Nowe posty

Autor Wątek: Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)  (Przeczytany 6498 razy)

canis_lupus

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« dnia: 2005-06-24, 10:41:59 »
Jak zmienić siatke (grid) rozmieszczania ikon na pulpicie KDE? Bo updateowałem sobie MDK10 => MDK 10.1 i mam kilometrowe odstępy miedzy ikonami. Próbowałem w pliku ~/.kde/share/config/kdeglobals
[DesktopIcons]
GridXSpacing=45

zmieniać na mniejsze liczby ale nie przynosi to skutku.
P.S. prosze, nie radźcie mi zebym wyłączył siatke albo zmienił distro, takie rady nic nie wnoszą.

GrLT

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-26, 21:07:03 »
Spróbuj zmniejszyć ikony: /centrum sterowania/wygląd i motywy/ikony/zaawansowane/pulpit
MOŻE trochę pomoże...
ps. a na cholerę Ci siatka? ;) Bo ja nigdy nie mogłem znaleźć dla tej funkcji jakiegoś zastosowania...

tomeez

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-24, 08:03:05 »
Pytanie proste. Mam AMD 64, pozostala sprzetu tez niczego sobie. Nie wiem czy jest sens przetaczac cala konfiguracje sprzetowa.

Jaka dystrybucje powinienem wybrac?
Wiem ze te dystrybucje powinny obslugiwac ten procesor:
SuSE, Fedora, PLD Linux, Ubuntu, Gentoo, Slamd64

Mam marne doswiadczenie z Linuxem i podejscie juz raczej uzytkownika, a nie zapalenca :-) Brak czasu sie daje we znaki.
Wiem ze powinienem sie dokladnie dowiedziec o kazdej z dystrybucji jak naj wiecej i podjac decyzje ale wole sie zdac na doswiadczonych i zaznajomionych z tematem.

Pozdrawiam

Maciek_Rutecki

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-24, 08:24:47 »
2005-06-24 08:03:05 tomeez napisał:

> Pytanie proste. Mam AMD 64, pozostala sprzetu tez niczego sobie. Nie wiem czy jest sens
 > przetaczac cala konfiguracje sprzetowa.
 >
 > Jaka dystrybucje powinienem wybrac?
 > Wiem ze te dystrybucje powinny obslugiwac ten procesor:
 > SuSE, Fedora, PLD Linux, Ubuntu, Gentoo, Slamd64
 >
 > Mam marne doswiadczenie z Linuxem i podejscie juz raczej uzytkownika, a nie zapalenca :-) Brak
 > czasu sie daje we znaki.
 > Wiem ze powinienem sie dokladnie dowiedziec o kazdej z dystrybucji jak naj wiecej i podjac
 > decyzje ale wole sie zdac na doswiadczonych i zaznajomionych z tematem.
 >
 > Pozdrawiam


http://jakilinux.org/news.php

G_P

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-06-24, 16:09:54 »
Ja mam podobny sprzęt i podobne wymagania. SuSe najbardziej mnie zadowoliło.

Xax79

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-06-24, 16:35:46 »
Fakt, nudzi, bo to pytanie pojawia sie juz po raz 'n', i po raz 'n' ci sami ludzie proponuja te dystrybucje, ktorych przeciez sami uzywaja. Ktos kto uzywa Debiana nie bedzie Ci polecal Gentoo, ktore ja bym mogl polecic bo mam go na 3 kompach i chocby mnie przypiekali to bym na innego linuksa nie zmienil. Tak samo opiekanie wielbiciela Debiana nie zmieniloby jego przekonan.

Jedyne co moge doradzic, to wejscie na strone, ktora zostala tutaj polecona i poczytac o tych dystrybucjach co nieco. Jezeli w trakcie czytania dostaniesz gesiej skorki to prawdopodobnie trafiles na to czego szukasz. Wowczas powinienes jeszcze wejsc na strone dotyczaca danej dystrybucji i sprawdzic efekt gesiej skorki raz jeszcze. Jezeli sie powtorzy to niezwlocznie zainstalowac i zobaczy w praktyce czy ta dystrybucja Cie rusza czy tez nie. Jak nie, to wypierdziu ja w kosmos i nastepna, az do bolu. (Tak przy wywalaniu 10 dystrybucji z rzedu powinienes sie zastanowic czy jednak aby Windows to nie to czego szukasz, w koncu zadowala wiekszosc mieszkancow tego globu).

Na samym poczatku jednak powinienes sie zastanowic, do czego chcesz tej dystrybucji uzywac. Jezeli chcesz sie nauczyc linuksa, zainstaluj taka dystrybucje, ktora jest uwazana za trudna. Szkoda czasu na zabawe w jakies graficzne instalatory, ktore niczego do twojej wiedzy nie wniosa.
Jezeli jednak chcesz miec w komputerku linuksa dla samej idei, bo to teraz modne i kolega powiedzial, ze laski na to leca to wybierz takiego, ktory w ogolnej opini jest uwazany jako prosty, latwy i w ogole sam wszystko robi.

I nie kieruj sie stwierdzeniami typu "zainstaluj xxxx bo jest super i w ogole", bo taki oto osobnik to w wielu przypadkach o swoim linuksie to wie tylko tyle, ze sie nazywa xxxx, a okreslenia takie jak "powloka" czy "jadro" sa dla niego nieznanymi terminami zaslyszanymi gdzies w szkole na lekcji biologi.

Koniec. :-)

kruk203

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-06-24, 17:11:04 »
Niech gadają co chcą ja bym polecił Mandrivę użytkuję aktualnie na podobnym sprzęcie i jest rewelka.
Ten system nie wymaga żadnej wielkiej uwagi instalujesz i działa jek winda tylko że z ogromną ilością różnych programów i aplikacji.

bergo

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-06-24, 23:35:08 »
2005-06-24 17:11:04 kruk203 napisał:

 > Ten system nie wymaga żadnej wielkiej uwagi instalujesz i działa jek winda

Znaczy co - wiesza się co kwadrans ;-)

Pozdrawiam,
Bergo

xadmi

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-06-25, 00:48:28 »
Nudzi...
Musisz sam zdecydować.
(Mdk) :)
polecam...

xadmi

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-06-25, 01:37:08 »
2005-06-24 23:35:08 bergo napisał:

> 2005-06-24 17:11:04 kruk203 napisał:
 >
 >  > Ten system nie wymaga żadnej wielkiej uwagi instalujesz i działa jek winda
 >
 > Znaczy co - wiesza się co kwadrans ;-)
 >
 > Pozdrawiam,
 > Bergo
 >
Linux to nie win.... a mandriva nie działa jak winda, na pewno....:)

tomeez

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-06-25, 12:05:26 »
Xax79: Dzieki wielkie. To jest najlepsza odpowiedz jaka moglem dostac :-)

kruk203

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-06-25, 14:21:18 »
Mandriva nigdy sie nie wiesza(choć tak próbują ją przedstawić grzebacze od slacka.gento czy debiana oczywiście nie wszyscy)
A jesli chodzi o porównanie do windy to madriva jest równie prosta w obsłudze a jesli chodzi o wygląd i wodotryski(choc nie jestem ich zwolennikiem) to napewno ją przewyższa.

_Crazy_

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-07-03, 09:47:53 »
> Linux to nie win.... a mandriva nie działa jak winda, na pewno....:)
 >
Tu bym sie troszke z tym nie zgodzil bo Mandriva tak samo jak wczesniejsze jej wersje (MDK) zbyt bardzo poszly w strone windy. Ok sa banalne w konfiguracji ale strasznie mecza kompa. Ja zaczynalem od MDK wiec wiem ze jest banalny - gorzej jak po jakims czasie zachce sie czegos ambitniejszego i lepszego (Slack czy Debian) potem sa problemy.

_Crazy_

  • Gość
Dystrybucja... Chyba juz was to nudzi :-)
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-07-03, 09:52:28 »
2005-06-25 14:21:18 kruk203 napisał:

> Mandriva nigdy sie nie wiesza(choć tak próbują ją przedstawić grzebacze od slacka.gento czy
 > debiana oczywiście nie wszyscy)
 > A jesli chodzi o porównanie do windy to madriva jest równie prosta w obsłudze a jesli chodzi o
 > wygląd i wodotryski(choc nie jestem ich zwolennikiem) to napewno ją przewyższa.
Taki maly szczegol jesli pozwolisz.Dzieki takim grzebaczom- jak to nazwales- istnieja distra typu Mandriva Redhat itp.