Nowe posty

Autor Wątek: Firefox - znikanie przy zapisywaniu  (Przeczytany 5167 razy)

kacpersky

  • Gość
Firefox - znikanie przy zapisywaniu
« dnia: 2007-06-13, 21:55:01 »
Gdy chce zapisac jakis plik, albo gdy chce cos wrzucic na serwer z poziomu przegladarki firefox automatycznie mi sie zamyka, nie wyskakuja zadne komunikaty czy bledy. Problem rowniez wystepuje gdy chce przeciagnac karte w firefoxie do ulubionych na pasku. Dodam jeszcze ze posiadam Mandrive 2007.
                                                                                   Z gory dziekuje za odpowiedz
                                                                                                               kacpersky

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Firefox - znikanie przy zapisywaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-06-13, 23:05:44 »
2007-06-13 21:55:01 kacpersky napisał:

>      Gdy chce zapisac jakis plik, albo gdy chce cos wrzucic na serwer z poziomu przegladarki
 > firefox automatycznie mi sie zamyka, nie wyskakuja zadne komunikaty czy bledy. Problem rowniez
 > wystepuje gdy chce przeciagnac karte w firefoxie do ulubionych na pasku. Dodam jeszcze ze
 > posiadam Mandrive 2007.
 >                                                                                    Z gory
 > dziekuje za odpowiedz
 >                                                                                                
 >                kacpersky

uruchom firefoksa w konsoli, wtedy być może zobaczysz komunikaty
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Brix

  • Gość
Firefox - znikanie przy zapisywaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-06-13, 23:21:45 »
Sprawdź też, czy coś się nie schrzaniło w ustawieniach Firefoksa. Można rozpocząć pracę na nowym profilu na wiele różnych sposobów, ale chyba najprościej (choć brzydko) zmienić nazwę katalogu .mozilla na np. .mozilla.old, odpalić Fx i sprawdzić czy dalej dziwnie się zachowuje.

O "systemowych" Firefoksach jednak nie mam najlepszego zdania, warto zainstalować najnowszą wersję ręcznie, choć ma to ten mały minus (choć czasem zaletę), że trzeba ręcznie robić dowiązania do wtyczek.

ZipoKing

  • Gość
Firefox - znikanie przy zapisywaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-06-14, 13:18:47 »
Też jestem zdania, aby ściągnąć i ręcznie zainstalować najnowszą wersję Firefoksa. Jak widzę, masz wersję 1.5.0.7, która oficjalnie została wydana we wrześniu zeszłego roku, czyli w realiach open-source dosyć dawno temu. (W tej chwili w gałęzi 1.5 najnowsza jest wersja 1.5.0.12, a w gałęzi 2.0 wersja 2.0.0.4, którą polecam zainstalować z uwagi na zakończenie wsparcia dla wersji 1.5).
Szczegółowe instrukcje, jak to zrobić w Mandrivie znajdziesz tutaj:
http://strefamandrivy.pl/forum/viewtopic.php?p=55826

kacpersky

  • Gość
Firefox - znikanie przy zapisywaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-06-14, 20:20:38 »
a wiec uruchomilem na razie w konsoli :P wyswietlilo sie takie cos

./run-mozilla.sh: line 131:  4465 Naruszenie ochrony pamięci   "$prog" ${1+"$@"}

bede jeszcze probowal nastepnych porad ;D