Nowe posty

Autor Wątek: Odpowiednik ipconfig  (Przeczytany 12585 razy)

wena

  • Gość
Odpowiednik ipconfig
« dnia: 2005-08-02, 17:51:51 »
Zainstalowałem Debiana ale bez środowiska graficznego podczas próby załączenia X-a wyskakuję mi błąd ,że nie można wykryc karty graficznej nie będe tutaj bo nie jestem wstanie przedstawic tu tego problemu w pełni ale moge powiedziec, że próbowałem już wilu rzeczy i bez rezultatu jeśli jesteś chętny podjąc się pomocy mi to  napisz na mój adres wenabdg@o2.pl to wtedy prześlę ci pliki konfiguracyjne. Z góry dzięki.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Odpowiednik ipconfig
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-02, 18:49:09 »
2005-08-02 17:51:51 wena napisał:

>  Zainstalowałem Debiana ale bez środowiska graficznego podczas próby załączenia X-a wyskakuję mi
 > błąd ,że nie można wykryc karty graficznej nie będe tutaj bo nie jestem wstanie przedstawic tu
 > tego problemu w pełni ale moge powiedziec, że próbowałem już wilu rzeczy i bez rezultatu jeśli
 > jesteś chętny podjąc się pomocy mi to  napisz na mój adres wenabdg@o2.pl to wtedy prześlę ci
 > pliki konfiguracyjne. Z góry dzięki.

No stronie Debiana (i nie tylko) jest _bardzo_ szczegolowy przewodnik o instalacji X-window, takze w wersji polskiej.

wena

  • Gość
Odpowiednik ipconfig
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-06, 19:47:21 »
Próbowałem już i nadal bez efektu proponuje ci jeśli jesteś chętny \\"walczyc\\" z tym problemem to nappisz mi na wenabdg@o2.pl.Dzięki za próbe pomocy.

bergo

  • Gość
Odpowiednik ipconfig
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-02, 16:43:08 »
Witam,
jaki jest linuxowy (FC3) odpowiednik Windowsowego "ipconfig /release"?

Podejrzewam, że ifconfig tylko opcji jeszcze brak.

xis

  • Gość
Odpowiednik ipconfig
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-02, 17:22:43 »
2005-08-02 16:43:08 bergo napisał:

> Witam,
 > jaki jest linuxowy (FC3) odpowiednik Windowsowego "ipconfig /release"?
 >
 > Podejrzewam, że ifconfig tylko opcji jeszcze brak.

No to polecam 'man ifconfig' :) Tam jest wszystko pięknie opisane.
PS. Odpowiadam tak zdawkowo, bo:
a) Z 'ifconfig' trafiłeś - to rzeczywiście podobna komenda (ale ma więcej możliwości)
b) nie wiem co robi /release w ipconfig, więc trudno coś pomóc
c) Zawsze czytaj manual jak tylko poznajesz nową komendę. tam naprawdę jest wszystko opisane.

Fedajkin

  • Gość
Odpowiednik ipconfig
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-03, 07:50:10 »
ipconfig /release opróżnia bufor karty i "zapomina" wszystkie aktualne dane zapisane w niej (oprócz adresu MAC). Po tej komendzie zazwyczaj daje sie ipconfig /renew co powoduje zainicjowanie komunikacji z serwerem DHCP i pobranie nowych ustawień.

jcd

  • Gość
Odpowiednik ipconfig
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-03, 18:47:15 »
2005-08-03 07:50:10 Fedajkin napisał:

> ipconfig /release opróżnia bufor karty i "zapomina" wszystkie aktualne dane zapisane w
 > niej (oprócz adresu MAC). Po tej komendzie zazwyczaj daje sie ipconfig /renew co powoduje
 > zainicjowanie komunikacji z serwerem DHCP i pobranie nowych ustawień.


ifconfig eth0 down
ifconfig eth0 up

bergo

  • Gość
Odpowiednik ipconfig
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-04, 01:52:38 »
Szukaną komendę znalazłem sam chwilę po napisaniu posta - ifdown eth0, a potem ifup eth0

Zadałem pytanie bo nie wiedziałem co robi ipconfig (nie mam windy) i był mi potrzebny odpowiednik. Manual nie podaje jakiej windowsowej komendy jest wyszukane w nim  polecenie, tylko opisuje co ono robi.

Pozdrawiam,
Bergo