Nowe posty

Autor Wątek: Xorg i Sun keybord  (Przeczytany 2227 razy)

fryta007

  • Gość
Xorg i Sun keybord
« dnia: 2005-07-21, 22:38:26 »
Jestem posiadaczem Mio336 z wgranym windows mobile  2003. Chce wgrywac programy i gry z mojego PC ktory ma  wgranego linuxa, zainstalowalem SynCE i SynCE-KDE z rpm dokladnie to w sposob \\"urpmi synce\\" w konsoli jako root i synce kde identycznie. Najfajniejsze jest to ze niby tego programu nie ma  w menu Mandrivy 2005, a jest instalniety po wydaniu komendy w konsoli nic sie nie dzieje. Pomocy z tym wynalazkiem nie chce juz windy na kompie a jestem zmuszony przez pocketa. Pilnie prosze dajcie odpowiedz bo juz mnie to irytuje

flak

  • Gość
Xorg i Sun keybord
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-21, 18:59:39 »
Mam maszyn? Sun Ultra 5 (SPARC64) na któr? zainstalowa?em Gentoo.
Wszystko by?o by w porz?dku gdyby xorg automatycznie skonfigurowa? klawiatur? i mysz. Uruchamiam X i... ani mysz ani klawiatura nie reaguj?.
No to zabra?em si? do ?eczy. Z mysz? szybko posz?o:

protokó?: busmouse
u??dzenie: /dev/sunmouse

...a z klawiatur? droga przez m?k?. 2 dni i nic. Niby jest protokó? sun typy, geometrie, symbole ale za Chiny Sun Type5c keybord nie ?api?. Owszem co nieco dzia?a: kilka klawiszy alfabetu, bez du?ych liter czy takich wygód jak ENTER, (o typowych sun-owskich klawiszach nie wspominaj?c). Próbowa?em inne protoko?y (np. microsoft :>), j?zyki (se - co kolwiek to znaczy) i opcje. W chwili pisania mam w xorg:

Section "InputDevice"
 Identifer "Keybord0"
 Driver "kbd" # keybord - to to samo ale "depricated"
  Option "XkbKeycodes" "sun(type5c_se)"
  Option "XkbTypes" "default"
  Option "XkbSymbols" "sun/se(sun5)"
  Option "XkbGeometry" "sun(type5_se)"
  Option "XkbCompact" "basic+complete"
Endsection

Efekt: Taki sam jakbym wpisa? tylko "sun" jako protokó? i nie wymienia? pozosta?ych g?upot, czyli dzia?a garstka klawiszy.

POMOCY!!!!!!

PS. Klawiatura sprawna bo w trybie tekstowym dzia?a, xorg z Gentoo uniwersal installcd for SPARC64.

flak

  • Gość
Xorg i Sun keybord
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-06, 19:34:43 »
Okazało się że jest to "standardowy" problem związany z prawdopodobnym błędem w X.org. Zainteresowanych odsyłam na SPARC-owe forum użytkowników Gentoo: "xorg-x11, type5 keybord, sun mouse" - opisuje jak obejść ten błąd.