Nowe posty

Autor Wątek: ficzer rekłest list  (Przeczytany 7051 razy)

chmooreck

  • Gość
ficzer rekłest list
« dnia: 2007-01-16, 11:52:45 »
AB zaproponował w innym wątku zgłaszanie propozycji rozwinięcia funkcjonalności forum:

"Przy okazji proszę o spisanie życzeń (czy marzeń ;>) co ma być usprawnione w forum, bo skończyłem dział artykułów i chciałbym porobić nieco usprawnień w forum.
Generalnie dążę do pewnego ujednolicenia kolorystyki i stylu podstron - tak jak ma to miejsce obecnie w komentarzach i formularzach do ocen artykułów/newsów.

Wiem, że lista rzeczy do zrobienia będzie długa, dlatego żebym nic nie pominął proszę o konstruktywne uwagi.

pzdr
A.B.
"

Dla zachowania porządku zakładam ten wątek, proszę tutaj wpisywać swoje propozycje.

xis:
1. No to ja od razu spieszę z przypomnieniem tematu wyszukiwarki. Kiedyś (w poście nr 59181, wątek http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=59028) zaproponowałem model jej działania.

2. Ponadto, wstawianie elementarnego BBCode do znaczników [CODE] i
Cytuj
.

3. Oraz - zamiast dotychczasowego 'Odpowiedz na ten post' - dwa odnośniki 'Cytuj' i 'Odpowiedz'.


ChmOOrecK:
4. Przy usuwaniu postu/wątku wysłanie maila do autora z podaniem przyczyny

xis

  • Gość
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-16, 12:07:40 »
(przy okazji usuwania)
5. Zautomatyzowanie procesu usuwania wątków (24godzinna poczekalnia, automatyczne dodawanie do tytułu '[DO KASACJI]', blokada dodawania odpowiedzi do takiego wątku (?) )

Rymek

  • Gość
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-16, 13:19:32 »
6. Co do wklejania linków zauważyłem buga tzn. w czasie wklejania często wkradają się spacje w środku poprzez co linki po kliknięciu nie działają, co więcej edycja postu i usunięcie spacji nic nie daje - do poprawy

7. Edycja postu powinna być aktywna przynajmniej do czasu aż ktoś coś pod nim napisze gdyż nie ma sensu wypisywać kolejnych postów jeden po drugim w tym samym wątku a zdarzają się takie sytuacje

ZipoKing

  • Gość
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-01-16, 13:56:41 »
8. "n użytkowników na forum stwierdziło, że im pomógł" - pomimo, że taki tekst istnieje w opisie użytkownika, jeszcze się nie spotkałem z linkiem typu "ten użytkownik mi pomógł" - widzę dwa wyjścia:
a) usunąć taką informację
b) dodać ów link

--edit--
9. Dodatkowa kategoria forum typu "Poligon/Spam" byłaby idealnym miejscem dla ludzi, którzy chcą pisać, a nie za bardzo umieją :-)

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-01-16, 14:08:12 »
2007-01-16 13:56:41 ZipoKing napisał:

> 8. "n użytkowników na forum stwierdziło, że im pomógł" - pomimo, że taki tekst
 > istnieje w opisie użytkownika, jeszcze się nie spotkałem z linkiem typu "ten użytkownik mi
 > pomógł" - widzę dwa wyjścia:
 > a) usunąć taką informację
 > b) dodać ów link

Dodałem tą funkcję mając na uwadze przyszłe zmiany w forum :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

Blizzi

  • Gość
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-01-16, 15:19:03 »
heh mi sie marzy zeby dany watek mozna bylo miec w rss tak jak na forum intela maja ;) czytaj zakladasz watek i dodajesz se bookmarka z rss i juz niemusisz otwierac calej stronki zeby wiedziec czy jakies re: przyszlo.

pozdrawiam

Kaka

  • Gość
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-01-16, 15:23:33 »
Można by zrobić taką listę "ulubionych wątków" dla każdego użytkownika osobną. Chodzi o to, że nie każdy czyta każdy temat, ale jak już przeczyta i odpisze, to można by dodać ten temat do tej listy i już nie trzeba szukać go po lewej stronie :)

Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :)


Pozdrawiam!

