Nowe posty

Autor Wątek: Kasowanie Linuxa  (Przeczytany 2254 razy)

Globus23

  • Gość
Kasowanie Linuxa
« dnia: 2006-11-16, 16:00:48 »
Tydzień temu zakupiłem Auroxa Linuxa 12.0 Ażeby go zainstalować musiałem usunąć jedną z partycji windowsowych (fat32) i zagospodarować wolne miejsce na linuxa. Jednak okazało się że aurox niezbyt mi się spodobał. Niedość tego na windowsie przestał działać mi internet. Więc założyłem sobie taki plan że skasuje partycje linuxowe i zpowrotem założe Fat32. I tu moje pytania:

a) Czy instalator windowsa xp wykrywa partycje linuxowe i czy może je usunąć?
b) Jeśli nie to czym mogę je usunąć?

dzordz

  • Gość
Kasowanie Linuxa
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-16, 16:55:55 »
2006-11-16 16:00:48 Globus23 napisał:

> Tydzień temu zakupiłem Auroxa Linuxa 12.0 Ażeby go zainstalować musiałem usunąć jedną z partycji
 > windowsowych (fat32) i zagospodarować wolne miejsce na linuxa. Jednak okazało się że aurox
 > niezbyt mi się spodobał. Niedość tego na windowsie przestał działać mi internet. Więc założyłem
 > sobie taki plan że skasuje partycje linuxowe i zpowrotem założe Fat32. I tu moje pytania:
 >
 > a) Czy instalator windowsa xp wykrywa partycje linuxowe i czy może je usunąć?
 > b) Jeśli nie to czym mogę je usunąć?

Jestem pod wrażeniem twojego błyskotliwego planu ,
nie uwierze ze linux ma cos wspólnego z brakiem netu w windzie
ale odpowiem tobie windows sam w sobie nie wykryje partycji linuxowych - zainstaluj np. partition magic i zamienisz co chcesz na co chcesz.
pozdr
dzordz

leiah

  • Gość
Kasowanie Linuxa
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-16, 17:09:38 »
2006-11-16 16:00:48 Globus23 napisał:

 > a) Czy instalator windowsa xp wykrywa partycje linuxowe i czy może je usunąć?

Możesz po prostu to sprawdzić instalatorem windows xp, albo narzędziami administratora w panelu sterowania

Kaka

  • Gość
Kasowanie Linuxa
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-16, 17:54:03 »
> Tydzień temu zakupiłem Auroxa Linuxa 12.0 Ażeby go zainstalować musiałem usunąć jedną z partycji
 > windowsowych (fat32) i zagospodarować wolne miejsce na linuxa. Jednak okazało się że aurox
 > niezbyt mi się spodobał. Niedość tego na windowsie przestał działać mi internet. Więc założyłem
 > sobie taki plan że skasuje partycje linuxowe i zpowrotem założe Fat32. I tu moje pytania:
 >
 > a) Czy instalator windowsa xp wykrywa partycje linuxowe i czy może je usunąć?
 > b) Jeśli nie to czym mogę je usunąć?


Nie to forum!

Globus23

  • Gość
Kasowanie Linuxa
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-16, 18:49:10 »
2006-11-16 17:54:03 Kaka napisał:

 > Nie to forum!

Nie odzywaj się niepytany. Dzięki za odpowiedzi dwóm poprzednim użytkownikom (przed kaką). Skorzystam :).

de_laurent

  • Gość
Kasowanie Linuxa
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-16, 18:51:15 »
2006-11-16 16:00:48 Globus23 napisał:

> Tydzień temu zakupiłem Auroxa Linuxa 12.0 Ażeby go zainstalować musiałem usunąć jedną z partycji
 > windowsowych (fat32) i zagospodarować wolne miejsce na linuxa. Jednak okazało się że aurox
 > niezbyt mi się spodobał. Niedość tego na windowsie przestał działać mi internet.
Wniosek nasuwa sie sam skoro w Windows sam sie wysypuje interek a Aurox ci sie nie podoba, to instalujesz Kubuntu.
No ale, co ja ci bede zawracal gitarre. Ty wiesz lepiej.


Normalnie mozesz usunac partycje linuksowe, cfdiskiem chociazby...

Globus23

  • Gość
Kasowanie Linuxa
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-16, 18:54:52 »
2006-11-16 18:51:15 de_laurent napisał:

 > Wniosek nasuwa sie sam skoro w Windows sam sie wysypuje interek a Aurox ci sie nie podoba, to
 > instalujesz Kubuntu.
 > No ale, co ja ci bede zawracal gitarre. Ty wiesz lepiej.
 >
 >
 > Normalnie mozesz usunac partycje linuksowe, cfdiskiem chociazby...

Kubuntu mi się zbytnio nie podoba, będe instalował Microsoft Windows XP Lite Corporate Edition. A co do cfdiska to proszę o łopatologiczne wytłumaczenie korzystania z niego :P.

chmooreck

  • Gość
Kasowanie Linuxa
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-17, 07:20:23 »
2006-11-16 18:54:52 Globus23 napisał:

 > Kubuntu mi się zbytnio nie podoba, będe instalował Microsoft Windows XP Lite Corporate Edition.

Bogaty jesteś...

 > A co do cfdiska to proszę o łopatologiczne wytłumaczenie korzystania z niego :P.

man cfdisk