Nowe posty

Autor Wątek: [DSL - Damn Small Linux] Konfiguracja ndiswrappera  (Przeczytany 379 razy)

tsukuyomi

  • Gość
[DSL - Damn Small Linux] Konfiguracja ndiswrappera
« dnia: 2007-07-02, 12:59:07 »
Witam wszystkich,

ostatnio zainstalowałem sobie DSL (3.3) i chcę go teraz połączyć z moją domową siecią Wi-Fi.
Jako, że DSL ma już wbudowanego ndiswrappera, to od razu przeszedlem do instalacji sterów do karty.

Po instalacji sterów wszystko pięknie działa, polecenie "iwlist wlan0 scan" wykrywa sieci.
Jednak nie wiem jak połączyć ndisa z moją siecią. DSL ma wbudowany graficzny konfigurator, ale nie ma w nim do wyboru szyfrowania "WPA2", którego używam.
Dodam, że w "dmesg" wyświetla mi się, że karta umożliwia takie szyfrowanie (zresztą na winxp wszystko pięknie działa).

Znalazłem na necie, jak skonfigurować w ten sposób Ubunciaka - trzeba wprowadzić pewne zmiany w pliku /etc/network/interfaces,
jednak jeśli w nim grzebie i poźniej restartuje sieć, to nadal nie mogę się połączyć... w dodatku polecenie "iwconfig wlan0" pokazuje ESSID jako puste, chociaż w pliku interfaces jest ustaliłem...

Wydaje mi się, że konfiguruję zły plik, może ten interfaces nie gra roli na DSL O_o

proszę o pomoc i pozdrawiam