Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja Kubuntu  (Przeczytany 1424 razy)

FrancisBegbie

  • Gość
Instalacja Kubuntu
« dnia: 2006-07-07, 15:08:18 »
Witam,
Nie pisałbym gdyby ten problem nie powtarzał sie XXX razy. Chciałem zainstalowac SUSE z plyt CD (5x) 10.0. Co sie jednak okazuje? za ka?dym razem jak instaluje - to wyskakuje blad (nie moze znalezc pakietu na CD) i gdy dam ponow/ponow/ponow - nie znajduje, po zingorowaniu wyskakuje mi przy zmianie plyty zakonczenie instalacji i \\"DUPA\\" - po wlaczeniu nie wlaczy sie system, poniewaz nie jest w pelni zainstalowany.

Zeby było smieszniej nie wyskakuj? mi zawsze problemy przy tych samych pakietach - praktycznie co chwile mam z innym pakietem problemy (tylko czasami ten sam pakiet nie jest mozliwy do znalezienia)....

Co mam zrobic? wiem, ze kiedys zainstalowalem z tych plyt SUSE w systemie textowym? ale nie pamietam jak sie tam dostac - uzywalem linuxa przez miesiac - a teraz jestem po rocznej przerwie i nic juz nie kumam...

Pomo?ecie?:) - dzieki i sorry za zawracanie dupy (CZYTALEM)

PS: Instalowane byly podstawowe pakiety...

Woocash304

  • Gość
Instalacja Kubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-07, 13:40:48 »
Witam!
mam problem: mialem mandrive linux 2006, ale po licznych bledach i problemach zwiazych z nia, postanowilem zaisntalwoac kubuntu, mialem do wyboru jeszcze ubuntu, ale jednak wole KDE, ściągnąłem obraz plyty, wypalilem na plytke, uruchamiam kompa z tej plytki i wszystko sie ładuję jak w edycji LiveCD, a ja mam tylko 128MB ram i wszystko się ładuje w ślimaczym tempie, i tu pojawia się moję pytanie: czy dalo by się zaisnatlowac kubuntu bez odpalania przez Live CD. Prosze o szybką odpwiedź
Pozdrawiam

stoper4

  • Gość
Instalacja Kubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-08, 21:46:02 »
Wszystko się da ... ;]
....sądze ,że jest to niestety nie realne. Masz przecież 128 ram to się da normalnie zainstalować (też instalowałem ubutnu 6.06 i było dobrze - teraz 256mb;] )

snake3d

  • Gość
Instalacja Kubuntu
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-10, 10:06:00 »
sciagnij i wypal kubuntu install cd, nie live , ostatnio dla zabawy zainstalowalem na cel 400 , 192MB RAM i 4,3GB , o dziwo system mimo dlugiego ladowania przy starcie dalej dziala zadowalajaco ..

sys

  • Gość
Instalacja Kubuntu
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-10, 13:46:15 »
nie przesadzaj, mi na 128 sdram stal MDK z kde i nie bylo wiekszego problemu nawet przy instalacji :)