Nowe posty

Autor Wątek: Kde i dźwięk...  (Przeczytany 8340 razy)

krzychu.qn

  • Gość
Kde i dźwięk...
« dnia: 2006-08-16, 16:26:34 »
mam normalnie dzwięk w systemie ale kubuntu nie chce mi odtwarzacz muzyki (płyt audio jak również mp3 i wmv) korzystam z odtwarzacza amarok , ale sprawdzałem również na innych odtwarzaczach na kaffenie też nie działa ale o dziwo gdy zainstalowałem mplayera i dograłem odpowiednie kodeki to zaczoł odczytyać mp3 i wmv ale w amaroku wciąż się nie da słuchać nuty pytanie czemu??

krzychu.qn

  • Gość
Kde i dźwięk...
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-16, 16:33:13 »
2006-08-16 16:26:34 krzychu.qn napisał:

> mam normalnie dzwięk w systemie ale kubuntu nie chce mi odtwarzacz muzyki (płyt audio jak
 > również mp3 i wmv) korzystam z odtwarzacza amarok , ale sprawdzałem również na innych
 > odtwarzaczach na kaffenie też nie działa ale o dziwo gdy zainstalowałem mplayera i dograłem
 > odpowiednie kodeki to zaczoł odczytyać mp3 i wmv ale w amaroku wciąż się nie da słuchać nuty
 > pytanie czemu??


już znalazłem sory że zaracam głowe:P

sys

  • Gość
Kde i dźwięk...
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-16, 16:38:21 »
2006-08-16 16:33:13 krzychu.qn napisał:

> 2006-08-16 16:26:34 krzychu.qn napisał:
 >
 > > mam normalnie dzwięk w systemie ale kubuntu nie chce mi odtwarzacz muzyki (płyt audio jak
 >  > również mp3 i wmv) korzystam z odtwarzacza amarok , ale sprawdzałem również na innych
 >  > odtwarzaczach na kaffenie też nie działa ale o dziwo gdy zainstalowałem mplayera i
 > dograłem
 >  > odpowiednie kodeki to zaczoł odczytyać mp3 i wmv ale w amaroku wciąż się nie da słuchać
 > nuty
 >  > pytanie czemu??
 >
 >
 > już znalazłem sory że zaracam głowe:P

to napisz z łaski swojej jak rozwiązałeś, może komuś oszczędzisz pisania kolejnego posta z takim problemem....

krzychu.qn

  • Gość
Kde i dźwięk...
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-16, 23:58:15 »
> to napisz z łaski swojej jak rozwiązałeś, może komuś oszczędzisz pisania kolejnego posta z
 > takim problemem....
 >

oto ono: apt-get install libxine-extracodecs (oczywiście można to zrobić spod dowolnego menadżera pakietów) czyli w skrócie zainstaluj pakiet libxine-extracodecs i problem z głowy

lafamida

  • Gość
Kde i dźwięk...
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-09-26, 22:18:36 »
2006-08-16 23:58:15 krzychu.qn napisał:

>   > to napisz z łaski swojej jak rozwiązałeś, może komuś oszczędzisz pisania kolejnego posta
 > z
 >  > takim problemem....
 >  >
 >
 > oto ono: apt-get install libxine-extracodecs (oczywiście można to zrobić spod dowolnego
 > menadżera pakietów) czyli w skrócie zainstaluj pakiet libxine-extracodecs i problem z głowy
 >


ja probowale zainstalowac ten pakiecik i mi wywalilo takie

Pakiet libxine-extracodecs nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.
E: Pakiet libxine-extracodecs nie ma kandydata do instalacji

i nie wiem co mam zrobic ;/ moze to jest babalne pytanie ale linuxa od paru  dni i jeszcze malo umie!

krzychu.qn

  • Gość
Kde i dźwięk...
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-09-27, 17:57:15 »
> ja probowale zainstalowac ten pakiecik i mi wywalilo takie
 >
 > Pakiet libxine-extracodecs nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
 > Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
 > pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.
 > E: Pakiet libxine-extracodecs nie ma kandydata do instalacji
 >
 > i nie wiem co mam zrobic ;/ moze to jest babalne pytanie ale linuxa od paru  dni i jeszcze malo
 > umie!

poszukaj innych źrudeł z pakietami... u mnie ten pakiet jest...

