Nowe posty

Autor Wątek: KDE w SUSE - jak zaladowac?  (Przeczytany 5895 razy)

newkind

  • Gość
KDE w SUSE - jak zaladowac?
« dnia: 2005-12-29, 16:56:00 »
Hej !!
Zainstalowalem sobie poprzez urpmi KDM Theme Manager i dodalem skin po czym zresetowalem kompa i przy ponownym uruchamianiu nie otworzyl mi sie sam KDE tylko pojawil sie tryb pracy w konsoli ... ;(
Zalogowalem sie i odpalilem KDE z konsoli przez wpisanie kde. Odpalilem znouw KDM Theme Manager i zaznaczylem opcje aby nie korzystano z niego, zaakceptowalem i nadal dzieje sie to samo ... ;/ Dodam tez ze resetowane sa ustawienia graficzne takie jak rozdzielczosc, czy rozmiar czcionek. Czy ktos moze jakos pomoc to naprawic ??

Moj system : Mandriva Linux 2006 PowerPack
KDE 3.4
KDM Theme Manager 0.9.1

zoltan

  • Gość
KDE w SUSE - jak zaladowac?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-29, 17:04:36 »
Przejdz do pliku /etc/inittab
wyedytuj linijke :

id:X:initdefault:
gdzie X oznacza jakas cyferke, prawdopodobnie 3

Zmien na 5 czyli :
id:5:initdefault:

Powinno pomoc :)

newkind

  • Gość
KDE w SUSE - jak zaladowac?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-30, 21:52:42 »
Na poczatku pomoglo ale to bylo tymczasowe rozwiazanie ... Musialem postawic system od nowa :) Ale dzieki za checi :)

ziro1

  • Gość
KDE w SUSE - jak zaladowac?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-30, 21:56:21 »
2005-12-30 21:52:42 newkind napisał:

> Na poczatku pomoglo ale to bylo tymczasowe rozwiazanie ... Musialem postawic system od nowa :)
 > Ale dzieki za checi :)



wg.mnie nalezy zmienilc liczbe 3 na 4 , KDM themes wybrac w trybie root i zapisac , powinno wszystko dzialac:) jak nie to pisz...

zoltan

  • Gość
KDE w SUSE - jak zaladowac?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-30, 21:58:48 »
2005-12-30 21:56:21 ziro1 napisał:

> 2005-12-30 21:52:42 newkind napisał:
 >
 > > Na poczatku pomoglo ale to bylo tymczasowe rozwiazanie ... Musialem postawic system od
 > nowa :)
 >  > Ale dzieki za checi :)
 >
 >
 >
 > wg.mnie nalezy zmienilc liczbe 3 na 4 , KDM themes wybrac w trybie root i zapisac , powinno
 > wszystko dzialac:) jak nie to pisz...

Wyciag z pliku /etc/inittab :
# Default runlevel. The runlevels used by RHS are:
#   0 - halt (Do NOT set initdefault to this)
#   1 - Single user mode
#   2 - Multiuser, without NFS (The same as 3, if you do not have networking)
#   3 - Full multiuser mode
#   4 - unused
#   5 - X11
#   6 - reboot (Do NOT set initdefault to this)
Wiec co by dalo gdyby zmienil na 4? nic :P

FrancisBegbie

  • Gość
KDE w SUSE - jak zaladowac?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-29, 14:41:37 »
Witam,
Wiec juz mowie - amator ze mnie jak z koziej dupy trabka... A wiec, od wczoraj mam suse (tzn. nawet nie mam) instalowalem od 23:00 do 4:00 non stop SUSE - po instalacji wszystko super, ale.. gdy laduje sie juz po przejsciu LILO - zatrzymuje sie..

Po kliknieciu ENTER, wyskakuje konsola z zaleceniem o podanie loginu, hasla - tj. zalogowania sie.. Ok robie to. Wszystko spoko zalogowalem sie. Wpisuje magiczna komende "kde" - znok..

Wyskakuje ciag znakow i m.in odczytalem tam, ze nie moze polaczyc  sie z x-serwerem..? i tez cos w tym stylu ale z kdeiting - nie rozumiem zbytnio angielskiego, ale tak jakby wyskakiwalo, ze nie moze polaczyc sie z KDE i x-serwerem. Gdzies doczytalem sie jakeis 5 minut temu, ze jest magiczna komenda: YAST ktora uruchamia mozliwosc przelaczenia do trybu graficznego - ale nie jestem pewien czy dobrze mysle - a nie chce juz chyba poraz 11 robic reinstalacji systemu - chcialbym wreszcie dogrzebac do KDE........

Pomozcie, dzieki - sorry za tak banalne pytania.

greg000

  • Gość
KDE w SUSE - jak zaladowac?
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-29, 15:01:07 »
Po pierwsze nie kde tylko startx uruchamia srodowisko graficzne gnoma/kde, oczywiscie w zaleznosci co zainstalowales. Jezeli chcesz aby zawsze sie tryb graficzny wlaczal to mozesz to smialo za pomoca Yasta'a, chyba ze wolisz sobie sam recznie plik /etc/inittab poprawic (init 3 na init 5).



FrancisBegbie

  • Gość
KDE w SUSE - jak zaladowac?
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-29, 22:49:23 »
Niestety, po zainstalowaniu - ponownie wyskakuje mi problem z KDE oraz x-serwerem. Nie wiem dlaczego, moze moja wersja SUSE jest jakas kopnięta? Wersja 9.1 w sumie nie, az tak duza historia.. ale moze cos w tej akurat mojej kopii jest nie tak?

Do poki nie dostane jakiejs odp. postaram sie zassac cos nowego. Jezeli nie uda mi sie znalesc odpowiedzi na to pytanie - zainstaluje wrescie tą 10...

Pozdrawiam,
KB

PS: Pomimo niezbyt trafnej pomocy - dziekuje :)

greg000

  • Gość
KDE w SUSE - jak zaladowac?
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-30, 11:32:48 »
2005-12-29 22:49:23 FrancisBegbie napisał:

> Niestety, po zainstalowaniu - ponownie wyskakuje mi problem z KDE oraz x-serwerem.

A moze bys tak dokladnie opisal co to za problem, bo z tego co wczesniej co napisales nic nie wynika. X'y startuja a KDE nie , czy wogole nic nie uruchamia sie? A moze jakies bledy wkleisz ?