Gry w Linuksie > Sprzęt

Sterowiki Radeon

<< < (3/4) > >>

greg000:
Jezeli DRM jest walczone w jadrze to musisz przekompilowac go na nowo z wylaczona opcja (ewent. wlaczona jako modul).

W razie problemow pomocne sa tez logi z ompilacji fglrx oraz z ladowania X'ow.

Pozdr

.kaijitsu:
2005-08-05 21:20:16 greg000 napisał:

> Jezeli DRM jest walczone w jadrze to musisz przekompilowac go na nowo z wylaczona opcja (ewent.
 > wlaczona jako modul).
 >
 > W razie problemow pomocne sa tez logi z ompilacji fglrx oraz z ladowania X'ow.
 >
 > Pozdr
Sorka ale ja jestem newbie bylbys w stanie mnie jakos pokierowac (na jakims komunikatorze) chodzi tylko o najwieksze podstawy i pomoc w starcie (reszty sam poszukam w necie). gg:9122793 / tlen: kaijitsu /jid: .k@chrome.pl

.kaijitsu:
Udalo mi sie znalesc kolejny tutorial i teraz jedynym problemem jest punkt 5 gdyz po jego wykonaniu otrzymuje komunikat w konsoli:

ATI module generator V 2.0
==========================
initializing...
cleaning...
patching 'highmem.h'...
assuming new VMA API since we do have kernel 2.6.x...
doing Makefile based build for kernel 2.6.x and higher
/bin/sh: gcc: command not found
/bin/sh: gcc: command not found
ln: `./libfglrx_ip.a.GCC': Plik istnieje
make: *** [libfglrx_ip.a.GCC] Błąd 1
build failed with return value 2

Tutorial mozna znalesc na stronie http://jesusfranco.3qhost.com/main/?p=7 Jesli ktos moze mi pomoc w naprawie tego bledu bylbym wdzieczny.

greg000:
> /bin/sh: gcc: command not found
 > /bin/sh: gcc: command not found

 No tak pisze jak byk, brak kompilatora gcc. Musisz zainstalowac gcc zeby wogole sterowniki do ati zainstalowac bo bez tego sie nie da. Jak sie ta paczka dokladnie w ubuntu nazywa to niestety nie wiem. Wiec moze obejdzie sie bez rekompilacji kernela.

.kaijitsu:
2005-08-06 09:44:18 greg000 napisał:

>  > /bin/sh: gcc: command not found
 >  > /bin/sh: gcc: command not found
 >
 >  No tak pisze jak byk, brak kompilatora gcc. Musisz zainstalowac gcc zeby wogole sterowniki do
 > ati zainstalowac bo bez tego sie nie da. Jak sie ta paczka dokladnie w ubuntu nazywa to
 > niestety nie wiem. Wiec moze obejdzie sie bez rekompilacji kernela.
 >
Dobra sterowniki dzialaja dziekuje Ci bardzo za pomoc i cierpliwosc, jednak obylo sie bez kompilowania jadra systemu.

Jesli jestes posiadaczem karty ATi ten tutorial rozwiaze z nimi problemy http://jesusfranco.3qhost.com/main/?p=7

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej