Nowe posty

Autor Wątek: Dzielenie na partycje - instalacja auroxa 11 na kompie z winXP  (Przeczytany 3286 razy)

emka1111

  • Gość
Zainstalowałem Suse 10.0 i mam drobny problem. Po połączeniu się przez ftp z serwerem klient ftp nie widzi plików na serwerze. Sprawdzałęm na wielu różnych serwerach i przy pomocy różnych klientów ftp - kbear, gftp, konqueror. Gdy łączę się z serwerem na którym mam konto chronione hasłem to klient pyta sie o hasło a potem pokazuje, że tam nie ma żadnych plików gdy tymczasem z innego komputera połączyłem się bez problemów i zmieniałem swoje pliki. Z góry dziękuję za pomoc.

chmooreck

  • Gość
Dzielenie na partycje - instalacja auroxa 11 na kompie z winXP
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-22, 23:41:36 »
najprawdopodobiej twoj firewall nie pozwala polaczyc sie serwerwi z toba w celu nawiazania polaczenia w celu transmisji danych... masz 2 wyjscia.
1. sprobuj laczyc sie z serwerem w trybie pasywnym
2. zmien konfiguracje swojego firewalla - np wlacz sledzenie polaczen ftp - szczegoly: man iptables

emka1111

  • Gość
Dzielenie na partycje - instalacja auroxa 11 na kompie z winXP
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-22, 23:46:34 »
2005-12-22 23:41:36 chmooreck napisał:

> najprawdopodobiej twoj firewall nie pozwala polaczyc sie serwerwi z toba w celu nawiazania
 > polaczenia w celu transmisji danych... masz 2 wyjscia.
 > 1. sprobuj laczyc sie z serwerem w trybie pasywnym
 > 2. zmien konfiguracje swojego firewalla - np wlacz sledzenie polaczen ftp - szczegoly: man
 > iptables
 >


Obu rzeczy już próbowałem - tryb pasywny i firewall zupełnie wyłączyłem.

szogunek

  • Gość
Dzielenie na partycje - instalacja auroxa 11 na kompie z winXP
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-12, 22:31:21 »
2005-12-22 23:46:34 emka1111 napisał:

> 2005-12-22 23:41:36 chmooreck napisał:
 >
 > > najprawdopodobiej twoj firewall nie pozwala polaczyc sie serwerwi z toba w celu
 > nawiazania
 >  > polaczenia w celu transmisji danych... masz 2 wyjscia.
 >  > 1. sprobuj laczyc sie z serwerem w trybie pasywnym
 >  > 2. zmien konfiguracje swojego firewalla - np wlacz sledzenie polaczen ftp - szczegoly:
 > man
 >  > iptables
 >  >
 >
 >
 > Obu rzeczy już próbowałem - tryb pasywny i firewall zupełnie wyłączyłem.
ale tutaj akurat nie chodzi o wylaczenie lecz wlasnie wlaczenie ip_conntrack_ftp

chmooreck

  • Gość
Dzielenie na partycje - instalacja auroxa 11 na kompie z winXP
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-13, 08:51:09 »
2005-12-22 23:46:34 emka1111 napisał:

 > Obu rzeczy już próbowałem - tryb pasywny i firewall zupełnie wyłączyłem.

nie moze byc... w jaki sposob jestes polaczony do internetu ?

xaerxess

  • Gość
Dzielenie na partycje - instalacja auroxa 11 na kompie z winXP
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-22, 22:44:51 »
Witam,
Na wstępie powiem, że z linuxa jestem zielony ;P Mam pytanie: Jak i czym najlepiej podzielić przestrzeń dyskową przed instalacją auroxa. Mam 2 dyski (oba NTFS): 10 GB (zainstalowany win xp) wolne ok 5GB i 40 GB (ok 20 GB pierdół :P). Chciałbym też moć mieć dostęp do danych (np. mp3) z linuxa i windowsa... Czy muszę formatować dysk(i)? Jak tak, to proszę napiszcie jak podzielić i nazwać partycje.

darvark

  • Gość
Dzielenie na partycje - instalacja auroxa 11 na kompie z winXP
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-23, 09:07:02 »
2005-12-22 22:44:51 xaerxess napisał:

