Nowe posty

Autor Wątek: gdzie firefox trzyma ustawienia  (Przeczytany 5416 razy)

szumlan

  • Gość
gdzie firefox trzyma ustawienia
« dnia: 2006-04-30, 16:55:43 »
Witam.
Mam problem z ustawieniem konfiguracji połączenia internetowego w iPlusie przez GPRS.( Nr tel *99***1# ).
Oczywiście pobrałem ze strony Plusa instrukcję konfiguracji i według niej skonfigurowałem połączenie w Windowsie XP.
Internet działa prawidłowo. Jeżeli chodzi o Mandrive to momo tego iż konfiguracja połączenia w Linuxie wydawala mi się podobna, to zaraz po jej ustawieniu otrzymywalem ciągłe takie same powiadomienie o problemie z podłączeniem modemu. ( Sony Ericsson T610 przez kabel Com 1 ).
Nie mam pojecia czy może chodzić tu o brak sterownika modemowego w systemie Mandrive 2006 czy też o błedne ustawienie połączenia telefonicznego.
Bardzo proszę o POMOC.
Pozdrawiam. Robert
szumlan@wp.pl

davidex

  • Gość
gdzie firefox trzyma ustawienia
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-30, 15:50:14 »
mam problem. wszystko robilem na firefox 1.5.0.1. Bawiłem się trochę w about:config ale popelnilem literówkę w nazwie nowododawanej wartości. teraz nie wiem jak ją usunąć. wpadlem na pomysl ręcznego usunięcia tej wartości w plikach konfiguracyjnych firefoksa, lecz jedyne co znalazlem to plik prefs.js zawierający jedynie kilka z ustawień. czy może mi ktoś powiedzieć, jeżeli wie, gdzie ten firefox trzyma ustawienia, lub też jak w inny sposób usunąć wartości z about:config?

chmooreck

  • Gość
gdzie firefox trzyma ustawienia
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-30, 19:55:41 »
dodaj jakas specyficzna wartosc (np zmienna aaaaaaaaaa) a potem wyszukaj pliki ja zawierajace w ~/mozilla/firefox





... a wtedy sie dowiesz, ze zmienne te sa trzymane w ~/mozilla/firefox/id_sesji/prefs.js

  • Gość
gdzie firefox trzyma ustawienia
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-01, 19:50:35 »
2006-04-30 19:55:41 chmooreck napisał:

> dodaj jakas specyficzna wartosc (np zmienna aaaaaaaaaa) a potem wyszukaj pliki ja zawierajace w
 > ~/mozilla/firefox
 >
 >
 >
 >
 >
 > ... a wtedy sie dowiesz, ze zmienne te sa trzymane w ~/mozilla/firefox/id_sesji/prefs.js

Poprawię, jakby miał kolega problemy - ~/.mozilla/firefox

chmooreck

  • Gość
gdzie firefox trzyma ustawienia
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-01, 22:08:44 »
2006-05-01 19:50:35 yonami napisał:

 > Poprawię, jakby miał kolega problemy - ~/.mozilla/firefox

faktycznie.. ta pieronska kropka ;-)

davidex

  • Gość
gdzie firefox trzyma ustawienia
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-02, 10:47:25 »
pisałem, że znalazłem plik prefs.js sam. chodzilo mi o wszystkie ustawienia. a w prefs.js jest ich tylko troszeczke. niemniej jednak poradzilem sobie z problemem i usunąłem tą wartość, jakimś cudem, sam nie wiem jakim...