Nowe posty

Autor Wątek: Apache2 nie działa domena z przedrostkiem www  (Przeczytany 1989 razy)

Offline m72

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Apache2 nie działa domena z przedrostkiem www
« dnia: 2024-01-06, 11:15:27 »
Nie wiem gdzie jest problem. Nie działa mi domena z przedrostkiem www ale bez przedrostka działa normalnie tzn gdy na początku adresu jest http:// 
Przesyłam pliki konfiguracyjen apacza i vhosta. Jakby ktoś mógł rzucić na to okiem.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3059
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Apache2 nie działa domena z przedrostkiem www
« Odpowiedź #1 dnia: 2024-01-06, 11:31:02 »
Ale czy w systemie DNS istnieje wpis z www.? Albo typu A/AAAA pokazujący na to samo IP co bez przyrostka, albo CNAME pokazujące na DNS bez przedrostka?

czyli albo


dupa.com     A xxx.xxx.xxx.xxx
www.dupa.com A xxx.xxx.xxx.xxx

albo

dupa.com      A xxx.xxx.xxx.xxx
www.dupa.com  CNAME dupa.com
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline m72

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Apache2 nie działa domena z przedrostkiem www
« Odpowiedź #2 dnia: 2024-01-06, 12:40:42 »
I to pewnie jest dobry trop ale jakbyś mi mógł wytłumaczyć o co chodzi w tych CNAME, MX,  A, AAAA bo kompletnie tego nie ogarniam.
Myślałem że wystarczy przekierować tylko główną nazwę np domena.pl (bez www) na jakieś IP a reszta się dzieje po stronie serwera.
Faktycznie, mam tylko jeden wpis typu A przekierowujący na IP mojego pożal się boże "serwera".
Pozostałe wyglądają tak jak na obrazku.

ps. nazwy domen powycinałem bo wstyd :D

Offline m72

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Apache2 nie działa domena z przedrostkiem www
« Odpowiedź #3 dnia: 2024-01-06, 12:43:35 »
Dodam jeszcze że np w cyberfolksach wygląda to tak że dodatkowo jest "zakres przekierowania" (jak na obrazku) i tam się to jakoś samo poustawiało że www też działa. Drugi wpis typu A (z www) chyba się sam dodał.
Reasumując, wystarczy że w Netmarku dodam kolejny wpis typu "A" tylko z www i powinno zadziałać?
« Ostatnia zmiana: 2024-01-06, 12:45:52 wysłana przez m72 »

Offline m72

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Apache2 nie działa domena z przedrostkiem www
« Odpowiedź #4 dnia: 2024-01-06, 13:02:13 »
To raczej będzie problem po stronie konfiguracji dns u usługodawcy bo jak zapodaje z wiersza komend spod windowsa  funkcje "tracert domena.pl" to idzie ale "tracert www.domena.pl" odpowiada "Unable to resolve target system name www.domena.pl." 
Więc chyba trzeba jakiś wpis dodać.
Są takie do wyboru: