Nowe posty

Autor Wątek: Mobo najbardziej pasujące do linuxa  (Przeczytany 7587 razy)

arnot

  • Gość
Mobo najbardziej pasujące do linuxa
« dnia: 2006-04-20, 22:43:43 »
Mam problem z zainstalownaniem modemu do neostrady. Standardowo port usb. Model: Sagem fast 800. Próbowałem już ze sterownikami eagle i z kilkoma instrukacjami jakie znalazłem na internecie ale i tak nie mogę tego modemu uruchomić.. a niestety nie mam tyle kasy żeby kupić jakiś router z asdl-em..
proszę więc o pomoc... nie ukrywam że przy linuxach jestem początkujący..

z góry dzięki...

piotrek22

  • Gość
Mobo najbardziej pasujące do linuxa
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-20, 23:58:29 »
2006-04-20 22:43:43 arnot napisał:

> Mam problem z zainstalownaniem modemu do neostrady. Standardowo port usb. Model: Sagem fast 800.
 > Próbowałem już ze sterownikami eagle i z kilkoma instrukacjami jakie znalazłem na internecie ale
 > i tak nie mogę tego modemu uruchomić.. a niestety nie mam tyle kasy żeby kupić jakiś router z
 > asdl-em..
 > proszę więc o pomoc... nie ukrywam że przy linuxach jestem początkujący..
 >
 > z góry dzięki...

To co masz, napewno wystarczy.    Napisz na konsoli jako root :
tail -f /var/log/messages , Enter zapamiętaj ostatni wpis i nie zamykając konsoli rozłącz i włącz kabel usb prowadzący do modemu. Zobacz komunikat. Nie zamykaj tej konsoli,  otwórz nową i jako root wypróbuj polecenia startadsl, adsl-start, adslconnect, odczytaj komunikaty z jednej i drugiej konsoli, to powinno Cię naprowadzić gdzie jest błąd.  Zadaj sobie pytania:  czy system widzi modem, z jakim interfejsem jest związany eth0, eth1, ethx?;  czy skrypt łaczący z siecią trafia do tego interfejsu, czy Twój dhcpd - klient jets zwązany z właściwym interfejsem?  Poczytaj o konfiguracji sieci wogóle.  Jak sobie nie poradzisz, podaj więcej szczegółów, distro, komunikaty błędów, co uznasz za ważne.
Kasa nic by nie pomogła, router też by się sam nie skonfigurował.

arnot

  • Gość
Mobo najbardziej pasujące do linuxa
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-21, 08:41:22 »
 > Kasa nic by nie pomogła, router też by się sam nie skonfigurował.

tylko że na tyle konfiguracje to potrafie zrobić sprzętową a tu jest \\"mały\\" problem ze sterownikami.. ale dzięki za dodatkowe instrukcje... może sie uda tym razem..

khaz

  • Gość
Mobo najbardziej pasujące do linuxa
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-20, 21:45:33 »
Od dłuższego czasu poszukuje informacji nt płyty głównej dla linuxa. Ponieważ niebawem będę robił zakupy, więc kwestia staje się gardłowa. Myślałem o ASUSIE (np. Asus A8N32-SLI Deluxe nForce4 SLI x16), GIBABYTE'cie (np. GA-K8NF-9 Ultra nVidia nForce4), na dziś stawiam na DFI LanParty UT nF4 Ultra-D. No i mam pytanie/prośbę o poradę, pomoc. Czy ktoś z was ma może linuxa z tą płytą? A może z płytą tej firmy? A jak jest ze sterownikami dla nF4? Pewnie macie swoje typy jeżeli chodzi o mobo – jakie?
Ponieważ informacji na ten temat jest b. dużo i jest niezwykle rozproszona więc dlatego zadałem to pytanie na forum. Proszę o wskazówki a najlepiej opisy własnych doświadczeń. Jeżeli chodzi o wskazania na odnośniki omawiające mój problem, również będę wdzięczny ale linuksowym guru wskazującym na link, który nic nie wnosi do rozwiązania tematu z góry serdecznie dziękuję.
Najistotniejsze szczegóły planowanej konfiguracji:
  # AMD Athlon 64 3200+ BOX (Socket 939) Venice
  # DFI LanParty UT nF4 Ultra-D
  # Gigabyte GF 6600GT 128MB TV-out/DVI PCI-E Silent Pipe II
  # DDR 1024MB PC3200 400MHz KINGSTON HYPERX CL 2 (2 x 512)
  #HDD Maxtora 200GB
  #iiyama ProLite E481S
Sprzęt nie będzie miał sprofilowanego zastosowania - lubię zagrać w coś 3D, pogrzebać coś w JAVIE, marzy mi się skompilowanie kernela w przyzwoitym czasie (obecnie mam Athlona 1,2GHz :( ), piszę dokumenty w OOfice, korzystam z windy (głównie AutoCad - jedno z najistotniejszych zastosowań).

TheUsh

  • Gość
Mobo najbardziej pasujące do linuxa
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-20, 22:35:46 »
Ja tam z najnowszym hardware to jestem na bakier ale moze ten http://hardware.linuxnews.pl/ link cos pomoze.

arnot

  • Gość
Mobo najbardziej pasujące do linuxa
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-20, 23:00:01 »
z linuxami dopiero startuje.. ale.. ostatnio też zmieniałem płytę główną i także zastanawiałem się nad DFI... jednak w sklepie skutecznie mnie przekonano do MSI własnie na NF4 ultra.
pozostałe podzespoły:
amd athlon 64 3000+ (s.939) venice;
gigabyte 6600 Turbo Force 256MB tv-out, dvi, pci-e
ddr 2x 512MB PC3200 400MHz Kingmax CL 2.5
hdd WD Caviar 80GB (chwilowo - od jutra maxtor 250GB sata2)
samsung syncmaster 913N

i z tego wszystkiego jedyne (oprócz dysku co do którego dostałem informacje że będzie dobrze chodzić) co mam małe problemy ze sterownikami to monitor - nie widzi dokładnie takiego modelu (nie ma takiego w dystybucji jaką mam) no i wieczny problem linuxa - modem na usb. Poza tym wszystko idealnie wykryte w systemie i działa bez problemu..
Więc raczej nie martwiłbym się jeśli chodzi o NF4 ultra

khaz

  • Gość
Mobo najbardziej pasujące do linuxa
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-12, 17:12:53 »
2006-04-20 21:45:33 khaz napisał:

> Od dłuższego czasu poszukuje informacji nt płyty głównej dla linuxa.
 > Najistotniejsze szczegóły planowanej konfiguracji:
 >   # AMD Athlon 64 3200+ BOX (Socket 939) Venice
 >   # DFI LanParty UT nF4 Ultra-D
 >   # Gigabyte GF 6600GT 128MB TV-out/DVI PCI-E Silent Pipe II
 >   # DDR 1024MB PC3200 400MHz KINGSTON HYPERX CL 2 (2 x 512)
 Tak miało być. A jest tak:
 #AMD 3000+ BOX, s. 939, jądro Venice
 #DFI LanParty UT nF4 Ultra-D
 # Gigabyte GF 7600GT z wiatrakiem
 # DDR 1024MB PC3200 Patriot, CL 2.5 (2x512)
Na razie miałem problemy z kartą g. - Ubuntu 5.10 jej nie zaakceptował, Mandriva 2006 też nie ale SuSE 10.0 jak najbardziej, jest nawet akceleracja 3D. Do zestawu dołączyłem modem/router po ethernecie zamiast modemu po USB (Sagem F@st 800 albo SpeedTouch 330). Z tym mam trochę problemów (http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=92706)