System > Konfiguracja

Manjaro po aktualizacji znowu zwariował, masa problemów

<< < (2/4) > >>

pikaczu:
Powiem Wam co zauważyłem a że jest to aż dziwne to nie będę zbędnie się rozpisywał i powiem tylko wprost:
Paczki na serwerach w Polsce to nie to samo co paczki na serwerach za granicą i nie wiem co jest grane.
Niby - z naciskiem na wyraz 'niby' nie powinno być różnic z jakiego serwera coś do Manjaro pobieramy ale... jest.
Po pierwsze - jeśli w repo na serwerach ze znaczkiem PL na końcu czegoś nie ma - nie oznacza że w ogóle nie ma bo na serwerach w USA czy w RFN już jest.
Kolejna sprawa, zaobserwowałem dziwną przyapdłość chcąc dojść dlaczego Manjaro wysypuje się po aktualizacjach.
I powiem wprost: paczki w Polsce są kombinowane!
Aż w wielu przypadkach (porównywałem identyczne systemy na 2 komputerach) ustawione na mirrory tylko w PL i tylko w np. Niemczech.
Różnią się wielkościami te paczki, czasami kilka kB, czasami kilkaset.
System zaktualizowany softem z mirrorów zza granicy nie sypie się, działa, nic złego się nie stało a ten który pobrał paczki z ftp (ICM, Tuchola, Vectra) padł. Dzieją się po prostu krzaki.
Mógłby ktoś fachowo spraedzić czy CONKY istnieje w repo w Polsce?
i porównać wyniki do mirrorów z Niemiec i USA...

robson75:

--- Cytat: pikaczu w 2021-04-24, 07:14:24 ---Powiem Wam co zauważyłem a że jest to aż dziwne to nie będę zbędnie się rozpisywał i powiem tylko wprost:
Paczki na serwerach w Polsce to nie to samo co paczki na serwerach za granicą i nie wiem co jest grane.
Niby - z naciskiem na wyraz 'niby' nie powinno być różnic z jakiego serwera coś do Manjaro pobieramy ale... jest.
Po pierwsze - jeśli w repo na serwerach ze znaczkiem PL na końcu czegoś nie ma - nie oznacza że w ogóle nie ma bo na serwerach w USA czy w RFN już jest.
Kolejna sprawa, zaobserwowałem dziwną przyapdłość chcąc dojść dlaczego Manjaro wysypuje się po aktualizacjach.
I powiem wprost: paczki w Polsce są kombinowane!
Aż w wielu przypadkach (porównywałem identyczne systemy na 2 komputerach) ustawione na mirrory tylko w PL i tylko w np. Niemczech.
Różnią się wielkościami te paczki, czasami kilka kB, czasami kilkaset.
System zaktualizowany softem z mirrorów zza granicy nie sypie się, działa, nic złego się nie stało a ten który pobrał paczki z ftp (ICM, Tuchola, Vectra) padł. Dzieją się po prostu krzaki.
Mógłby ktoś fachowo spraedzić czy CONKY istnieje w repo w Polsce?
i porównać wyniki do mirrorów z Niemiec i USA...

--- Koniec cytatu ---
Co Ty za brednie opowiadasz, jak paczki zbudowane raz mogą się różnić wielkością zależnie od serwera?
Mnie się zdaje że to co piszesz jest zwykłym trollowaniem.

pikaczu:
Sam sprawdź, różnią się i koniec. Oczywiście nie wszystkie lecz trafia się, całkiem całkiem często. Youtube-dl w tej samej wersji miał 1142,2kB u niemca w ten na TucholaNET już 1412,9kB. Ta sama wrsja.

robson75:
A w sumie to zapomniałem że Ci chodzi o manjaro, u nich wszystko jest możliwe.

1709:
pikaczu jak możesz to daj linki do obu repo, z ciekawości pobiorę wspomniane pakiety z przeglądarki i sprawdzę wielkość i wersję.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej