Nowe posty

Autor Wątek: generowanie certyfikatu - polskie znaki  (Przeczytany 1668 razy)

Offline Linuis

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
generowanie certyfikatu - polskie znaki
« dnia: 2023-11-03, 18:41:03 »
Mam pytanie, jak wygenerować plik .csr na debianie/ubuntu, aby pokazywał polskie znaki, np. przy pozycji miasto: Łódź
Jak wpiszę z polskimi znakami, to wygeneruje pewien unicode:
ST = \C5\81\C3\93D\C5\B9

Przy generowaniu certyfikatu używam komendy:
openssl req -sha256 -new -nodes -newkey rsa:2048 -out domena.csr -keyout domena.key

dodawałem -utf8, ale bez rezultatów
Ktoś ma pomysł lub generował na linuxie certyfikat z polskimi znakami?

Offline overcq

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
    • Strona domowa
Odp: generowanie certyfikatu - polskie znaki
« Odpowiedź #1 dnia: 2023-11-04, 10:31:07 »
Potrzebujesz użyć opcji “-utf8” i wtedy generuje poprawnie zakodowane znaki UTF-8. Natomiast problem raczej jest z ich wyświetlaniem przez openssl.
Tutaj napisali, żeby nie używać znaków diakrytycznych z wyjątkiem województwa. Nie wiem, czy dla miasta jest ten sam wyjątek. Natomiast generalnie, żeby nie używać znaków narodowych w ogóle.
Może ktoś próbował wysyłać z polskimi znakami, to się wypowie.

Offline Linuis

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: generowanie certyfikatu - polskie znaki
« Odpowiedź #2 dnia: 2023-11-05, 20:00:27 »
Potrzebujesz użyć opcji “-utf8” i wtedy generuje poprawnie zakodowane znaki UTF-8. Natomiast problem raczej jest z ich wyświetlaniem przez openssl.

A możesz podać przykład , aby chociaż województwo z polskimi znakami wyświetlić? Tak jak napisałem w tickecie, dodawałem -UTF8 ale bez efektu, może w złym miejscu wstawiałem?

Offline overcq

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
    • Strona domowa
Odp: generowanie certyfikatu - polskie znaki
« Odpowiedź #3 dnia: 2023-11-06, 06:43:46 »
Bez “-utf8” generuje błędne sekwencje bajtowe, a z tą flagą – poprawne. Natomiast openssl ich nie wyświetla jako polskie znaki. Może ‘server’, który otrzymuje ‘request’ — jeśli ma podane, że akceptuje polskie znaki w wybranych polach — to interpretuje je poprawnie. Ale tak jak napisałem wyżej, może wypowie się ktoś, kto wysyłał z polskimi znakami, ponieważ przeważnie nie należy ich używać.

Offline Linuis

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: generowanie certyfikatu - polskie znaki
« Odpowiedź #4 dnia: 2023-11-06, 09:15:05 »
Bez “-utf8” generuje błędne sekwencje bajtowe, a z tą flagą – poprawne. Natomiast openssl ich nie wyświetla jako polskie znaki.

OK dzięki, openssl nie pokazuje polskich znaków, ale to działa, a ja cały czas spoglądałem na openssl
Temat do zamknięcia