Nowe posty

Autor Wątek: Problem z instalacją Linux Mint LMDE 6 "Faye"  (Przeczytany 2267 razy)

Offline Kamil997

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Problem z instalacją Linux Mint LMDE 6 "Faye"
« dnia: 2024-05-05, 10:24:00 »
Cześć! Próbuje wskrzesić starego laptopa, dlatego wybór padł na podaną w temacie dystrybucję. Niestety, myślę, że rozdzielczość komputera nie pozwala zainstalować mi systemu, bo podczas wyboru języka z poziomu Live nie mam przycisku, by przejść dalej — a powinien być, co widziałem ze screenów. Jakieś pomysły, jak to obejść? Próbowałem zmienić rozdzielczość, ale to nie pomaga. Mam zewnętrzny monitor, ale laptop nie ma wejścia HDMI, tylko VGA, więc ten sposób także odpada.

Alternatywnie proszę o podpowiedzenie mi, jaką inną dystrybucję powinien wybrać, dla netbooka HP-Mini 210-2000:

Procesor: Intel Atom N455 1.67 GHz
RAM: 1 GB
Grafika: Zintegrowana Intel GMA 3150


Zależałoby mi, żeby dystrybucja miała graficzny interfejs, była małozasobożerna i nie wyglądała, jak systemu z lat 2000.

+ chciałem wstawić dysk SSD oraz rozbudować ram do 2 GB, ale nie wiem, czy przykładowo RAM do netbook'a HP-Mini 210-2000 byłby kompatybilny z RAM-em do HP Mini 210-2001SD... konkretnych kości do mojego modelu niestety nie znalazłem, stąd zagwostka. Jeśli znalibyście odpowiedź i na to pytanie, to byłbym wdzięczny.

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.