Nowe posty

Autor Wątek: radeon 7500  (Przeczytany 1653 razy)

zygmuntIX

  • Gość
radeon 7500
« dnia: 2007-01-05, 23:49:14 »
Witam!
Mam pytanie, czy karta ATI radeon 7500 M. w laptopie bedzie chodzic bez problemu pod Mandriva 2007 czy musze znaleźc do niej sterownik?
w necie jest duzo sterowników do kart ati ale do tej nie udalo mi sie znaleźć, czy to znaczy że nie sa potrzebna :> czy ich nie ma i karta chodzic nie bedzie?

ps.
z linuksem mam niewiele wspólnego, zamierzam przesiąsc sie z windowsów na mandrive albo suse, stąd moje (moze dziwne) pytanie

pozdrawiam :)

tommi

  • Gość
radeon 7500
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-26, 14:09:59 »
2007-01-05 23:49:14 zygmuntIX napisał:

> Witam!
 > Mam pytanie, czy karta ATI radeon 7500 M. w laptopie bedzie chodzic bez problemu pod Mandriva
 > 2007 czy musze znaleźc do niej sterownik?
 > w necie jest duzo sterowników do kart ati ale do tej nie udalo mi sie znaleźć, czy to znaczy że
 > nie sa potrzebna :> czy ich nie ma i karta chodzic nie bedzie?
 >
 > ps.
 > z linuksem mam niewiele wspólnego, zamierzam przesiąsc sie z windowsów na mandrive albo suse,
 > stąd moje (moze dziwne) pytanie
 >
 > pozdrawiam :)


Właśnie mam taką samą kartę i powiem Ci jak wygląda sytuacja.

Środowisko graficzne (iksy) będzie działać, wyświetlać obraz w miarę poprawnie. Nie będzie jednak przyspieszenia sprzętowego, akceleracji 3D a co za tym idzie OpenGL.

Instalacja sterowników do tej określonej karty z zamkniętymi sterownikami ati wraz z akceleracją sprzętową nie jest już niestety taka prosta. Kiedyś mi się udało wiec jest możliwość. Ale niestety nie pamiętam jak ja to robiłem.

W chwili obecnej jestem właśnie na etapie przypominania sobie, czytaj "próbuje" zainstalować te sterowniki jak należy. Korzystając z najnowszych sterowników zamieszczonych na stronie Ati. Jak mi się uda to postaram się napisać jak tego dokonałem.

Zawsze możesz sprawdzić jak będzie działać interesujące Cię urządzenie np pod Knoppixem. Jeżeli Knoppix nie będzie w stanie uruchomić urządzenia jest duże prawdopodobieństwo że instalator wybranej przez Ciebie dystrybucji też nie da rady.

Pozdrawiam