Nowe posty

Autor Wątek: NVIDIA  (Przeczytany 3973 razy)

michaelus.w

  • Gość
NVIDIA
« dnia: 2007-07-10, 17:03:26 »
Cześć!
Mam problem z instalacją linuxa. Po wyborze opcji instalacji lub uruchomienia z live cd pojawia mi się czarny ekran, dioda w napędzie działa i nic się nie dzieje. Przy Auroxie live cd zaczęło się coś ładować, ale się urwało w połowie. Ten Aurox chodził normalnie na innych kompach (to była oryginalna płyta). Podaję parametry mojego kompa: AMD Sempron 2600+ 1.61 GHz 512 MB RAM, grafika: ATI Radeon X600 Series, karta sieciowa: NVIDIA. Ten sam problem miałem już z Mandrivą 2007 i teraz z Ubuntu 6.10 live cd. Bardzo proszę o pomoc (najlepiej jak najszybciej). Bardzo chcę używać linuxa.
Słyszałem, że to wszystko przez NVIDIE.
POMÓŻCIE...
POZDR (gg3136738)

Plichu

  • Gość
NVIDIA
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-07-10, 18:27:48 »
przez nvidię? Żartujesz chyba... nie odpalają ci się livecd bo ci źle wykrywa grafike radeona... ściągnij ubuntu 7.04 w wersji alternate z instalatorem tekstowym (ale w pełni pl) i zainstaluj tekstowo, a następnie z trybu teksatowego systemu zainstaluj stery do grafiki... jak już znajdziesz w necie..

michaelus.w

  • Gość
NVIDIA
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-07-11, 18:53:17 »
2007-07-10 18:27:48 Plichu napisał:

> przez nvidię? Żartujesz chyba... nie odpalają ci się livecd bo ci źle wykrywa grafike radeona...
 > ściągnij ubuntu 7.04 w wersji alternate z instalatorem tekstowym (ale w pełni pl) i zainstaluj
 > tekstowo, a następnie z trybu teksatowego systemu zainstaluj stery do grafiki... jak już
 > znajdziesz w necie..

A gdzie mogę dostac tą wersję ubuntu i skąd mogę wziąc i jakie sterowniki?

kmp

  • Gość
NVIDIA
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-07-11, 20:42:48 »
2007-07-11 18:53:17 michaelus.w napisał:
 >
 > A gdzie mogę dostac tą wersję ubuntu i skąd mogę wziąc i jakie sterowniki?

Noż q..., rusz trochę d... i poszukaj. Każda porządna dystrybucja ma swoją stronę www... Całą swą wiedzę linuksową chcesz oprzeć na pytaniach zadanych na tym forum?????


michaelus.w

  • Gość
NVIDIA
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-07-12, 12:15:59 »
2007-07-11 20:42:48 kmp napisał:

 > Noż q..., rusz trochę d... i poszukaj. Każda porządna dystrybucja ma swoją stronę www... Całą
 > swą wiedzę linuksową chcesz oprzeć na pytaniach zadanych na tym forum?????
 >
 >
Spokojnie. Po co tyle nerwów? Nie chcę i nie opieram całej swojej wiedzy na tym forum, ale po to ono chyba jest, żeby pomagac takim żółtodziobom jak ja. Tym bardziej, że w linuxie większośc rzeczy jest inaczej niż w windowsie, którego musiałem używac od zawsze.

kriswoj

  • Gość
NVIDIA
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-07-12, 22:35:27 »
2007-07-11 20:42:48 kmp napisał:

> 2007-07-11 18:53:17 michaelus.w napisał:
 >  >
 >  > A gdzie mogę dostac tą wersję ubuntu i skąd mogę wziąc i jakie sterowniki?
 >

jak masz winde dostęp do neta to rozważ debiana. nie musisz ściągać obrazów i nagrywać płyt. odwiedź http://goodbye-microsoft.com/ to tylko 316 KB. reszte instalator zassie podczas instalacji.


chmooreck

  • Gość
NVIDIA
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-07-12, 22:51:44 »
2007-07-12 12:15:59 michaelus.w napisał:

 > Spokojnie. Po co tyle nerwów? Nie chcę i nie opieram całej swojej wiedzy na tym forum, ale po
 > to ono chyba jest, żeby pomagac takim żółtodziobom jak ja.

żółtodziobom - TAK...
...leniom mówimy stanowcze NIE ;-)

P.S. koniecznie przeczytaj http://rtfm.killfile.pl

michaelus.w

  • Gość
NVIDIA
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-07-13, 17:25:09 »
2007-07-12 22:51:44 chmooreck napisał:

 > żółtodziobom - TAK...
 > ...leniom mówimy stanowcze NIE ;-)
 >
 > P.S. koniecznie przeczytaj http://rtfm.killfile.pl
 >
Fajna stronka...
Nie jestem leniwy, tylko zajęty. Teraz będę miał trochę czasu, to posiedzę przy kompie.

michaelus.w

  • Gość
NVIDIA
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-07-13, 17:27:34 »
2007-07-12 22:35:27 kriswoj napisał:

 > jak masz winde dostęp do neta to rozważ debiana. nie musisz ściągać obrazów i nagrywać płyt.
 > odwiedź http://goodbye-microsoft.com/ to tylko 316 KB. reszte instalator zassie podczas
 > instalacji.
 >
 >
Słyszałem, że ten debian to strasznie skomplikowany jest. Czy to, aby na pewno jest dobry wybór dla takiego amatora jak ja???

rysban

  • Gość
NVIDIA
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-07-14, 07:17:57 »
2007-07-13 17:27:34 michaelus.w napisał:

> 2007-07-12 22:35:27 kriswoj napisał:
 >
 >  > jak masz winde dostęp do neta to rozważ debiana. nie musisz ściągać obrazów i nagrywać
 > płyt.
 >  > odwiedź http://goodbye-microsoft.com/ to tylko 316 KB. reszte instalator zassie podczas
 >  > instalacji.
 >  >
 >  >
 > Słyszałem, że ten debian to strasznie skomplikowany jest. Czy to, aby na pewno jest dobry wybór
 > dla takiego amatora jak ja???
To nie prawda z tą komplikacją . Wystarczy uważnie czytać i dostosowywać się do czytanych komunikatów . Pisałeś o konfiguracji Twego komputera a nie podałeś dysku twardego  (pojemność  i interfejs  - ata czy sata ) . Nie wszystkie dystrybucje poprawnie wykrywają sata na wszystkich płytach głównych i jest objaw taki jak podajesz . Debian 4.0 i Ubuntu 7.04 radzą sobie z tym bardzo dobrze . Jeżeli boisz się własnych umiejętności w tym zakresie  to najlepiej pobierz z sieci Edu 0.8 i powinno być po problemie . Uruchomisz jako LIVE identycznie jak Ubuntu 7.04 ale masz już większość oprogramowania doinstalowane w języku polskim oraz dostęp do prostej instalacji pakietów Debiana , Ubuntu oraz gotowy wybór środowiska graficznego Gnome lub KDE i zainstalowane wine do obsługi programów windowsowych .
Pozdrawiam Ryszard

michaelus.w

  • Gość
NVIDIA
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-07-15, 13:16:30 »
2007-07-14 07:17:57 rysban napisał:

 > To nie prawda z tą komplikacją . Wystarczy uważnie czytać i dostosowywać się do czytanych
 > komunikatów . Pisałeś o konfiguracji Twego komputera a nie podałeś dysku twardego  (pojemność  i
 > interfejs  - ata czy sata ) . Nie wszystkie dystrybucje poprawnie wykrywają sata na wszystkich
 > płytach głównych i jest objaw taki jak podajesz . Debian 4.0 i Ubuntu 7.04 radzą sobie z tym
 > bardzo dobrze . Jeżeli boisz się własnych umiejętności w tym zakresie  to najlepiej pobierz z
 > sieci Edu 0.8 i powinno być po problemie . Uruchomisz jako LIVE identycznie jak Ubuntu 7.04 ale
 > masz już większość oprogramowania doinstalowane w języku polskim oraz dostęp do prostej
 > instalacji pakietów Debiana , Ubuntu oraz gotowy wybór środowiska graficznego Gnome lub KDE i
 > zainstalowane wine do obsługi programów windowsowych .
 > Pozdrawiam Ryszard

Ściągnąłem tego debiana, zainstalowałem i uruchomiłem debian istaller wg instrukcji. Debian zaczął się ładowac i zatrzymał się po kilku sekundach (procesor nie chodzi). Dzieje się dokładnie to samo, co z każdym innym linuxem.

Próbowałem też zainstalowac ubuntu 7.04 w trybie tekstowym, ale chyba ściągnąłem zły plik, bo nie było do wyboru opcji istalacii w tekstowej. Może ktoś podac linka do właściwego pliku.

Secondary ATA to jest "SATA" czy "ATA"?

rysban

  • Gość
NVIDIA
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-07-15, 22:37:23 »
2007-07-15 13:16:30 michaelus.w napisał:

> 2007-07-14 07:17:57 rysban napisał:
 >
 >  > To nie prawda z tą komplikacją . Wystarczy uważnie czytać i dostosowywać się do
 > czytanych
 >  > komunikatów . Pisałeś o konfiguracji Twego komputera a nie podałeś dysku twardego
 > (pojemność  i
 >  > interfejs  - ata czy sata ) . Nie wszystkie dystrybucje poprawnie wykrywają sata na
 > wszystkich
 >  > płytach głównych i jest objaw taki jak podajesz . Debian 4.0 i Ubuntu 7.04 radzą sobie z
 > tym
 >  > bardzo dobrze . Jeżeli boisz się własnych umiejętności w tym zakresie  to najlepiej
 > pobierz z
 >  > sieci Edu 0.8 i powinno być po problemie . Uruchomisz jako LIVE identycznie jak Ubuntu
 > 7.04 ale
 >  > masz już większość oprogramowania doinstalowane w języku polskim oraz dostęp do prostej
 >  > instalacji pakietów Debiana , Ubuntu oraz gotowy wybór środowiska graficznego Gnome lub
 > KDE i
 >  > zainstalowane wine do obsługi programów windowsowych .
 >  > Pozdrawiam Ryszard
 >
 > Ściągnąłem tego debiana, zainstalowałem i uruchomiłem debian istaller wg instrukcji. Debian
 > zaczął się ładowac i zatrzymał się po kilku sekundach (procesor nie chodzi). Dzieje się
 > dokładnie to samo, co z każdym innym linuxem.
 >
 > Próbowałem też zainstalowac ubuntu 7.04 w trybie tekstowym, ale chyba ściągnąłem zły plik, bo
 > nie było do wyboru opcji istalacii w tekstowej. Może ktoś podac linka do właściwego pliku.
 >
 > Secondary ATA to jest "SATA" czy "ATA"?
A może to monitor nie wyrabia z odświeżaniem obrazu i dla tego taki wynik  . Po za tym kombinacja ati na płycie głównej Nforce to juz jest niezgodność i wina tu jest Ati . Na podobnej konfiguracji ale z grafiką na Nvidi wszystko pasuje o ile monitor wyrabia z odświeżaniem .
Pozdrawiam Ryszard