Nowe posty

Autor Wątek: Niektóre strony się nie wczytują  (Przeczytany 3112 razy)

bartosh

  • Gość
Niektóre strony się nie wczytują
« dnia: 2006-12-27, 20:20:45 »
Witam. Gnębi mnie dziwny problem: zarówno firefox jak i opera nie chcą mi wczytywać niektórych stron (zawsze te same - np: google). Używam ubuntu dapper drake, zaś problem pojawił się chyba po aktualizacji systemu. Z góry dzięki za pomoc

Rymek

  • Gość
Niektóre strony się nie wczytują
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-28, 10:05:38 »
2006-12-27 20:20:45 bartosh napisał:

> Witam. Gnębi mnie dziwny problem: zarówno firefox jak i opera nie chcą mi wczytywać niektórych
 > stron (zawsze te same - np: google). Używam ubuntu dapper drake, zaś problem pojawił się chyba
 > po aktualizacji systemu. Z góry dzięki za pomoc

napisz może o jakie strony chodzi, jaki jest komunikat w przeglądarce, jakie wtyczki do przeglądarek masz poinstalowane?

bartosh

  • Gość
Niektóre strony się nie wczytują
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-28, 11:44:40 »
No to tak. Przykładowy komunikat opery gdy chcę odwiedzić google:

You tried to access the address http://www.google.pl/, which is currently unavailable. Please make sure that the Web address (URL) is correctly spelled and punctuated, then try reloading the page.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że komenda ping www.google.pl działa bez zarzutu (opóźnienia poniżej 100 ms, 0 packets loss)
Sprawa ma się tak samo z niektórymi stronami które wcześniej dość często odwiedzałem. Wątpię czy to tak naprawdę wina przeglądarek, bo zachowują się identycznie dla tych samych stron. Jeśli chodzi o wtyczki to firefox ma doinstalowany plugin flash, java i pdf, opera jest goła.
Czy Ubuntu posiada wbudowany firewall, który mógłby blokowac niektóre strony w przeglądarkach? Jeśli tak to jak się do niego dobrać? Help please!