Nowe posty

Autor Wątek: spowolnione uruchamianie  (Przeczytany 2299 razy)

ziro1

  • Gość
spowolnione uruchamianie
« dnia: 2006-02-04, 16:02:36 »
Witam,
oto mój kolejny lamerski problem:
mianowicie zastanawia mnie jak zrobić dla zwykłego usera coś takigo że gdy wrzóce płyte CD to automatycznie sie uruchamia okienko w czym ma być odtwarte CD (np. zwykłym oknie, przegladarce orbrazkó,programie do filmów) bo na roocie działa to bez problemu , jak to ustawić dla zwykłego usera, dzieki - pozdro

d3ivo

  • Gość
spowolnione uruchamianie
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-04, 00:35:20 »
Witam

Mam takowyż problem

Posiadam Linuxa PLD (2.6.14) Niedawno go zakualizowłem i mam caly czas z nim problemy, konkretniej z neostrada. neostrada ładuje tylko raz (nie ma mozliwosci po zatrzymaniu ponownie ja uruchomic, konieczny jest restart systemu) Po zainstalowaniu paru programow (bluefish, Anjuta) zauwazylem ze gdy nie mam wlaczonej neostrady aplikacje dzialaja bez zarzuty, lecz gdy ja wlacze to musze czekac okolo 5 minut na uruchomienie aplikacji. Wczesniej gdy byla neostrada wlaczona to wywalalo blad  biblioteki gtk+. Lecz po zainstalowaniu  glibc-localedb-all
oraz skonfigurowani i18 blad przestal wystepywac (gdy nie byla wlaczona neostrada nie wyskakiwal blad biblioteki gtk+, aplikacje uruchamiali sie odrazu). teraz nie wywala zadnego bledu ale poprostu program przestaje odpowiadac ale po 5 minut sam sie wlancza. W czym moze tkwic problem.

Z gory dziekuje za odpowiedz oraz pozdrawiam.


jezior

  • Gość
spowolnione uruchamianie
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-04, 11:48:27 »
2006-02-04 00:35:20 max-100 napisał:

> teraz nie wywala zadnego
 > bledu ale poprostu program przestaje odpowiadac ale po 5 minut sam sie wlancza. W czym moze
 > tkwic problem.

Prawde mowiac to dokladnie nie wiem co jest grane. Moge sie jedynie domyslac ze skrypt startujacy neostrade miesza cos w hostach. Wlasnie takie dlugie uruchamianie jest najczesciej tym spowodowane.

Co masz w :
/etc/hosts
/etc/HOSTNAME
sysctl -a | grep hostname

Przed jak i po uruchomieniu neostrady

Jesli to nie rozwiaze problemu odpalaj programy z:

strace nazwa_programu

Jesli sam nie bedziesz potrafil rozszyfrowac, wrzuc mi to na maila.

pzdr
jezior

d3ivo

  • Gość
spowolnione uruchamianie
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-04, 20:18:26 »
2006-02-04 11:48:27 jezior napisał:

> 2006-02-04 00:35:20 max-100 napisał:
 >
 > > teraz nie wywala zadnego
 >  > bledu ale poprostu program przestaje odpowiadac ale po 5 minut sam sie wlancza. W czym
 > moze
 >  > tkwic problem.
 >
 > Prawde mowiac to dokladnie nie wiem co jest grane. Moge sie jedynie domyslac ze skrypt
 > startujacy neostrade miesza cos w hostach. Wlasnie takie dlugie uruchamianie jest najczesciej
 > tym spowodowane.
 >
 > Co masz w :
 > /etc/hosts
 > /etc/HOSTNAME
 > sysctl -a | grep hostname
 >
 > Przed jak i po uruchomieniu neostrady
 >
 > Jesli to nie rozwiaze problemu odpalaj programy z:
 >
 > strace nazwa_programu
 >
 > Jesli sam nie bedziesz potrafil rozszyfrowac, wrzuc mi to na maila.
 >
 > pzdr
 > jezior


Zgadza sie mialem problem z  plikiem /etc/host  mialem 2  krotnie przypisane wewnetrzne ip 127.0.0.1  dla localhosta a 2 dla pldmachine, usunieci jednego z wpisów dał porządany efekt.


jezior

  • Gość
spowolnione uruchamianie
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-05, 11:14:02 »
2006-02-04 20:18:26 max-100 napisał:

 > Zgadza sie mialem problem z  plikiem /etc/host  mialem 2  krotnie przypisane wewnetrzne ip
 > 127.0.0.1  dla localhosta a 2 dla pldmachine, usunieci jednego z wpisów dał porządany efekt.

To zaznacz watek jako rozwiazany. Przyda sie innym jesli beda mieli tego typu problemy.

pzdr
jezior