Nowe posty

Autor Wątek: Jaki player do DVD  (Przeczytany 4867 razy)

canis_lupus

  • Gość
Jaki player do DVD
« dnia: 2005-06-08, 20:38:57 »
Skompilowałem sobie Linux Commander\\'a. Wszystklo pieknie sie konfigurowało i kompilowała i instalowało. Jednak jak chce uruchomić to dostaję komunkat \\"segmentation fault (core dumped)\\"
Jak ten problem rozwiązać? Co źle robie?

xis

  • Gość
Jaki player do DVD
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-08, 22:01:14 »
2005-06-08 20:38:57 canis_lupus napisał:

> Skompilowałem sobie Linux Commander\\'a. Wszystklo pieknie sie konfigurowało i kompilowała i
 > instalowało. Jednak jak chce uruchomić to dostaję komunkat \\"segmentation fault (core
 > dumped)\\"
 > Jak ten problem rozwiązać? Co źle robie?

Ty nic. Najwyraźniej jest błąd w kodzie programu.
Możesz pomóc autorom go rozwiązac w ten sposób:
Core dumped oznacza, że system \\'zrzucił\\' stan pamięci do pliku core (w katalogu, w którym uruchomiłeś program, lub - w specyficznych sytuacjach - wkatalogu, gdzie leży program). Taki plik \\'core\\' można analizować, by dowiedzieć się \\'na czym padło\\'.

Wykonaj:

gdb /sciezka/do/programu/lc core

A następnie (wewnątrz gdb) wpisz \\'bt\\'.
Taki backtrace możesz wysłać autorom, a oni powinni już sobie z tym poradzić.

Ewentualnie, jeśli nie lubisz bawić się w takie rzeczy, zainstaluj sobie Krusadera ( http://krusader.sf.net ). To bardzo fajny menadżer (połączenie mc i total commandera) i jest dostępny w paczkach rpm.

canis_lupus

  • Gość
Jaki player do DVD
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-08, 20:26:08 »
jw? Taki zeby film szedł jednym ciągiem a nie zeby trzeba było otwierać kolejne VOB'y, zeby działało menu filmu, a nie tak jak w mplayerze ze menu sie tylko wyswietla, i zeby obsługiwał napisy. (wymagający jestem nie?)

TheUsh

  • Gość
Jaki player do DVD
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-08, 20:30:34 »
2005-06-08 20:26:08 canis_lupus napisał:

> jw? Taki zeby film szedł jednym ciągiem a nie zeby trzeba było otwierać kolejne VOB'y, zeby
 > działało menu filmu, a nie tak jak w mplayerze ze menu sie tylko wyswietla, i zeby obsługiwał
 > napisy. (wymagający jestem nie?)

chyba xine sobie z tym poradzi

de_laurent

  • Gość
Jaki player do DVD
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-06-08, 22:44:33 »
A jak xine nie da rady, sprobuj Ogle.

MichL

  • Gość
Jaki player do DVD
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-06-08, 22:45:59 »
2005-06-08 20:26:08 canis_lupus napisał:

> jw? Taki zeby film szedł jednym ciągiem a nie zeby trzeba było otwierać kolejne VOB'y, zeby
 > działało menu filmu, a nie tak jak w mplayerze ze menu sie tylko wyswietla, i zeby obsługiwał
 > napisy. (wymagający jestem nie?)

Xine (zdecydowanie),a jak dograsz wszystkie pluginy to nie ma lepszego