Nowe posty

Autor Wątek: problem z notebookiem ASUS - nie moge zainstalowac linuxa  (Przeczytany 1822 razy)

  • Gość
moj problem jest zasadniczy - nie startuje mi ZADNA dystrybucja, nawet typu liveCD/DVD... Jedyne co widze to proces ladowania jadra, a potem martwa cisza, nic... W jednym przypadku na konsoli laskawie wyswietlil sie napis "READY" i nic... Pomoznie mi panowie (i panie), bez linuxa nie zalicze semestru!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam!
Czarek

opioom

  • Gość
problem z notebookiem ASUS - nie moge zainstalowac linuxa
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-12-17, 10:49:49 »
Przykre że studenci, uczą sie linuksa bo muszą....na siłę. Znam kilku takich absolwentów, adminów którzy nie wiedzą co to konsola.
Twój problem był tu wałkowany 1000 razy. Przeszukaj forum pod kątem acpi.

  • Gość
problem z notebookiem ASUS - nie moge zainstalowac linuxa
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-12-17, 11:08:58 »
2006-12-17 10:49:49 opioom napisał:

> Przykre że studenci, uczą sie linuksa bo muszą....na siłę. Znam kilku takich absolwentów,
 > adminów którzy nie wiedzą co to konsola.
 > Twój problem był tu wałkowany 1000 razy. Przeszukaj forum pod kątem acpi.

obawiam sie, ze linuxa nie uzywam na sile. bujam sie w tych klimatach od 2 lat, co prawda zaczalem od dupy strony, czyli mandrake i bylo ok. teraz mam okazje wtopic sie w temat i zaczac wykorzystywac linuxa w pelnym zakresie.

  • Gość
problem z notebookiem ASUS - nie moge zainstalowac linuxa
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-12-18, 16:33:04 »
2006-12-17 10:37:41 aelfwine napisał:

> moj problem jest zasadniczy - nie startuje mi ZADNA dystrybucja, nawet typu liveCD/DVD... Jedyne
 > co widze to proces ladowania jadra, a potem martwa cisza, nic... W jednym przypadku na konsoli
 > laskawie wyswietlil sie napis "READY" i nic... Pomoznie mi panowie (i panie), bez
 > linuxa nie zalicze semestru!!!!!!!!!!!
 >
 > Pozdrawiam!
 > Czarek

witam mam również laptopa ASUSA i mi się bez problemu wgrał linux...
a wgrywałeś:
suse 10,1?
ja właśnie mam taki zainstalowany...

powodzenia:):*

opioom

  • Gość
problem z notebookiem ASUS - nie moge zainstalowac linuxa
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-12-18, 18:08:26 »
Spróbuj go uruchomić z opcją acpi=off, to częsty problem z laptokami.