Nowe posty

Autor Wątek: 2 laptopy żrą baterię jak głupie PO CAŁKOWITYM WYŁĄCZENIU  (Przeczytany 1668 razy)

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3059
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Mam problem z dwoma laptopami: HP ProBook 450 G9 i HP EliteBook  640 G9

Oba skonfigurowane są dokładnie tak samo (jeden system na dysku, Manjaro). Po całkowitym wyłączeniu (żaden sleep, hybrid-sleep ani nic takiego) laptop zżera całą baterię w jakieś kilka dni.

Ktoś może ma podobne doświadczenia? Grzebię po supporcie i forach - ale jest od "yes we know" do "wyłącz zużywające energię aplikacje" (SIC!). Tak jakby się nie wyłączał całkowicie... W starych laptopach po miesiącu miałem ewentualne 10-20% spadek...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2765
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: 2 laptopy żrą baterię jak głupie PO CAŁKOWITYM WYŁĄCZENIU
« Odpowiedź #1 dnia: 2023-09-03, 22:35:24 »
1. Jeżeli są na gwarancji to męczenie producenta, jego wsparcia, sklepu ma sens.
- może być problem fabryczny z baterią ( akumulatory lub jego elektronika / oprogramowanie układów )
- może być błąd w Biosie i wtedy musieli by zaktualizować
- może być problem z częścią elektroniki która jest zasilana

2. Co ja bym zrobił?
- wyjął baterię żeby stwierdzić czy to problem baterii
- jeśli nie ma zabezpieczeń i jest dostęp bez rozkręcania to wyjąłbym dysk i zobaczył.
- nawet zainstalował oryginalny system jeśli taki był w celach reklamacji sprzętu / zgłoszenia problemu jeśli jest taka potrzeba.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 494
    • Zobacz profil
Odp: 2 laptopy żrą baterię jak głupie PO CAŁKOWITYM WYŁĄCZENIU
« Odpowiedź #2 dnia: 2023-09-04, 18:52:58 »
Można by skombinować od kogoś baterię na podmiankę  i zobaczyć czy też żre ( wykluczyć wadę baterii )
Po drugie, wpiąć między lapa i gniazdko takiego typu ustrojstwo które pokaże ile wat pobiera maszyna rzekomo nie działająca :)
 https://www.interblue.pl/liczniki-jednofazowe/watomierz-cyfrowy-p5805-emos.html