Nowe posty

Autor Wątek: Aktualizacja KDE  (Przeczytany 1497 razy)

dude

  • Gość
Aktualizacja KDE
« dnia: 2006-08-19, 21:58:11 »
Ostatnio zainstalowaeł sobie Kubuntu 6.06. Wszystko działa ok mam jednak mały problem z modułami jądra ładowanymi przy starcie systemu. Problem wygląda tak ,że mam zainstalowaną katę TV WInfast 2000 XP , ale system prawdopodnie błędnie ją wykrył i ładuje moduły z nieprawidłowymi parametrami. Żeby zatem uruchomić kartę muszę najpierw odłączyć domyślne moduły (te ze złymi parametrami) a potem dopiero wgrać te dobre. Jak sprawić aby te złe moduły jądra nie były ładowane wraz ze startem systemu ?

gelon

  • Gość
Aktualizacja KDE
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-19, 23:30:03 »
2006-08-19 21:58:11 dude napisał:

> Ostatnio zainstalowaeł sobie Kubuntu 6.06. Wszystko działa ok mam jednak mały problem z modułami
 > jądra ładowanymi przy starcie systemu. Problem wygląda tak ,że mam zainstalowaną katę TV WInfast
 > 2000 XP , ale system prawdopodnie błędnie ją wykrył i ładuje moduły z nieprawidłowymi
 > parametrami. Żeby zatem uruchomić kartę muszę najpierw odłączyć domyślne moduły (te ze złymi
 > parametrami) a potem dopiero wgrać te dobre. Jak sprawić aby te złe moduły jądra nie były
 > ładowane wraz ze startem systemu ?


mam taką samą kartę, mam kubuntu 6.06 wszystko działa..
jaiego kernela używasz?
jaki program do oglądania tv?

dude

  • Gość
Aktualizacja KDE
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-04, 17:26:29 »
Wiem że trochę późno odpowiadam na Twoje pytanie ,ale dopiero teraz mam czas żeby zająć się problemen karty telewizyjnej na moim komputerze.

Mam jądro 2.6.15-23-386 a do oglądania używam tvtime.

Ogólnie spraw wygląda tak że system ładuje mi przy starcie następujące moduły:
bt878
bttv

Żeby karta działała muszę mieć załadowany tylko moduł bttv z parametrami card=34 tuner=38.
Z tego co przeczytałem w necie to u jednych użytkowników Kubuntu ta sama karta jest wykrywana bez problemu , a u innych problemy są. Prawdopodobnie producent karty pod tą samą nazwą sprzedaje karty o różnych parametrach sprzętowych i dlatego pojawiają się problemy.
Wracając jednak do tematu. Jak sprawić aby  moduły bt878 bttv nie były ładowane przy starcie starcie Kubuntu ?
Rozwiązaniem mogłoby być stworzenie prostych skryptów usuwających złe moduły a ładujących te poprawne. Taki skrypt potrafię napisać , ale nie mam pojęcia gdzie go umieścić ,żeby był ładowany przy starcie Kubuntu. Może ktoś z Was wie ?  

 

2006-08-19 23:30:03 gelon napisał:

> 2006-08-19 21:58:11 dude napisał:
 >
 > > Ostatnio zainstalowaeł sobie Kubuntu 6.06. Wszystko działa ok mam jednak mały problem z
 > modułami
 >  > jądra ładowanymi przy starcie systemu. Problem wygląda tak ,że mam zainstalowaną katę TV
 > WInfast
 >  > 2000 XP , ale system prawdopodnie błędnie ją wykrył i ładuje moduły z nieprawidłowymi
 >  > parametrami. Żeby zatem uruchomić kartę muszę najpierw odłączyć domyślne moduły (te ze
 > złymi
 >  > parametrami) a potem dopiero wgrać te dobre. Jak sprawić aby te złe moduły jądra nie
 > były
 >  > ładowane wraz ze startem systemu ?
 >
 >
 > mam taką samą kartę, mam kubuntu 6.06 wszystko działa..
 > jaiego kernela używasz?
 > jaki program do oglądania tv?

quidin

  • Gość
Aktualizacja KDE
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-19, 16:14:06 »
Jak zaktualizować KDE 3.4 do 3.5  Linux Mandriwa pp

gelon

  • Gość
Aktualizacja KDE
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-19, 17:47:03 »
2006-08-19 16:14:06 quidin napisał:

> Jak zaktualizować KDE 3.4 do 3.5  Linux Mandriwa pp

http://forum.mandriva.org.pl/showthread.php?t=18230&highlight=aktualizacja+kde

tam popytaj, a raczej przeszukaj forum...chłopaki to już przewałkowały po 10 razy...;)