Nowe posty

Autor Wątek: youtube-dll nie znaleziono polecenia  (Przeczytany 2779 razy)

Offline marcin21

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
youtube-dll nie znaleziono polecenia
« dnia: 2023-10-07, 11:18:56 »
Witam
Jak naprawic ten bład ? Chciałem sobie pobrac jeden film z youtuba a tu pokazała mi sie taki bład , info ?
pozdrawiam

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2765
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: youtube-dll nie znaleziono polecenia
« Odpowiedź #1 dnia: 2023-10-07, 12:09:20 »
1 Jeśli chodzi o Curl to tym nawet nie pobierzesz .

To trochę bardziej skomplikowane.
Mogę pleść głupoty więc jak coś proszę mnie poprawić.
Przypuszczam że linki nie są źródłem do pobrania, a stronami internetowymi.
Taka strona może wymagać obsługi java script + inne technologie.
Przykładowo Curl nie został do tego stworzony do otwierania takich stron.
I raczej wątpie w to by ulepszyli ze względu na ograniczenia prawne.

2. Youtube-dl prawdopodobnie musisz najpierw zainstalować żeby program działał.
Nie wiem jak, bo nie napisałeś na przykład jaki masz system / dystrybucję linuxa.

Druga sprawa to że powinieneś z tego programu korzystać rozważnie, co może być kłopotliwe.
Ponieważ w opisach filmików masz licencje i tylko jeśli licencja pozwala na to, to powinieneś móc pobierać.
Niestety program z tego co się orientuje, na chwilą obecną raczej nie potrafi rozpoznawać licencji.

Moje rady,
- Filmików jest tak dużo, że spokojnie możesz ściągać tylko takie która licencja na to pozwala i omijać takie które ograniczenia posiadają.
- Strona YouTube czasami musi się zmieniać, więc programy do pobierania filmików mogą się psuć,
ale użytkownicy ( właściciele filmików ) czasami w opisie filmiku podają linki do pobrania własnego materiału.
« Ostatnia zmiana: 2023-10-07, 12:10:59 wysłana przez 1709 »
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline marcin21

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Odp: youtube-dll nie znaleziono polecenia
« Odpowiedź #2 dnia: 2023-10-07, 12:52:20 »
Mam zainstalowany debian 12

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 429
    • Zobacz profil
Odp: youtube-dll nie znaleziono polecenia
« Odpowiedź #3 dnia: 2023-10-07, 13:08:52 »
Yuotube-dl jest już od jakiegoś czasu nierozwijane, z dystrybucji Arch w ogóle zostało usunięte z repa.
Zamiennikiem jego jest yt-dlp, który to jest prężnie rozwijany, i aby pobrać film z YT wystarczy komenda
yt-dlp -f 22 link_wideo

EDIT.
Sorry, sprawdziłem na githubie i jednak youtube-dl jest nadal rozwijany, ale coś z nim jest nie tak.

A jeżeli nie będziesz miał możliwości zainstalowania yt-dlp, to znam 2 programy GUI, ClipGrab oraz 4kvideodownloader, oba są do pobierania filmów z YT.
« Ostatnia zmiana: 2023-10-07, 13:24:49 wysłana przez robson75 »
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2765
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: youtube-dll nie znaleziono polecenia
« Odpowiedź #4 dnia: 2023-10-07, 15:18:55 »
Według tej strony https://packages.debian.org/search?keywords=youtube&searchon=names&suite=stable&section=all
w Debianie 12.1 powinien być w repozytorium, wystarczy zainstalować komendą apt-install lub z menadzera pakietów np. Synaptic.

Cytuj
Ponieważ w opisach filmików masz licencje i tylko jeśli licencja pozwala na to, to powinieneś móc pobierać.
Z drugiej strony nie da się zabronić kopiować materiałów nagrywając np. telefonem lub czymś innym,
ale chodzi o to by się szanować , poprzez uszanowanie czyjejś woli wyrażonej licencją.
Bo dzięki temu, że się wzajemnie szanujemy nie robimy komuś jakiekolwiek krzywdy i on nie powinien mieć później do nikogo pretensji.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline baker

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: youtube-dll nie znaleziono polecenia
« Odpowiedź #5 dnia: 2023-10-07, 20:03:02 »
W zależności czy masz sudo czy nie to tobisz jak poniżej z sudo jako użytkownik uprawniony do używania sudo lub bez jako root.
sudo apt install youtube-dl
Dodatkowo możesz sobie doinstalować graficzną nakładkę youtubedl-gui