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-01-16, 16:16:19 »
2007-01-16 15:19:03 Blizzi napisał:

> heh mi sie marzy zeby dany watek mozna bylo miec w rss tak jak na forum intela maja ;) czytaj
 > zakladasz watek i dodajesz se bookmarka z rss i juz niemusisz otwierac calej stronki zeby
 > wiedziec czy jakies re: przyszlo.
 >

To nie będzie problem żeby zrobić.

--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

Lorenzo

  • Gość
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-01-16, 18:15:17 »
Mi się marzy opcja "posty od ostatniej wizyty" ;-)

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-01-17, 11:24:08 »
2007-01-16 18:15:17 Lorenzo napisał:

> Mi się marzy opcja "posty od ostatniej wizyty" ;-)

OK :)

PS. Przy okazji poprawiania przekierowania przy logowaniu udoskonaliłem nieco cały moduł związany z kontem. Można dodawać swoje zdjęcie oraz dodatkowy opis, który pokazuje się w informacjach o użytkowniku [demo w moich informacjach] :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

chmooreck

  • Gość
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-01-17, 12:34:23 »
2007-01-17 11:24:08 A.B. napisał:

 > ... Można dodawać swoje zdjęcie oraz dodatkowy opis, który pokazuje się w
 > informacjach o użytkowniku [demo w moich informacjach] :)

teraz już wiemy kogo ścigać ;-)

ZipoKing

  • Gość
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-01-17, 19:21:52 »
Nowe info o użytkownikach jest bajeczne :-D Tylko przydałaby mu się jeszcze jedna pozycja: nr ICQ. Wiem, że jest już nr gg i dodanie takiej pozycji rozpęta falę propozycji typu: dodać jeszcze Tlen/MSN/Skype/coś tam jeszcze, ale wg mnie wyższość ICQ nad gg jest taka, że z ICQ mogę sobie normalnie korzystać poprzez transport na moim serwerze Jabbera, a z gg jest ten problem, że wg regulaminu można korzystać tylko i wyłącznie z tego Jedynego Klienta, który istnieje obecnie tylko dla tego Jedynego Słusznego Systemu (bo np używając Kadu łamię już regulamin).
Wiem, że przynudzam, ale taki już jestem ;-)

Kaka

  • Gość
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-01-17, 19:36:31 »
Podałem swój JID i gg tylko... nie widzę żeby gdzieś się to pojawiło :)




Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-01-17, 19:54:20 »
2007-01-17 19:21:52 ZipoKing napisał:

> Nowe info o użytkownikach jest bajeczne :-D Tylko przydałaby mu się jeszcze jedna pozycja: nr
 > ICQ. Wiem, że jest już nr gg i dodanie takiej pozycji rozpęta falę propozycji typu: dodać
 > jeszcze Tlen/MSN/Skype/coś tam jeszcze, ale wg mnie wyższość ICQ nad gg jest taka, że z ICQ
 > mogę sobie normalnie korzystać poprzez transport na moim serwerze Jabbera, a z gg jest ten
 > problem, że wg regulaminu można korzystać tylko i wyłącznie z tego Jedynego Klienta, który
 > istnieje obecnie tylko dla tego Jedynego Słusznego Systemu (bo np używając Kadu łamię już
 > regulamin).
 > Wiem, że przynudzam, ale taki już jestem ;-)

W sumie to masz rację, ICQ się należy. Skype'a też by się zdało dodać, chociaż dla zasady...
Reszta trudno, ale nie będzie wspierana przez linux.pl :)
GG dodałem, bo mimo wszystko jest to najpopularniejszy pseudokomunikator w Polsce i tak jak każdy ma maila to praktycznie tak samo ma numer gg.

Dzisiaj dodam icq i skype - pokazywać się to też będzie jeszcze dziś.

--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
ficzer rekłest list
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-01-18, 21:09:55 »
Jeżeli to już koniec życzeń to spisuję wszystko i uważam Feature List za zamrożony :)

PS. Regulamin pojawi się wraz z poprawkami do forum.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl