Nowe posty

Autor Wątek: Brak Linuxa  (Przeczytany 3080 razy)

molimonster

  • Gość
Brak Linuxa
« dnia: 2006-06-11, 15:43:27 »
sciagnelam ze strony sun ten plik java-ee-sdk-5.linux.bin do instalacji javy i nie wiem za bardzo jak zainstalowac, probowalam tak jak w artykule, poprzez polecenie bi java-ee-sdk-5.linux.bin ale wywala, ze nie ma komendy bin.
co zrobic??
mam mandrake 10.1

Offline

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 432
    • Zobacz profil
Brak Linuxa
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-11, 16:06:28 »
jesteś pewien że \\'bin\\' a nie \\'/bin/sh\\'. Jak długo na linie pracuje jeszcze nie spotkałem polecenia bin. Może spróbuj \\'sh \\' ?

molimonster

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-11, 16:22:53 »
jak robie sh to wywala cannot execute binary file

sys

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-11, 20:07:43 »
2006-06-11 16:22:53 molimonster napisał:

> jak robie sh to wywala cannot execute binary file

jako root...

darko

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-12, 21:03:59 »
A tak z czystej ciekawosci, do czego ci Java EE ?

de_laurent

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-12, 21:47:41 »
Czesc!
Czy ty w ogole pokusiles sie o przegladniecie postow z archiwum?!?
Przeciez tam wszystko bylo kilkanascie (jak nie kilkadziesiat) razy opisane. Wyglada na to, ze administrator (czyli pan A. B. ;) ) moze wywalic cale archiwum w nie napisze co, bo i tak z niego nikt nie korzysta... Nawet pomimo tego, ze 80-90% znalazloby odpowiedzi na swoje pytania w 5 minut...
Mnostwo postow zostalo napisanych na temat odpalania plikow .bin, rowniez tych z java.

de_laurent

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-14, 00:08:01 »
2006-06-12 21:47:41 de_laurent napisał:

> Czesc!
 > Czy ty w ogole pokusiles sie o przegladniecie postow z archiwum?!?
 > Przeciez tam wszystko bylo kilkanascie (jak nie kilkadziesiat) razy opisane. Wyglada na to, ze
 > administrator (czyli pan A. B. ;) ) moze wywalic cale archiwum w nie napisze co, bo i tak z
 > niego nikt nie korzysta... Nawet pomimo tego, ze 80-90% znalazloby odpowiedzi na swoje pytania
 > w 5 minut...
 > Mnostwo postow zostalo napisanych na temat odpalania plikow .bin, rowniez tych z java.

A czy ja w ogole pokusilem sie o staranne przeczytanie twojego posta?!? No wlasnie nie, bo wtedy wiedzialbym, ze nie odpowiadam chlopakowi i nie pisalbym \\"pokusilEs\\" tylko \\"pokusilAs\\"... ;)

Nie wiem do czego potrzebna ci jest java, ale ten pakiet o ktorym piszesz, to java dla developerow... Jezeli chcesz zainstalowac java, bo potrzebujesz jej na desktopie, np. do Firefoksa, to mozesz zrobic np. tak:

Wejdz na strone:
http://www.java.com/en/download/linux_manual.jsp

Tutaj w zaleznosci od tego jaki masz system mozesz sciagnac 2 wersje, ja ogranicze sie do opisu tylko 1, dlatego, ze ona bedze dzialac na kazdym linuksie.
Sciagnij plik:

Linux (self-extracting file)
(filesize: 16.07 MB)

najlepiej do katalogu /tmp

Jak juz sciagniesz, otworz konsole i wpisz:
cd /tmp

nastepnie

ls *.bin
powinna ci sie pokazac nazwa pliku, ktory sciagnelas, czyli np.:jre-1_5_0-linux-i586.bin

Teraz muszi wpisac:
su

Komputer powinien zapytac cie o haslo jezeli jeszcze nie jestes zalogowana jako uzytkownik root.
Teraz napisz:

chmod a+x jre-1_5_0-linux-i586.bin

Zauwaz, ze po a+x musisz miec podana wlasciwa nazwe, czyli ta jaka pokazala ci sie po wpisaniu ls *.bin... W ten sposob nadalas uprawnienia do uruchomienia tego pliku.

Nastepnie piszesz:
./jre-1_5_0-linux-i586.bin
(kropka slash  i nazwa pliku)

W tej chwili java powinna cie zapytac o to czy akceptujesz licencje, przewijasz spacja i oczywiscie piszesz yes na koncu i naciskasz enter.

Utworzyl sie katalog jre-1.5.0_2 czy jakos podobnie, mozesz sprawdzic wpisujac ls (male L i s).

I przenosisz katalog  jre-1.5.0_2  do katalogu /usr/java:
mv jre-1.5.0_2 /usr/java

To chyba wszystko. Nie wiem w jakim celu chcesz zainstalowac javke, wiec nie wiem co pisac dalej. Jak bedziesz miala wiecej pytan, to napisz - chetnie odpowiemy! Prawda sys? ;)

sys

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-14, 01:43:31 »
 > To chyba wszystko. Nie wiem w jakim celu chcesz zainstalowac javke, wiec nie wiem co pisac
 > dalej. Jak bedziesz miala wiecej pytan, to napisz - chetnie odpowiemy! Prawda sys? ;)

tak Laurencie drogi :)

starczy sciagnac jave stad http://www.java.com/en/download/linux_manual.jsp jako .bin
czyli http://jdl.sun.com/webapps/download/AutoDL?BundleId=10542

dac w konsoli jako root sh nazwapliku.bin i voila mamy jave :D
i tak jak Laurent pisze sciagnij normalna wersje a nie dla programistów...

a MDK mam taki sam jak Twoj...

NoFear_oe

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-11, 11:04:07 »
Witam
Na swoim komputerze posiadam zainstalowane zarówno Mandrive 2006 jak i Win XP Pro SP2. Jak to z winem bywa czasem trzeba go przeinstalowac. Jednak kiedy to zrobiłem to Linux gdzieś zniknął. Tzn nie ma okna przy uruchamianiu ktore pozwala na wybór systemu przy starcie tylko od razu ładuje sie win..... Co z tym zrobć?
Z góry dzięki za pomoc

TheUsh

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-11, 11:22:43 »
2006-06-11 11:04:07 NoFear_oe napisał:

> Witam
 > Na swoim komputerze posiadam zainstalowane zarówno Mandrive 2006 jak i Win XP Pro SP2. Jak to z
 > winem bywa czasem trzeba go przeinstalowac. Jednak kiedy to zrobiłem to Linux gdzieś zniknął.
 > Tzn nie ma okna przy uruchamianiu ktore pozwala na wybór systemu przy starcie tylko od razu
 > ładuje sie win..... Co z tym zrobć?
 > Z góry dzięki za pomoc

Linux nie zniknal, tylko zniknal program ladujacy (lilo). Jako ze jestes pewnie poczatkujacy najlatwiejszym sposobem odzyskania stanu pierwotnego bedzie wlozenie plyty instalacyjnej mandrivy i poszukac jakiejs opcji w stylu "ratowanie systemu". Pamietam , ze w mandrake (przodku mandrivy) cos takiego bylo.

Elwis

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-06-11, 13:28:47 »
Możesz też użyć jakiegoś LiveCD, na przykład instalatora Gentoo i z jego poziomu zainstalować lilo

olka

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-06-11, 13:54:06 »
2006-06-11 13:28:47 Elwis napisał:

> Możesz też użyć jakiegoś LiveCD, na przykład instalatora Gentoo i z jego poziomu zainstalować
 > lilo

Jaaasne...
Jak widzisz kolega jest dość początkującym użytkownikiem (świadczy o tym choćby sposób opisania problemu). Byłbyś może uprzejmy wyjaśnić mu sposób poprawnego chrootowania się z liveCD do Mandrivy i zapisania lilo w mbr?
Bo takie rzucanie hasła bez jakichkolwiek szczegółów (za mało nawet żeby w googlach poszukać) to na prawdę nie wiem po co, żeby udowodnić komuś jak mało wie?

xadmi

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-06-11, 15:41:24 »
2006-06-11 13:54:06 olka napisał:

> 2006-06-11 13:28:47 Elwis napisał:
 >
 > > Możesz też użyć jakiegoś LiveCD, na przykład instalatora Gentoo i z jego poziomu
 > zainstalować
 >  > lilo
 >
 > Jaaasne...
 > Jak widzisz kolega jest dość początkującym użytkownikiem (świadczy o tym choćby sposób opisania
 > problemu). Byłbyś może uprzejmy wyjaśnić mu sposób poprawnego chrootowania się z liveCD do
 > Mandrivy i zapisania lilo w mbr?
 > Bo takie rzucanie hasła bez jakichkolwiek szczegółów (za mało nawet żeby w googlach poszukać)
 > to na prawdę nie wiem po co, żeby udowodnić komuś jak mało wie?
 >

 Hmm... należy odpalić komputer z owej płyty ,
 nadusić F1
 napisać : "rescue"
 nadusić enter
 wybrać opcję naprawy lilo - niestety szczegółów nie pamiętam a nie będę tego robić bo nie mam takiej potrzeby ani ochoty
 będzie napisane po angielsku ;P
 powodzenia
 :D

NoFear_oe

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-06-14, 10:08:00 »
Zrobiłem jak mi powiedziałeś po rescue wybrałem Reinstall boot loader ale....
zaczęło sie łądowanie Lilo jednak coś nie jest jak być powinno bo wyświetliło mi sie coś takiego:

run_program can not output in /root/tmp/.drakx-stderr.1208 (mode '>')
lilo failed: at /usr/lib/libdrax/bootloader.pm line 1238, line 1

I kaplica..... dalej startuje mi tylko Windows

mili

  • Gość
Brak Linuxa
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-06-20, 19:32:35 »
2006-06-14 10:08:00 NoFear_oe napisał:

> Zrobiłem jak mi powiedziałeś po rescue wybrałem Reinstall boot loader ale....
 > zaczęło sie łądowanie Lilo jednak coś nie jest jak być powinno bo wyświetliło mi sie coś
 > takiego:
 >
 > run_program can not output in /root/tmp/.drakx-stderr.1208 (mode '>')
 > lilo failed: at /usr/lib/libdrax/bootloader.pm line 1238, line 1
 >
 > I kaplica..... dalej startuje mi tylko Windows
a mnie się udało.mam lilo-ale są problemy przy starcie linuxa.komunikaty-nieudane przy fsck.ext3(dev/hda6).mam wpisać root password-jak to zrobić.dzięki-mili