Nowe posty

Autor Wątek: Geforce 2 MX 400 pomocy !!  (Przeczytany 4004 razy)

emeliot

  • Gość
Geforce 2 MX 400 pomocy !!
« dnia: 2006-11-05, 15:15:23 »
Witam wszystkich serdecznie.
Może aby wszystko było jasne zacznę od początku. W minionym tygodniu kupiłem Linuxa Mandriva 2007 Official. Instalacja przebiegła bez najmniejszych problemów żaden błąd nie wyskoczył. Jedynie karta graficzna nie została od razu wykryta i musiałem wybrać z listy Geforce 2 MX DDR (ale nie było tam Greforce 2 MX 400 czy to to samo ??). Następnie odpaliłem system wpisałem hasło użytkownika i wszystko niby fajnie do momentu kiedy nagle z niewiadomych przyczyn przy jakichkolwiek operacjach ścinało mi komputer (kursor myszy się poruszał ale nie dało się nim nic kliknąć). Wiem że niektórzy mogą mi napisać że jest to być może sprawa przegrzania ale na Windowsie XP którego jestem na razie niestety zmuszony używać wszystko działa i nie ścina więc to wykluczam. Wielokrotnie jeszcze włączałem Linuxa i działo się to samo a co skłania mnie do stwierdzenia ze to problem sterowników to to że podczas skakania z poszczególnych okienek wyskakują na pulpicie błędy (cześć zamkniętego okna zostaje lub brak w danym miejscu tapety).Ciekawe jest to że jeżeli nic nie robię system się nie wiesza. Więc moje pytanie jest następujące: Czy faktycznie jest to przyczyna złych sterowników?? czy może czegoś innego ??. Z góry dziękuje za pomoc i tylko proszę do mnie podchodzić jak do kompletnego laika Linuxowego (bo takowym jestem:) ) Bardzo mi zależy żeby stopniowo uczyć się jego obsługi ponieważ chce całkowicie przejść na jego system, a niestety na starcie napotkałem problemy ;/ Pozdrawiam!!      

lesiulodz

  • Gość
Geforce 2 MX 400 pomocy !!
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-11-05, 16:07:14 »
Na 80 % jestem pewien że to wina sterowników albo tego że wybrałeś złą kartę graficzną, sprubój wystartować system w trybie textowym i wgrac nowe sterwoniki nvidii

emeliot

  • Gość
Geforce 2 MX 400 pomocy !!
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-11-05, 17:21:05 »
2006-11-05 16:07:14 lesiulodz napisał:

> Na 80 % jestem pewien że to wina sterowników albo tego że wybrałeś złą kartę graficzną, sprubój
 > wystartować system w trybie textowym i wgrac nowe sterwoniki nvidii

Dzięki za pomoc. Jakbym nie umiał sobie poradzić z instalacją to się zgłoszę :D

emeliot

  • Gość
Geforce 2 MX 400 pomocy !!
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-11-05, 22:33:11 »
No i mam następny problem ;/ podczas instalacji wyskakuje mi następujący komunikat: ERROR:Unable to find the system utility 'ld' ; please make sure you have the package 'binutils' installed. If you have binutils installed, then please check that 'ld' is in your PATH. No i nie mam pojęcia o co chodzi ?? Może mi to ktoś wytłumaczyć prościej niż jest napisane ;] ??

opioom

  • Gość
Geforce 2 MX 400 pomocy !!
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-11-05, 23:23:48 »
2006-11-05 22:33:11 emeliot napisał:

> No i mam następny problem ;/ podczas instalacji wyskakuje mi następujący komunikat: ERROR:Unable
 > to find the system utility 'ld' ; please make sure you have the package 'binutils' installed. If
 > you have binutils installed, then please check that 'ld' is in your PATH. No i nie mam pojęcia o
 > co chodzi ?? Może mi to ktoś wytłumaczyć prościej niż jest napisane ;] ??

Prościej się chyba nie da...bez złośliwości...próbowałeś wziąć słownik od angielskiego w rękę??? "make sure you have the package binutils installed" co mniej więcej oznacza tyle abyś zainstalował pakiet binutils bo pewnie go nie masz. Dodatkowo aby zainstalowac stery od grafy musisz mieć źródła jądra w /usr/src/
Sprawdź to i czytaj co linux do ciebie mówi, bo w przeciwieństwie do win, linux potrafi mówić co mu nie pasuje....

emeliot

  • Gość
Geforce 2 MX 400 pomocy !!
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-11-06, 09:05:17 »
2006-11-05 23:23:48 opioom napisał:

