Nowe posty

Autor Wątek: dźwięk.  (Przeczytany 384 razy)

crazy_iwan

  • Gość
dźwięk.
« dnia: 2006-02-02, 16:21:28 »
Witam wszystkich serdecznie, przeszukałem google wzdłóż i wszerz i nie znalazłem niczego co by pasowało. Oto moj problem: w opowiedzi na przeslanego do nvidii bug reporta dostalem cos min. cos taiego::
Tomek,
Have you tested with the noapic and/or acpi=off kernel parameters?

Teraz moje pytanie czy aby to ustawic trzeba nanowo przechodzic prze cala procedure zwiazana z instalowaniem kernela?? czy wystarczy moze to zmienic w jakims pliku i jezeli tak to gdzie go szukac :/.. bede wdzieczny za kazda pomoc najlepiej łopatologiczną... :)

chmooreck

  • Gość
dźwięk.
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-02, 20:18:00 »
Opcje o ktorych piszesz dotycza ladowania jadra. Ustawia sie je z poziomu bootloadera... no i teraz zalezy, czy uzywasz lilo, czy gruba...

jesli lilo to podczas wyboru systemu mozesz wpisac nazwe obrazu i po niej podac dodatkowe parametry...

jesli gruba, to \\"najezdzasz\\" na odpowiednia pozycje i dajesz e (jak edit), dopisujesz parametry i potwierdzasz...

jesli bedziesz chial miec parametry na stale, to zmodyfikuj odpowiednio /etc/lilo.conf ( i w tym przypoadku przeladuj lilo) lub /boot/grub/grub.conf (lub menu.lst, nie trzeba nic przeladowywac)

crazy_iwan

  • Gość
dźwięk.
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-02, 22:33:25 »
a co jezlei lilo laduje mi sie graficzne?? znaczy mam do wyboru tylko linuxa albo winde?? mozna gdzies wpisac w tym pliku cos w stylu NOAPIC albo acpi=0 ?? :/

chmooreck

  • Gość
dźwięk.
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-02, 22:39:54 »
2006-02-02 22:33:25 crazy_iwan napisał:

> a co jezlei lilo laduje mi sie graficzne?? znaczy mam do wyboru tylko linuxa albo winde?? mozna
 > gdzies wpisac w tym pliku cos w stylu NOAPIC albo acpi=0 ?? :/

tak.. mozesz zmienic parametry startu w /etc/lilo.conf

poczytaj sobie man lilo.conf

nie zapomnij o przeladowaniu lilo (wywolaniu # lilo) po edycji pliku konfiguracyjnego...

crazy_iwan

  • Gość
dźwięk.
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-02, 22:40:48 »
znaczy
# lilo -v
np tak??


crazy_iwan

  • Gość
dźwięk.
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-02, 22:43:51 »
aaaa i jeszcze jedno jak juz mi sie uda wyedytowac lilo to jak potem sprawdzic czy to dziala znaczy czy sie odlaczylo ???

chmooreck

  • Gość
dźwięk.
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-02, 23:09:35 »
man lilo

opcje przyjete przez jajo mozna zobaczyc w logach w /var/log

to na tyle...

zycze troche mniej strachu i wiecej samodzielnosci ;-)

none

  • Gość
dźwięk.
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-02, 14:54:51 »
Witam. Bardzo proszę was o pomoc. Niemoge uruchomić dźwięku w q3. Gdy miałem auroxa wydawałem polecenie:

echo "quake3.x86 0 0 direct" > /proc/asound/card0/pcm0p/oss

i dźwięk był. Teraz mam suse 10 i wydaje te polecenie. W menu itd. dźwięk jest, ale gdy wkońcu mapa się załaduje zawiesza się komp. Nic nie pomaga tylko reset. Używam ALSA, mam GNOME.
Ktoś mi podpowiedział, żebym odpalił to za pomocą ARTS ale nie wiem jak.
 BARDZO PROSZĘ O POMOC. Gra bez dźwięku to kompletna beznadzieja. Z góry dziękuję. Pozdrawiam