Nowe posty

Autor Wątek: program do manipulacji mp4  (Przeczytany 2031 razy)

d3ivo

  • Gość
program do manipulacji mp4
« dnia: 2006-02-02, 15:41:55 »
Witam

Zaktualizowalem sobie kernela do wersji 2.6.14.6-5 i po ponownym uruchomieniu przestala mi dzialac neostrada oraz myszka. Blad neosrtady polega na tym iz nie moze zaladowac firmware do modemu, cos tam grzebalem grzebalem sciagnelem nowe sterowniki do modemu no i raz udalo mi sie uruchomic neostrade ale po nastepnym reboorcie znow mi nie dziala.(Kontrolka modemu miga podczas ladowania firmware do modemu ale internet nie dziala.) Przypuszczam ze caly czas  wystepuje blad z ladowaniem firmaware gdyz na jadrze 2.6.8 dziala bez zarzutu. Nastepny blad do obsluga myszki, na jadrze 2.6.8  wszystko jest ok lecz gdy odpalae 2.6.14 mysz nie dziala. Probowalem zaladowac modul psmouse ale wywala mi komunikat ze modulu tegoz nie ma! (mimo ze jeste , /lib/modules/2.6.14.6-5/kernel/drivers/input/mouse/psmouse.ko.gz) W X myszka rowniez nie dziala mimo ze  Xorg mam poprawnie skonfigurowany. Zaponialem wspomniec o dzwieku, dzwiek mam skonfigurowany na jadrze 2.6.14 i tam dzwiek dziala lecz na jadrze 2.6.8 dzwieku brak (podczas ładowania modulo wywal komunikat)

FATAL: Error inserting snd_ac97_bus (/lib/modules/2.6.8/kernel/sound/pci/ac97/snd-ac97-bus.ko.gz): Invalid module format

W czym moze tkwic problem.


Z gory dziekuje za odpowiedz.


Pozdrawiam.

d3ivo

  • Gość
program do manipulacji mp4
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-02, 23:49:50 »
2006-02-02 15:41:55 max-100 napisał:

> Witam
 >
 > Zaktualizowalem sobie kernela do wersji 2.6.14.6-5 i po ponownym uruchomieniu przestala mi
 > dzialac neostrada oraz myszka. Blad neosrtady polega na tym iz nie moze zaladowac firmware do
 > modemu, cos tam grzebalem grzebalem sciagnelem nowe sterowniki do modemu no i raz udalo mi sie
 > uruchomic neostrade ale po nastepnym reboorcie znow mi nie dziala.(Kontrolka modemu miga
 > podczas ladowania firmware do modemu ale internet nie dziala.) Przypuszczam ze caly czas
 > wystepuje blad z ladowaniem firmaware gdyz na jadrze 2.6.8 dziala bez zarzutu. Nastepny blad do
 > obsluga myszki, na jadrze 2.6.8  wszystko jest ok lecz gdy odpalae 2.6.14 mysz nie dziala.
 > Probowalem zaladowac modul psmouse ale wywala mi komunikat ze modulu tegoz nie ma! (mimo ze
 > jeste , /lib/modules/2.6.14.6-5/kernel/drivers/input/mouse/psmouse.ko.gz) W X myszka rowniez
 > nie dziala mimo ze  Xorg mam poprawnie skonfigurowany. Zaponialem wspomniec o dzwieku, dzwiek
 > mam skonfigurowany na jadrze 2.6.14 i tam dzwiek dziala lecz na jadrze 2.6.8 dzwieku brak
 > (podczas ładowania modulo wywal komunikat)
 >
 > FATAL: Error inserting snd_ac97_bus
 > (/lib/modules/2.6.8/kernel/sound/pci/ac97/snd-ac97-bus.ko.gz): Invalid module format
 >
 > W czym moze tkwic problem.
 >
 >
 > Z gory dziekuje za odpowiedz.
 >
 >
 > Pozdrawiam.


ok. myszka juz dziala wystarczylo jedynie zmienic nazwe modlulu do obslugi myszki z psmouse.ko.gz na samo psmouse.ko (i to wystarczy aby działała) ale problem z neostrada jest nadal nie rozwiazany, po paru restartach systemu wynika ze neostrada raz dziala a raz nie dziala z nieznanych mi przyczyn (kernel 2.6.14).Mniej wiecej co 3 uruchomienie systemu powoduje dzialanie neostrady. Lecz gdy ja ztrzymam to ponownie jej uruchomienie jest chyba nie mozliwe(probowalem chyba z 20 razy i nic) konieczny jest restart systemu. Stad wynika ze problem tkwi tak jak wczesniej napisalem z firmaware. Ale nie mam pojecia czym moze byc on spowodowany.

moze jakies sugestie, podpowiedzi ?

remirez

  • Gość
program do manipulacji mp4
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-02, 13:25:01 »
Potrzebuję program dzięki któremu będę mógł przekonwertować dowolny plik (lub kilka plików naraz) mp4 audio (*.m4a) do mp3.
Zna ktoś może taki?

de_laurent

  • Gość
program do manipulacji mp4
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-02, 19:41:27 »
2006-02-02 13:25:01 remirez napisał:

> Potrzebuję program dzięki któremu będę mógł przekonwertować dowolny plik (lub kilka plików
 > naraz) mp4 audio (*.m4a) do mp3.
 > Zna ktoś może taki?

Mencoder

remirez

  • Gość
program do manipulacji mp4
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-07, 18:48:53 »
2006-02-02 19:41:27 de_laurent napisał:
 > Mencoder

Wiedziałem że tak powiecie! Rzeczywiście mencoder decoduje mp4, ale u mnie woła o video w takich plikach, tzn. żeby zdecodować mp4 musi to być film z dzwiękiem a nie sam dzwiek.
Może ktoś pomoże?!