Nowe posty

Autor Wątek: Gnome i chowające się okna  (Przeczytany 6983 razy)

Zagiewa

  • Gość
Gnome i chowające się okna
« dnia: 2007-03-21, 18:25:08 »
Witam. Mam dosc dziwny problem :) siedze na fedora core 6 i uzywam gnome 2.16.3 i gdy tylko uruchomie jakies okno (nautiliusa czy nawet jakies okna konfiguracji systemowych a nawet okna konfiguracji jakis programow typu xmms itd) to zawsze te okno otwiera mi sie w gornym lewym rogu i wszystko bylo by ok ale gdy takie okienko sie otworzy to krawedz okna (ten pask na ktorych sie znajduja przyciski zakmnij max i minimalizuju :P ) jest niewodoczny bo okno otwiera sie zbyt wysoko wiec musze na pasku z lista wlaczonych programow kliknac prawym klawiszem myszy na dany program/okno wybrac przesun i dopiero wtedy pojawia sie okno w calej okazalosci lacznie z paskiem. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje ale to jest denerwujace bo za kazdym razem gdy chce przesunac okno lub je zamknac to musze to robic z paska a nie z samego okna :/ Jesli wiecie co sie dzieje i jak mi pomoc to byl bym bardzo wdzieczny. Pozdrawiam

TheUsh

  • Gość
Gnome i chowające się okna
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-03-21, 20:00:27 »
2007-03-21 18:25:08 Zagiewa napisał:

> Witam. Mam dosc dziwny problem :) siedze na fedora core 6 i uzywam gnome 2.16.3 i gdy tylko
 > uruchomie jakies okno (nautiliusa czy nawet jakies okna konfiguracji systemowych a nawet okna
 > konfiguracji jakis programow typu xmms itd) to zawsze te okno otwiera mi sie w gornym lewym rogu
 > i wszystko bylo by ok ale gdy takie okienko sie otworzy to krawedz okna (ten pask na ktorych sie
 > znajduja przyciski zakmnij max i minimalizuju :P ) jest niewodoczny bo okno otwiera sie zbyt
 > wysoko wiec musze na pasku z lista wlaczonych programow kliknac prawym klawiszem myszy na dany
 > program/okno wybrac przesun i dopiero wtedy pojawia sie okno w calej okazalosci lacznie z
 > paskiem. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje ale to jest denerwujace bo za kazdym razem gdy chce
 > przesunac okno lub je zamknac to musze to robic z paska a nie z samego okna :/ Jesli wiecie co
 > sie dzieje i jak mi pomoc to byl bym bardzo wdzieczny. Pozdrawiam

Nie uzywasz jakichs najnowoczesniejszych dobrodziejstw w stylu compiza? U mnie identyczne szopki sie dzialy przy compizie

Zagiewa

  • Gość
Gnome i chowające się okna
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-03-25, 12:02:26 »
Uzywam beryla ale on by powodowal cos takiego? (nawet po wylaczeniu dzieje sie to samo).

Zagiewa

  • Gość
Gnome i chowające się okna
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-03-27, 11:18:07 »
Juz dziala. Wyinstalowalem calkowicie beryla i okna juz mi sie cale pokazuja tyle ze ja nadal chcialbym korzystac z beryla wiec jak to zrobic zeby byly i okna i beryl?

Pozdrawiam