Nowe posty

Autor Wątek: Brak kursora myszy  (Przeczytany 3301 razy)

grex

  • Gość
Brak kursora myszy
« dnia: 2006-02-02, 07:41:46 »
Niestety w Linuxie nie mam jeszcze doswiadczenia, a przyznam nie poruszalem
tego problemu na forum. Do rzeczy : serwer postawiony na Red Hat9 obsluguje
dhcp , do serwera podlaczony jest router z modemem thomson speedtouch 510  
z funkcja serwera dhcp ktora deaktywuje sie jezeli w sieci pracuje inny serwer dhcp. Co ok 6 godzin nastepuje blokada tego routera w wyniku czego siec nie ma dostepu do internetu. usunalem zadania z crona, wydluzylem czas
dzierzawy w dhcp.conf i nic. mam mozliwosc podejrzenia czasu dzierzawy dla routera bezposrednio na tym routerze i np ok. godz 13 czas dzierzawy jest ok 8 godzin, a o 13:25 nastepuje  wspomniana blokada routera. jak zrestartuje router recznie komunikacja z internetem przebiega bezzarzutu. gdyby moje pytanie nie bylo zbyt jasne - postaram sie je uscislic. prosze o jakas wskazowke aby na rozwiazac ten problem

LoBoS

  • Gość
Brak kursora myszy
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-01, 22:45:15 »
Na początku wspomnę, że jestem kompletnym nowicjuszem w Linuxie więc proszę żebyście mówili do mnie po windowsowemu. Otóż po zainstalowaniu Linuxa Mandriva 2006 nie widzę kursora myszy. Mysz normalnie działa bo mogę na coś najechać i kliknąć ale dość ciężko się w ten sposób pracuje ;). Zmieniałem wygląd kursora ale to nie pomagało. Próbowałem dystrybucji: Mandriva 2005 i Mandrake (chyba 10) i jest to samo. Dodam jeszcze, że podczas instalacji normalnie korzystałem z myszy. Mam mysz Logitech mx510 pod USB.

de_laurent

  • Gość
Brak kursora myszy
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-01, 22:55:53 »
Y, po windowsowemu? Nie ma sprawy!

Widocznie wystapil jakis krytyczny wyjatek! Mozesz wyslac raport, albo owego nie wysylac...

Dobra, juz nie dam rady po windowsowemu...
Zdaje mnie sie, ze ten watek byl juz poruszany tu na forum. Badz wiec laskaw go poszukac.

chmooreck

  • Gość
Brak kursora myszy
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-01, 23:01:58 »
2006-02-01 22:45:15 LoBoS napisał:

> Na początku wspomnę, że jestem kompletnym
ignorantem jesli chodzi o windowsa, wiec po windowsowemu nie potrafie ;-)

a przechodzac do sedna sprawy: chodzi najprawdopodobniej o karte graficzna i jej wsparcie dla sprzetowego wyswietlania kursora...

w pliku /etc/X11/xorg.conf odszukaj sekcje dotyczaca twojej karty graficznej i dodaj opcje:
option "SWCursor" "true"

po zapisaniu i restarcie serwera X'ow powinno juz byc ok...

P.s. byc moze jest jakis sposob, zeby to samo wyklikac, ale go nie znam :D

chmooreck

  • Gość
Brak kursora myszy
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-01, 23:06:03 »
2006-02-01 22:55:53 de_laurent napisał:

 > Zdaje mnie sie, ze ten watek byl juz poruszany tu na forum. Badz wiec laskaw go poszukac.

Oooups... uprzedzilesz mnie... byl poruszany... racja... widac dzisiaj mam lepszy humor od ciebie ;-)

...i tendencje do rozleniwiania innych... przez pisanie drugi raz tych samych rzeczy... :-D

LoBoS

  • Gość
Brak kursora myszy
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-02, 00:56:12 »
Wielkie dzięki! I faktycznie gdy przeszukałem głębiej forum to znalazłem rozwiązanie tego problemu :) ale i tak wielkie dzięki!