Nowe posty

Autor Wątek: odzyskiwanie danych po formatowaniu partycji  (Przeczytany 2255 razy)

gery_gery

  • Gość
odzyskiwanie danych po formatowaniu partycji
« dnia: 2006-09-17, 19:44:50 »
Może opiszę krutko co się stało:do znajomych przyszła wnuczka i nie standardowo wyłączyła komputer z windows xp home edition,a mianowicie wyjęła wtyczkę z kontaktu.Ale zazwyczaj nic się nie dzieje strasznego włączasz ponownie kompa i gra.I tu zaczyna się problem,system startuje pojawia się logo XP z paskiem postępu ładowania i po chwili komunikaty błędu i propozycje jak ponownie uruchomić OS.Trzy propozycje zaczynają się od słowa SAFE...,jedna z  nich by uruchomić ostatnią dobrą konfigurację systemu i normalne uruchomienie OS.Ale żdna z wybranych tu opcji nie zdaje egzaminu,za każdym razem to samo pojawia się logo XP i wszystko od nowa.Pomyślałem żeby włozyć płytkę instalacyjną XP i wystartować sysytem,ale nie udało się,naprawa OS też nie poszła.Zainstalowaliśmy nowy OS i w tym pech że ów komp posiadał tylko jedną partycję i wraz  z nowym OSem poszły wszystkie pliki po formatowaniu partycji.Czy da się je odzyskać,bo są dość ważne dla użytkownika studenta fotografi i zależy na tych fotkach.Proszę o rady,ale tak krok po kroku jak się da z góry Dzięki,Pozdro.

dzordz

  • Gość
odzyskiwanie danych po formatowaniu partycji
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-17, 19:59:55 »
2006-09-17 19:44:50 gery_gery napisał:

> Może opiszę krutko co się stało:do znajomych przyszła wnuczka i nie standardowo wyłączyła
 > komputer z windows xp home edition,a mianowicie wyjęła wtyczkę z kontaktu.Ale zazwyczaj nic się
 > nie dzieje strasznego włączasz ponownie kompa i gra.I tu zaczyna się problem,system startuje
 > pojawia się logo XP z paskiem postępu ładowania i po chwili komunikaty błędu i propozycje jak
 > ponownie uruchomić OS.Trzy propozycje zaczynają się od słowa SAFE...,jedna z  nich by uruchomić
 > ostatnią dobrą konfigurację systemu i normalne uruchomienie OS.Ale żdna z wybranych tu opcji nie
 > zdaje egzaminu,za każdym razem to samo pojawia się logo XP i wszystko od nowa.Pomyślałem żeby
 > włozyć płytkę instalacyjną XP i wystartować sysytem,ale nie udało się,naprawa OS też nie
 > poszła.Zainstalowaliśmy nowy OS i w tym pech że ów komp posiadał tylko jedną partycję i wraz  z
 > nowym OSem poszły wszystkie pliki po formatowaniu partycji.Czy da się je odzyskać,bo są dość
 > ważne dla użytkownika studenta fotografi i zależy na tych fotkach.Proszę o rady,ale tak krok po
 > kroku jak się da z góry Dzięki,Pozdro.

dzordz

  • Gość
odzyskiwanie danych po formatowaniu partycji
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-17, 20:06:42 »
Czy da się je odzyskać,bo są dość
 > ważne dla użytkownika studenta fotografi i zależy na tych fotkach.Proszę o rady,ale tak krok po
 > kroku jak się da z góry Dzięki,Pozdro.


miałem podobną sytuacje
1 nie wgrywac juz nic na dysk!!!!!!!!!!!!!!!
2 na innym komputerze (pod windkiem) instalujesz np easyrecovery
3 podłąnczasz tam dysk z którego chcesz odzyskac dane i uruchamiasz program
opis programu widziałem chyba w ostatnim PCFormat lub www.google.pl

4 na ilu forach zadałeś to pytanie ?????

pozdr
dzordz

Maciek_Rutecki

  • Gość
odzyskiwanie danych po formatowaniu partycji
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-17, 22:02:44 »
2006-09-17 19:44:50 gery_gery napisał:

> Może opiszę krutko co się stało:do znajomych przyszła wnuczka i nie standardowo wyłączyła
 > komputer z windows xp home edition,a mianowicie wyjęła wtyczkę z kontaktu.Ale zazwyczaj nic się
 > nie dzieje strasznego włączasz ponownie kompa i gra.I tu zaczyna się problem,system startuje
 > pojawia się logo XP z paskiem postępu ładowania i po chwili komunikaty błędu i propozycje jak
 > ponownie uruchomić OS.Trzy propozycje zaczynają się od słowa SAFE...,jedna z  nich by uruchomić
 > ostatnią dobrą konfigurację systemu i normalne uruchomienie OS.Ale żdna z wybranych tu opcji nie
 > zdaje egzaminu,za każdym razem to samo pojawia się logo XP i wszystko od nowa.Pomyślałem żeby
 > włozyć płytkę instalacyjną XP i wystartować sysytem,ale nie udało się,naprawa OS też nie
 > poszła.Zainstalowaliśmy nowy OS i w tym pech że ów komp posiadał tylko jedną partycję i wraz  z
 > nowym OSem poszły wszystkie pliki po formatowaniu partycji.Czy da się je odzyskać,bo są dość
 > ważne dla użytkownika studenta fotografi i zależy na tych fotkach.Proszę o rady,ale tak krok po
 > kroku jak się da z góry Dzięki,Pozdro.


A co my mamy z tym wspólnego?

Poczytaj
http://rtfm.killfile.pl/#nie_pytaj

od słów:
"P: Mam problem z moim Windowsem. Czy możesz mi pomóc?"

--
Maciek
unixy.pl

gery_gery

  • Gość
odzyskiwanie danych po formatowaniu partycji
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-09-18, 12:01:23 »
2006-09-17 20:06:42 dzordz napisał:

> Czy da się je odzyskać,bo są dość
 >  > ważne dla użytkownika studenta fotografi i zależy na tych fotkach.Proszę o rady,ale tak
 > krok po
 >  > kroku jak się da z góry Dzięki,Pozdro.
 >
 >
 > miałem podobną sytuacje
 > 1 nie wgrywac juz nic na dysk!!!!!!!!!!!!!!!
 > 2 na innym komputerze (pod windkiem) instalujesz np easyrecovery
 > 3 podłąnczasz tam dysk z którego chcesz odzyskac dane i uruchamiasz program
 > opis programu widziałem chyba w ostatnim PCFormat lub www.google.pl
 >
 > 4 na ilu forach zadałeś to pytanie ?????
 >
 > pozdr
 > dzordz
Tylko tu.Dzięki,spróbuję coś z tym zrobić.