Spróbuj zmienić nazwę /home/xxx/.mozilla na .mozilla___ i uruchom Firefoxa ponownie.

Utworzy nowy profil. Jeśli zacznie startować szybko, znaczy że problem jest tam, i najlepiej przenieść dane ze starego profilu ręcznie (o ile nie masz ich za dużo). Jeżeli masz ich więcej, kopiuj wybrane pliki ze starego .mozilla do nowego, i sprawdzaj efekt.

Jeżeli nie, oczywiście usuń nowy .mozilla i cofnij zmianę nazwy.

Może to coś pomoże.

Pozdrawiam.

gracz

  • Gość
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-04-18, 18:35:11 »
Zrobilem tak:

1.Zmienilem nazwe z ".mozilla" na ".mozilla__"
2.Efekt?
3.Firefox uruchamia sie jak dawniej

Chcialbym sie jeszcze jedynie poradzic ktore dokladnie pliki mam skopiowac aby ustawienia i zainstalowane pluginy/wtyczki pozostaly te same co poprzednio?

norbert_ramzes

  • Gość
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-04-18, 19:07:51 »
Cytat: gracz
Chcialbym sie jeszcze jedynie poradzic ktore dokladnie pliki mam skopiowac aby ustawienia i zainstalowane pluginy/wtyczki pozostaly te same co poprzednio?
Patrzyłeś do zawartości tego katalogu?

Wiele programów (w tym same Gnome) ma to do siebie że po jakimś czasie (a raczej po chorych eksperymentach) zaczyna działać wolniej. Usunięcie konfiguracji zwykle pomaga.

Ostatnio jak robiłem mv ~/.mozilla ~/.mozilla_ to jakiś czas po tym potrzebowałem linku z zakładek z starej konfiguracji - pierwsze co zrobiłem to zaglądnąłem do tego katalogu, szybko rozkminiłem co trzeba skopiować i to skopiowałem.

Minimum własnego wkładu.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-04-18, 19:26:53 »
Cytat: gracz
Chcialbym sie jeszcze jedynie poradzic ktore dokladnie pliki mam skopiowac aby ustawienia i zainstalowane pluginy/wtyczki pozostaly te same co poprzednio?
Wtyczki - Plugins

Dodatki - Extensions

Pozdrawiam!

arctgx

  • Gość
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-04-18, 19:57:22 »
A czyżby poszukiwanie brakujących plików do motywu MilkMint dla GTK nie blokowało działania Firefoksa? Może w ~/.themes coś się pokrzaczyło? Poszukaj jak odpalić Firefoksa z domyślnym motywem GTK albo odinstaluj na chwilę MilkMint lub zainstaluj od nowa i zobacz czy na tym stanie. No chyba że masz zadeklarowane korzystanie z motywu, który nigdy nie istniał.

Nie pisałem, że strace miałby rozwiązać problem ;) Tam tylko czasem można coś ciekawego wyczytać...

Ja przeleciałbym jeszcze grepem katalogi ~/.mozilla i ~/.gconf (jeśli używasz Gnome) w poszukiwaniu, gdzie jest wymuszone korzystanie z MilkMint

grep -R --color=auto --binary-files=without-match ~/.mozilla
a także zajrzał do wszystkich konfigów postaci ~/.gtk*

Brix

  • Gość
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-04-18, 21:35:09 »
Cytat: gracz
3.Firefox uruchamia sie jak dawniej
Chcialbym sie jeszcze jedynie poradzic ktore dokladnie pliki mam skopiowac aby ustawienia i zainstalowane pluginy/wtyczki pozostaly te same co poprzednio?
Skoro przyczyna błędów nie tkwi w profilu Firefoksa, najprościej przez zmianę nazwy przywrócić stary (likwidując profil testowy)

Możesz jeszcze zrobić inny klasyczny test, czyli stworzyć nowe konto, zalogować się na nie i tam sprawdzić jak działa Firefox. Jeśli w tym środowisku będzie działał OK, to pewnie wykrzaczyło się coś w konfiguracji użytkownika (co w sumie może być dobrą wiadomością).

lukaszorlas

  • Gość
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-04-18, 21:50:57 »
Mialem ten sam problem. Wykonalem wszystko tak jak wyzej wymienionej instrukcji i jedyne co sie popsulo to język Firefox'a...wiecie jak spowrotem ustawic polski? Pyytam poniewaz ustawienie w opcjach programu pradoklasnie nie ustawia jezyka polskiego[sic!]

arctgx

  • Gość
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-04-18, 22:21:14 »
Wpisz w pasku adresu about:config i kilknij dwa razy na zmienną general.useragent.locale, po czym w okienku daj pl-PL i zrestartuj Firefoksa. To samo możesz zrobić, edytując wpis w rodzaju user_pref("general.useragent.locale", "pl-PL"); w prefs.js w katalogu Twojego profilu.

Nie jestem jednak pewien czy to aby ten problem.

lukaszorlas

  • Gość
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-04-19, 10:47:10 »
Niestety jezyk nadal pozostaje angielski

arctgx

  • Gość
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-04-19, 15:25:08 »
Może to z grubej rury rozwiązanie, ale możesz do 2.0.0.13 próbować zainstalować od nowa spolszczenie np. stąd:

http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/2.0.0.13/linux-i686/xpi/

Ale zerknij prędzej do menu Narzędzia > Dodatki > Języki.

lukaszorlas

  • Gość
Firefox - bardzo duługie uruchamianie!!:(
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-04-19, 15:49:53 »
jak reka odjal juz działa:) Dziekuje