52aqir

  • Gość
Kde i dźwięk...
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-09-28, 10:25:44 »
2006-09-26 22:18:36 lafamida napisał:

> 2006-08-16 23:58:15 krzychu.qn napisał:
 >
 > >   > to napisz z łaski swojej jak rozwiązałeś, może komuś oszczędzisz pisania kolejnego
 > posta
 >  > z
 >  >  > takim problemem....
 >  >  >
 >  >
 >  > oto ono: apt-get install libxine-extracodecs (oczywiście można to zrobić spod dowolnego
 >  > menadżera pakietów) czyli w skrócie zainstaluj pakiet libxine-extracodecs i problem z
 > głowy
 >  >
 >
 >
 > ja probowale zainstalowac ten pakiecik i mi wywalilo takie
 >
 > Pakiet libxine-extracodecs nie ma dostępnej wersji, ale odnosi się do niego inny pakiet.
 > Zazwyczaj oznacza to, że pakietu brakuje, został zastąpiony przez inny
 > pakiet lub nie jest dostępny przy pomocy obecnie ustawionych źródeł.
 > E: Pakiet libxine-extracodecs nie ma kandydata do instalacji
 >
 > i nie wiem co mam zrobic ;/ moze to jest babalne pytanie ale linuxa od paru  dni i jeszcze malo
 > umie!

poczytaj to :) http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_dapper_pl
sie napewno przyda
zaktualizuj sobie repozytoria. Kodeki sa chyba w universum ( ktore nie sa defaultowo dodane do listy ;) ) albo w innym juz nie pamietam

Pozdrawiam

qmega

  • Gość
Kde i dźwięk...
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-15, 23:41:32 »
Witam,
Pracuję na SuSE 10 i mam dziwny problem z KDE 3.4.2. Mianowicie nie wiem jak i dlaczego ale konqueror blokuje dźwięk w całym systemie. Po włączeniu tej aplikacji mam dźwięk w różnych stronach gdzie są np animacje flash, ale w np operze dźwięku nie ma. To samo się tyczy np gierek. Po włączeniu konqiego również w nich dźwięk zanika. Problem ten nie pojawia się np w gnome, wmaker, fluxfox.
Sam pracuję w wmaker więc mnie ten problem nie dotyczy ale na moim komputerze pracują użytkownicy mniej doświadczeni dla których najprostszym w obsłudze jest KDE.
Może ktoś z was się borykał z podobnym problemem i wie gdzie "go boli".
System łatany na bieżąco jest, więc sam już nie wiem w czym problem.
Za wszelkie pomocne rady z góry dziękuję.

eftep

  • Gość
Kde i dźwięk...
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-16, 00:12:57 »
2006-08-15 23:41:32 qmega napisał:

> Witam,
 > Pracuję na SuSE 10 i mam dziwny problem z KDE 3.4.2. Mianowicie nie wiem jak i dlaczego ale
 > konqueror blokuje dźwięk w całym systemie. Po włączeniu tej aplikacji mam dźwięk w różnych
 > stronach gdzie są np animacje flash, ale w np operze dźwięku nie ma. To samo się tyczy np
 > gierek. Po włączeniu konqiego również w nich dźwięk zanika. Problem ten nie pojawia się np w
 > gnome, wmaker, fluxfox.
 > Sam pracuję w wmaker więc mnie ten problem nie dotyczy ale na moim komputerze pracują
 > użytkownicy mniej doświadczeni dla których najprostszym w obsłudze jest KDE.
 > Może ktoś z was się borykał z podobnym problemem i wie gdzie "go boli".
 > System łatany na bieżąco jest, więc sam już nie wiem w czym problem.
 > Za wszelkie pomocne rady z góry dziękuję.

Witam
Temat 3 raz poruszany w tym tygodniu...
Pozdro

qmega

  • Gość
Kde i dźwięk...
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-25, 12:22:19 »
Niestety inne wątki na ten temat mi nie pomogły.
Na dodatek nie wiedzieć dlaczego problem ten pojawił się w każdym środowisku graficznym, poza GNOME. Problem występuje w:
-FluxBox
-BlackBox
-Wmaker
-Xfce4
-(no i oczywiście) KDE

Dźwięk jest np podczas odtwarzanie muzyki z xmms, lub przy oglądaniu filmów w mplayer,
ale w wyżej wymienionych środowiskach nie ma dźwięku tylko w przeglądarkach www.