Nowe posty

Autor Wątek: oo 2.0  (Przeczytany 5625 razy)

nitix

  • Gość
oo 2.0
« dnia: 2005-12-12, 18:46:47 »
Mój młodszy kuzyn kupił sobie PC z Mandrake. Jak wgrać Windowsa XP? Jak usunąć ten system. Proszę o dokładne wskazówki. Z góry dziękuje

zebra

  • Gość
oo 2.0
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-12, 18:55:08 »
2005-12-12 18:46:47 nitix napisał:

> Mój młodszy kuzyn kupił sobie PC z Mandrake. Jak wgrać Windowsa XP? Jak usunąć ten system.
 > Proszę o dokładne wskazówki. Z góry dziękuje

A dlaczego nie kupił z XP jeśli taki system chciał? Aaaaa! To kosztuje? Jak ma Windows bez licencji to ja Ci nie pomoge w przestępstwie, i myslę że nikt na tym forum. Szukaj forum dla piratów.

gregus

  • Gość
oo 2.0
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-12, 19:14:09 »
Trafiłeś nie na to forum tu tylko rozmawuiamy o linuxie
a Win XP to śmieć . Przepraszamm za złe określenie systemu windzierzy.

Hans00

  • Gość
oo 2.0
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-12, 22:07:49 »
skad wiecie ze jego windows jest nie legalny ?!  to po 1,
a po 2, to moze facet akurat potrzebuje windoze kazdy ma swoje upodobania (tak jak z \\"laseczkami\\") ,a takie teksty w stylu \\"xxxx\\" to smiec ehhhhh :/ no comment
A jesli chodzi o usuniecie linuxa z dysku, najprostrza metoda to format, wystarczy ze wlozysz plytke instalacyjna z windows\\'em XP(r) ;) i wczasie instalacji podzielisz od nowa dysk na partycje i sformatujesz ale w takim wypadku wszystkie dane znajdujace sie na dysku zostana bez powrotnie skasowane ale chyba wlasnie o to ci chodzi !!!!

Brat Pit

  • Gość
oo 2.0
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-12, 22:22:13 »
2005-12-12 22:07:49 Hans00 napisał:

> skad wiecie ze jego windows jest nie legalny ?!  to po 1,
 > a po 2, to moze facet akurat potrzebuje windoze kazdy ma swoje upodobania (tak jak z
 > \\"laseczkami\\") ,a takie teksty w stylu \\"xxxx\\" to smiec ehhhhh :/ no comment
 > A jesli chodzi o usuniecie linuxa z dysku, najprostrza metoda to format, wystarczy ze wlozysz
 > plytke instalacyjna z windows\\'em XP(r) ;) i wczasie instalacji podzielisz od nowa dysk na
 > partycje i sformatujesz ale w takim wypadku wszystkie dane znajdujace sie na dysku zostana bez
 > powrotnie skasowane ale chyba wlasnie o to ci chodzi !!!!

Brat Pit

  • Gość
oo 2.0
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-12, 22:54:23 »
Wszystko oki, ale gosc moze miec przeciez dwa systemy na dysku. Ja mam tak na kompie w domu, bo czasem musze korzystac z pewnych programow, ktore po konfiguracji cdega nie pracuja stabilnie pod linuxem (na laptopie w pracy rzadzi debian). A propos legalnosci - coz, posiadanie pirackich kopii windozy to niby nie fair... Ale... czy etyczne jest sprzedawac klientom system ktory w zaden sposob nie zabezpiecza ich przed wirusami, naraza uzytkownika na ciagly stres, sprawiajac np. ze bez jego wiedzy wirek moze na kompie postawic serwer proxy (vde jaja z mydoomem  he he). Owszem linux tez nie jest w 100 % bezpieczny, ale ile mija czasu od wykrycia dziury w linuxie do opublikowania poprawki a ile czasu to trwa u chlopakow w Redmont... Gosc ktory zalozyl ten topic chce pewnie czasem pociac sobie w jakies gierki, a moze kupil kompa w promocji w hipermarkecie, pierwszy raz widzi linuxa i juz ma dosyc, bo to przeciez nie jest system dla poczatkujacych. Drogi kolego!!
Muszisz wlozyc do kompa plyte z widoza, sformatowac caly dysk jako typ partycji ntfs (podczas instalki  - nic trudnego), i to wszystko.
Sorki za moj metny wywod, ale cos mnie wieczorem wzielo na gadanie, darujcie wszyscy, pozdrawiam tych ktorzy maja w nosie windoze.