> Witam,
 > Na wstępie powiem, że z linuxa jestem zielony ;P Mam pytanie: Jak i czym najlepiej podzielić
 > przestrzeń dyskową przed instalacją auroxa. Mam 2 dyski (oba NTFS): 10 GB (zainstalowany win
 > xp) wolne ok 5GB i 40 GB (ok 20 GB pierdół :P). Chciałbym też moć mieć dostęp do danych (np.
 > mp3) z linuxa i windowsa... Czy muszę formatować dysk(i)? Jak tak, to proszę napiszcie jak
 > podzielić i nazwać partycje.
 
najpierw poszukaj i poczytaj o samym linuksie. pozniej przejrzyj np to http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=2&show=172
i podobne, pozatym na auroxie tzn ich stronie jest pelno opisow, tak samo na ich forum.
powodzenia

sco

  • Gość
Dzielenie na partycje - instalacja auroxa 11 na kompie z winXP
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-23, 19:05:36 »
2005-12-22 22:44:51 xaerxess napisał:

> Witam,
 > Na wstępie powiem, że z linuxa jestem zielony ;P Mam pytanie: Jak i czym najlepiej podzielić
 > przestrzeń dyskową przed instalacją auroxa. Mam 2 dyski (oba NTFS): 10 GB (zainstalowany win
 > xp) wolne ok 5GB i 40 GB (ok 20 GB pierdół :P). Chciałbym też moć mieć dostęp do danych (np.
 > mp3) z linuxa i windowsa... Czy muszę formatować dysk(i)? Jak tak, to proszę napiszcie jak
 > podzielić i nazwać partycje.

Najlepiej utworzyc sobie partycje w Partition Magic. Ale radze wczesniej poczytac cos niecos na ten temat :P


darvark

  • Gość
Dzielenie na partycje - instalacja auroxa 11 na kompie z winXP
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-23, 20:47:47 »
 > Najlepiej utworzyc sobie partycje w Partition Magic. Ale radze wczesniej poczytac cos niecos na
 > ten temat :P
 >
 >
jak uzyjesz aprtition magic to recze ci ze system ci nie pojdzie. moze sprobuje sie zainstalowac ale nie wroze mu swietlanej przyszlosci.. aurox podobnie jak redhat czy fedora ma intuicyjny graficzny program do partycjonowania tzw diskdruid. uzywaj tego bo nie znam windowsowego narzedzia do tworzenia partycji linuksowych. ewentulanie pm mozesz uzyc do wygospodarowania wolnego miejsca nic wiecej. tworzenie partycji i systemow plikow tylko przy uzyciu narzedzi linuksowych.

vacpan

  • Gość
Dzielenie na partycje - instalacja auroxa 11 na kompie z winXP
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-30, 13:33:25 »
2005-12-22 22:44:51 xaerxess napisał:

> Witam,
 > Na wstępie powiem, że z linuxa jestem zielony ;P Mam pytanie: Jak i czym najlepiej podzielić
 > przestrzeń dyskową przed instalacją auroxa. Mam 2 dyski (oba NTFS): 10 GB (zainstalowany win
 > xp) wolne ok 5GB i 40 GB (ok 20 GB pierdół :P). Chciałbym też moć mieć dostęp do danych (np.
 > mp3) z linuxa i windowsa... Czy muszę formatować dysk(i)? Jak tak, to proszę napiszcie jak
 > podzielić i nazwać partycje.

Ja bym zrobił tak :
Dysk 10GB dał na Linuxa cały. Na dysku 40 GB bym zrobił 2 partycje jedna ok 15 GB a druga resztę. Na 15 GB windows i programy do niego potrzebne a reszta na FAT32 i była by wspólna dla Linuxa i windows . Generalnie FAT32 nie jest najlepszym rozwiązaniem na przechowywanie ale NTFS jest słabo obsługiwany pod Linuxem. Jeśli chcesz NTFS to zainteresuj sie czymś o nazwie Captive NTFS. Korzystałem z tego kiedyś ale zapis jest strasznie wolny ....