> 2006-11-05 22:33:11 emeliot napisał:
 >
 > > No i mam następny problem ;/ podczas instalacji wyskakuje mi następujący komunikat:
 > ERROR:Unable
 >  > to find the system utility 'ld' ; please make sure you have the package 'binutils'
 > installed. If
 >  > you have binutils installed, then please check that 'ld' is in your PATH. No i nie mam
 > pojęcia o
 >  > co chodzi ?? Może mi to ktoś wytłumaczyć prościej niż jest napisane ;] ??
 >
 > Prościej się chyba nie da...bez złośliwości...próbowałeś wziąć słownik od angielskiego w
 > rękę??? "make sure you have the package binutils installed" co mniej więcej oznacza
 > tyle abyś zainstalował pakiet binutils bo pewnie go nie masz. Dodatkowo aby zainstalowac stery
 > od grafy musisz mieć źródła jądra w /usr/src/
 > Sprawdź to i czytaj co linux do ciebie mówi, bo w przeciwieństwie do win, linux potrafi mówić
 > co mu nie pasuje....

Trochę to źle ująłem że nie wiem o co chodzi ;] Chodziło mi głównie żeby ktoś mi wyjaśnił co to jest właściwie za pakiet binutils ?? i czemu nie został odrazu wgrany przy installacji mandrivy ze starym sterownikiem ?? No i oczywiście czemu źródła jądra nie są wgrane ??

opioom

  • Gość
Geforce 2 MX 400 pomocy !!
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-11-06, 10:17:30 »
 > Trochę to źle ująłem że nie wiem o co chodzi ;] Chodziło mi głównie żeby ktoś mi wyjaśnił co to
 > jest właściwie za pakiet binutils ?? i czemu nie został odrazu wgrany przy installacji mandrivy
 > ze starym sterownikiem ?? No i oczywiście czemu źródła jądra nie są wgrane ??
 >
Dlatego że jak nie powiesz instalatorowi aby to zrobił to tego nie zrobi....linux to nie system który ma ciebie myśleć. Tutaj musisz wiedzieć co chcesz zrobić, po co i jakie narzędzia są ci potrzebne. Zainstaluj Narzędzia dla programistów bo jestem pewien że instalując klikałeś Next>Next>Next, a generalnie te pakiety nie są zaznaczone do automatycznej instalacji.

zaps166

  • Gość
Geforce 2 MX 400 pomocy !!
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-11-07, 17:53:42 »
2006-11-05 15:15:23 emeliot napisał:

> Witam wszystkich serdecznie.
 > Może aby wszystko było jasne zacznę od początku. W minionym tygodniu kupiłem Linuxa Mandriva
 > 2007 Official. Instalacja przebiegła bez najmniejszych problemów żaden błąd nie wyskoczył.
 > Jedynie karta graficzna nie została od razu wykryta i musiałem wybrać z listy Geforce 2 MX DDR
 > (ale nie było tam Greforce 2 MX 400 czy to to samo ??). Następnie odpaliłem system wpisałem
 > hasło użytkownika i wszystko niby fajnie do momentu kiedy nagle z niewiadomych przyczyn przy
 > jakichkolwiek operacjach ścinało mi komputer (kursor myszy się poruszał ale nie dało się nim
 > nic kliknąć). Wiem że niektórzy mogą mi napisać że jest to być może sprawa przegrzania ale na
 > Windowsie XP którego jestem na razie niestety zmuszony używać wszystko działa i nie ścina więc
 > to wykluczam. Wielokrotnie jeszcze włączałem Linuxa i działo się to samo a co skłania mnie do
 > stwierdzenia ze to problem sterowników to to że podczas skakania z poszczególnych okienek
 > wyskakują na pulpicie błędy (cześć zamkniętego okna zostaje lub brak w danym miejscu
 > tapety).Ciekawe jest to że jeżeli nic nie robię system się nie wiesza. Więc moje pytanie jest
 > następujące: Czy faktycznie jest to przyczyna złych sterowników?? czy może czegoś innego ??. Z
 > góry dziękuje za pomoc i tylko proszę do mnie podchodzić jak do kompletnego laika Linuxowego
 > (bo takowym jestem:) ) Bardzo mi zależy żeby stopniowo uczyć się jego obsługi ponieważ chce
 > całkowicie przejść na jego system, a niestety na starcie napotkałem problemy ;/ Pozdrawiam!!  
 >  
 >
Mnie się wydaje, że masz włączoną obsługę przezroczystości w X. Usuń całą sekcję "Composite" z pliku "/etc/X11/xorg.conf", ale nie zapomnij najpierw zrobić kopii pliku!

Offline

  • Users
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Geforce 2 MX 400 pomocy !!
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-11-08, 20:48:26 »