Nowe posty

Autor Wątek: Zmiana gniazda odgrywanego dźwięku  (Przeczytany 3850 razy)

neocube

  • Gość
Zmiana gniazda odgrywanego dźwięku
« dnia: 2007-02-13, 14:24:51 »
Dostałem w swoje ręce płyte gł. z uszkodzonym wejściam słuchawkowym. Płyta ma k. dźwiękową zintegrowaną na chipsecie Realtek AC'97.
Pod windą sterowniki umożliwiają odgrywanie po podłączeniu do LINE(niebieski) bądź MIC(czerwony).
W jaki sposób przekierować odgrywany dźwięk na inne gniazdo pod linuxem?

Dwd89

  • Gość
Zmiana gniazda odgrywanego dźwięku
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-12-12, 11:03:33 »
podpinam sie pod temat również interesuje mnie zmiana gniazda ;/ na moim realteku HD Audio mam 3 wyjścia, z czego jedno (standardowo liniowe) walniete ;/, na windowsie w aplikacji realteka zmienilem i podlaczylem na liniowe mic bo zniego nie korzystam za czesto a na oba pozostale wieze i sluchawki i wszystko gra pieknie, ale na linuxie nie mam pojecia jak to zrobic ;/, ponadto pojawia sie problem iż gdy podlacze sluchawki pod wyjscie liniowe slychac audio ale po cichu i trzeszczy (walniete wyjscie) ale jak podlaczam pod headphones to nic w konsoli w alsamixer headphones nie jest wyciszone ale nie moge dać głośniej i to pewnie dlatego na sluchawkach nie ma dzwieku wiec pytanie jak zrobic zeby sie dało dać głosniej sluchawki. mam Mandrive 2008 PP linuxa zainstalowalem pierwszy raz wczoraj więc jestemtotalnie zielony, zainstalowalem stery ALSA karte ladnie wykrylo i jak pisalem na wyjsciu liniowym jest dzwiek.
ale jak pod linuxem zmienic WE na WY wtedy podlaczajac sie pod mikrofon mialbym dzwiek.