de_laurent

  • Gość
oo 2.0
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-13, 02:47:14 »
\\"Ale... czy etyczne jest sprzedawac klientom system
 > ktory w zaden sposob nie zabezpiecza ich przed wirusami, naraza uzytkownika na ciagly stres,
 > sprawiajac np. ze bez jego wiedzy wirek moze na kompie postawic serwer proxy (vde jaja z
 > mydoomem  he he).\\"

W tym wypadku nie ma znaczenia czy to jest etyczne czy nie. Jezeli uwazasz, ze nie jest etyczne to kup od kogos innego i nie uzywaj produktu nieetycznej firmy. Skoro zdajesz sobie sprawe z tego, ze ten produkt jest z duzymi defektami i znasz jego cene, to nie musisz go kupowac. A jezeli chcesz lub musisz go miec pomimo jego niedorobek, to za niego zaplac!


 > promocji w hipermarkecie, pierwszy raz widzi linuxa i juz ma dosyc, bo to przeciez nie jest
 > system dla poczatkujacych. Drogi kolego!!
Ha, ha, ale sie ubawilem. A dla kogo? Windows jest dla poczatkujacych?!? Ja np. nie jestem poczatkujacym i mnie szlag jasny trafia jak mam cos zrobic / znalesc pod windowsem... Wiec nie wmawiaj mi, ze Windows jest dla poczatkujacych!

Z Windows jest sie cale zycie poczatkujacym.


 > Sorki za moj metny wywod, ale cos mnie wieczorem wzielo na gadanie, darujcie wszyscy,
 > pozdrawiam tych ktorzy maja w nosie windoze.
Dzieki i pozdrowienie dla ciebie, ja tez nad ranem mam klopoty z koncentracja.

dande

  • Gość
oo 2.0
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-15, 19:40:05 »
... mnie szlag jasny trafia jak mam cos zrobic / znalesc pod windowsem...

Popieram w 100 procentach. Tabletki uspokajające nawet nie pomagają. Stosowałem więc wiem. Jedyne lekarstwo to eutanazja chyba.

bzik

  • Gość
oo 2.0
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-16, 21:53:35 »
2005-12-15 19:40:05 dande napisał:

> ... mnie szlag jasny trafia jak mam cos zrobic / znalesc pod windowsem...
 >
 > Popieram w 100 procentach. Tabletki uspokajające nawet nie pomagają. Stosowałem więc wiem.
 > Jedyne lekarstwo to eutanazja chyba.

Popieram w 100% :) to jedyne lekarstwo :)

A odnośnie win xp to nic nie trzeba robic wystarczy wlozyc plytke z windowsem i samo sie zrobi jak bedzie chcialo :)

  • Gość
oo 2.0
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-27, 21:10:11 »
2005-12-12 18:46:47 nitix napisał:

> Mój młodszy kuzyn kupił sobie PC z Mandrake. Jak wgrać Windowsa XP? Jak usunąć ten system.
 > Proszę o dokładne wskazówki. Z góry dziękuje

Mefistofeles

  • Gość
oo 2.0
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-12-12, 17:19:45 »
Zrobilem update linuxa z auroxa10.2 na 11 i mam nowy oo 2.0. Wiec tak moje pytanie brzmi:
Czy slowniki ze starego oo (polaskiego) wszystkie od sprawdzania pisownie ang, nie, pol... sa gdzies w systemie i mozna jich uzyc w oo2.0 czy musze sciagnac i zainstalowac nowe??

chmooreck

  • Gość
oo 2.0
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-12-12, 17:39:06 »
http://www.openoffice.pl/forum.php

mysle, ze tam beda wiedzieli lepiej... ;-) a przynajmniej ja bym sie tam pytal...

greg000

  • Gość
oo 2.0
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-12-12, 18:32:17 »
Uruchom jako root plik  DicOOo.sxw, ktory pomoze ci zainstalowac wybrane slowniki. Plik ten znajduje sie w katalogu openoffice w ../share/dict/ooo.