Nowe posty

Autor Wątek: KDE pod DEBIANEM sie zawiesza?!  (Przeczytany 526 razy)

opioom

  • Gość
KDE pod DEBIANEM sie zawiesza?!
« dnia: 2006-04-10, 11:11:44 »
Witam serdecznie.
Od pewnego czasu poszukuje programu ktory umozliwia ogladanie stacji telewizyjnych przez internet. Oczywiscie real player to potrafi ale trzeba wyszukac w necie taki strumien i wrzucic do mplayera albo real playera. Natomiast chcialbym miec tzw. biblioteke stacji telewizyjnych z calego swiata nadajacych przez neta. Cos w stylu streamtunera, tylko ze streamtuner ma katalog stacji radiowych.
Gdyby ktos w was slyszal kiedys o takim sofcie, dajcie znak. Przeszukalem juz troche serwerow ale generalnie sa to programy do odtwarzania telewizji przez karty TV a jesli juz cos znajde to niestety pod winde.
Pzdr.

TheUsh

  • Gość
KDE pod DEBIANEM sie zawiesza?!
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-10, 17:02:42 »
2006-04-10 11:11:44 opioom napisał:

> Witam serdecznie.
 > Od pewnego czasu poszukuje programu ktory umozliwia ogladanie stacji telewizyjnych przez
 > internet. Oczywiscie real player to potrafi ale trzeba wyszukac w necie taki strumien i wrzucic
 > do mplayera albo real playera. Natomiast chcialbym miec tzw. biblioteke stacji telewizyjnych z
 > calego swiata nadajacych przez neta. Cos w stylu streamtunera, tylko ze streamtuner ma katalog
 > stacji radiowych.
 > Gdyby ktos w was slyszal kiedys o takim sofcie, dajcie znak. Przeszukalem juz troche serwerow
 > ale generalnie sa to programy do odtwarzania telewizji przez karty TV a jesli juz cos znajde to
 > niestety pod winde.
 > Pzdr.

Hmmm, co do programow pod winde, to np. niezbednik internauty udalo mi sie kiedys odpalic pod wine i w taki sposob bralem adresy stacji. Tak na marginesie, to calkiem dobry pomysl na program podsuneles :] Zaraz moze sie pobawie w zrobienie takiego katalogu (ciekawe wyzwanie dla poczatkujacego programisty :) )

opioom

  • Gość
KDE pod DEBIANEM sie zawiesza?!
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-11, 08:30:03 »
> Hmmm, co do programow pod winde, to np. niezbednik internauty udalo mi sie kiedys odpalic pod
 > wine i w taki sposob bralem adresy stacji. Tak na marginesie, to calkiem dobry pomysl na
 > program podsuneles :] Zaraz moze sie pobawie w zrobienie takiego katalogu (ciekawe wyzwanie dla
 > poczatkujacego programisty :) )

No tak, mozna zawsze znaleść jakieś wyjście. Np. zapisać listę stacji telewizyjnych z winamp\\'a i wrzucać adresy do mplayera. Ale jak by ci się chciało napisać taki program będzie miło. Niestety nigdy nie nauczyłem się programować, a szkoda....Chyba niezbyt dobrze wybrałem 10 lat temu.
Pzdr.

skowron

  • Gość
KDE pod DEBIANEM sie zawiesza?!
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-09, 20:32:05 »
Witam wszystkim,

po mojej przeprowadzce do nowego mieszkania mam problemy z moim debianem. Jezeli chcem po starcie komp otworzyc folder "moje dokumenty" okno to zawiesza sie na 6minut, po 6 minutach dziala wszystko dobrze. Podobnie jest, jak otwieram ooo - otwiera sie po 6minutach, albo jak chce napisac nowa wiadomosc w programie mailowym KDE, itd.

Jaka moze byc tego przyczyna?


Pozdrawiam

Pawel