Nowe posty

Autor Wątek: Samba+niechciane pakiety  (Przeczytany 4029 razy)

firebird

  • Gość
Samba+niechciane pakiety
« dnia: 2005-08-03, 11:46:37 »
Witam
Mam zainstalowanego Mandrake 10.0 a także dostęp do internetu przez łącze radiowe. Po skonfigurowaniu połączenia zauważyłem pewne problemy. Otóż występuje znaczne spowolnienie systemu, np. na uruchomienie konsoli muszę czekać ok 10 sekund. Jeśli zamknę połączenie poleceniem \\"ifconfig [interfejs] down\\" wszystko wraca do normy i system działa normalnie. Co mogę zrobić. Za wszelką pomoc dziękuję.
Pozdrawiam.

difrost

  • Gość
Samba+niechciane pakiety
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-05, 11:59:13 »
2005-08-03 11:46:37 firebird napisał:

> Witam
 > Mam zainstalowanego Mandrake 10.0 a także dostęp do internetu przez łącze radiowe. Po
 > skonfigurowaniu połączenia zauważyłem pewne problemy. Otóż występuje znaczne spowolnienie
 > systemu, np. na uruchomienie konsoli muszę czekać ok 10 sekund. Jeśli zamknę połączenie
 > poleceniem \\"ifconfig [interfejs] down\\" wszystko wraca do normy i system działa
 > normalnie. Co mogę zrobić. Za wszelką pomoc dziękuję.
 > Pozdrawiam.

Sprawdz dokladnie konfiguracje sieci (glowie iwconfig) - jak trzeba bedzie, to nawet 5 razy - + domyslna bramka i takie tam pierdoly!

firebird

  • Gość
Samba+niechciane pakiety
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-06, 17:38:25 »
2005-08-05 11:59:13 difrost napisał:

 > Sprawdz dokladnie konfiguracje sieci (glowie iwconfig) - jak trzeba bedzie, to nawet 5 razy - +
 > domyslna bramka i takie tam pierdoly!
 

Konfiguracja wydaje się być prawidłowa. Ktoś poradził mi abym zajrzał do pliku /etc/hosts. Czy wpisy w tym pliku (lub ich brak) mogą powodować spowolnienie działania systemu?

difrost

  • Gość
Samba+niechciane pakiety
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-07, 11:59:16 »
2005-08-06 17:38:25 firebird napisał:

> 2005-08-05 11:59:13 difrost napisał:
 >
 >  > Sprawdz dokladnie konfiguracje sieci (glowie iwconfig) - jak trzeba bedzie, to nawet 5
 > razy - +
 >  > domyslna bramka i takie tam pierdoly!
 >  
 >
 > Konfiguracja wydaje się być prawidłowa. Ktoś poradził mi abym zajrzał do pliku /etc/hosts. Czy
 > wpisy w tym pliku (lub ich brak) mogą powodować spowolnienie działania systemu?

Na pewno nie moga!!! W pliku tym powinienes miec wpisane aliasy dla swoich IP, w tym rozwniez localhost.Np.:
#
# /etc/hosts - hostname-to-address mappings :)
#

127.0.0.1      localhost
192.168.0.1  kaszel

# END of /etc/hosts

Co do spowolnienia systemu, to odpal na jednej konsoli top, a na drugiej po koleii (krok po kroku) zacznij ustawiac polaczenie. Tj. zaladuj modul, iwconfig, route i iptables. Caly czas zagladaj na konsole z top\\'em i trop:), w ktorym momenci pojawia sie lag. Rob to bez zbednego obciazenia, np. odpalonyc X\\'ow.

POZDRAWIAM

firebird

  • Gość
Samba+niechciane pakiety
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-10, 14:33:49 »
Rozwiązałem problem w nieco inny sposób - zainsalowałem najnowszu sterownik do sieciówki i problem jak na razie nie wystepuje.
Dzięki difrost, że zainteresowałeś się moim problemem.
Pozdrawiam

Nasser22

  • Gość
Samba+niechciane pakiety
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-03, 11:08:24 »
Witam
Mam serwer na slacku 10.0 mała siec osiedlowa, no i ostatnio postanowiłem zrobić na nim sambe żeby coś tam dla userów udostępnić. Mój problem polega również na tym, że samba puszcza pakiety w internet (eth0) jak zrobić żeby pakiety od samby szły tylko po jednym interfejsie (eth1)?
Pytanie może banalne, ale jestem początkującym :-)
Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź

maciasz

  • Gość
Samba+niechciane pakiety
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-03, 18:46:09 »
2005-08-03 11:08:24 Nasser22 napisał:

> Witam
 > Mam serwer na slacku 10.0 mała siec osiedlowa, no i ostatnio postanowiłem zrobić na nim sambe
 > żeby coś tam dla userów udostępnić. Mój problem polega również na tym, że samba puszcza pakiety
 > w internet (eth0) jak zrobić żeby pakiety od samby szły tylko po jednym interfejsie (eth1)?
 > Pytanie może banalne, ale jestem początkującym :-)
 > Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź

do global dodaj "interfaces = lo, eth0" gdzie eth0 to twoj lan

pozdrawiam Maciasz

jcd

  • Gość
Samba+niechciane pakiety
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-03, 18:55:05 »
2005-08-03 11:08:24 Nasser22 napisał:

> Witam
 > Mam serwer na slacku 10.0 mała siec osiedlowa, no i ostatnio postanowiłem zrobić na nim sambe
 > żeby coś tam dla userów udostępnić. Mój problem polega również na tym, że samba puszcza pakiety
 > w internet (eth0) jak zrobić żeby pakiety od samby szły tylko po jednym interfejsie (eth1)?
 > Pytanie może banalne, ale jestem początkującym :-)
 > Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź

Uzyj iptables i zablokuj sambe na eth0 i odblokuj na eth1.